Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Wątek: wymiana świec

  1. #11
    Rzadowki tak maja.
    W komorze silnika sa rurociagi i dysze ktore po aktywacji gasza pozar. Normalnie jak w zwyklych budynkach.
    Problem o tyle ze instalacje sa polozone u gory i nie ma dostepu zadnego do swiec co chcesz je wymienic :hah:

  2. #12
    Vip Vip Awatar Johnny_Bravo
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    753
    BMW
    750i
    Skąd
    Poznań
    hehe ładnie ja za 2 tyg wymieniam świece ... mam taki objaw ze na zimnym ma nie równą prace....

    co do smarowania smarem miedziowym/miedzianym w celu ochrony gwintu miedz jest bardziej miękka od aluminium i od stali żeliwa wkręcając na ten smar smaruje i uszczelnia przy odkręcaniu jest łatwiej jak jarzma od zacisków hamulcowych powkręcasz do piasty to smarujesz i po 2 latach ze spokojem odkręcisz..... powodzenia z wymiana daj znać jak sie uporasz

    ps: jakie świece wkręcasz?

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    233
    BMW
    e38, M62B44TU, 2000r
    Skąd
    Aachen
    Paste miedziową polecam do połączeń gwintowanych które łatwo rdzewieją. W szczególności przy układzie wydechowym.
    Sam używam jeszcze do kół- szczególnie do kołnierzy na piastach, żeby felgi sie nie "zasysały" na piaście.

    Ale do świec??
    Niby czemu miałoby to służyć? Gwint świecy nie ma nawet czasu, żeby zardzewieć (jeśli tylko auto jeździ).
    Uszczelnienie? - Raczej niepotrzebne; podkładki na świecy spełniają tę role.

    Chyba jakiś mechanik smarował po całości, więc i świec nie oszczędził :hihi:

  4. #14
    Nie brakuje kolkow.
    Tak jak ac_kotlet pisze - nic nie smaruj.

    Jak bym swiece zmienial w dwa tygodnie, to na bulki bym nie zarobil ;)

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    170
    BMW
    750iL individual 97r.
    Skąd
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez Johnny_Bravo
    hehe ładnie ja za 2 tyg wymieniam świece ... mam taki objaw ze na zimnym ma nie równą prace....

    ps: jakie świece wkręcasz?
    NGK LASER PLATINUM BKR6EQUP

    co do obrotów to nie wiem dokładnie jak to powinno wyglądać na teście 7 mam na rozgrzanym silniku od 595/615 do 625 tak się szybko wacha w górę w dół i nie wiem czy tak ma być ?
    czy ma być równiutko powiedzmy 600 obr. bez jakichkolwiek odchyleń nie wiem jaka jest dopuszczalna różnica obr. +/-
    na wolnych.
    wskazówka obr. za to stoi równiutko jak wbita w zegar.
    ale to v12 więc nigdy chyba nie będzie równiutko może w nowym aucie tak ale nie 11 letnim :P

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •