Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: [ elektryka] Silniczek Krokowy

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    58
    BMW
    e38 730
    Skąd
    Lublin

    [ elektryka] Silniczek Krokowy

    Witam,

    Jak w temacie i pod temacie :

    Silniczek Krokowy
    Czy działa na zapłonie czy po włączeniu silnika ??

    Mam wątpliwości czy wogóle działa , więc pytam kto wie , bo na zapłonie brzęczy, ale się nie kręci i zapewnie do wymiany . . .
    PiK-MaN BMW 730i

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    69
    U mnie też po zapłonie brzęczy... ale autko śmiga bez problemu. Chyba tak ma być z tym silniczkiem. P.S. Nie jest to silniczek tylko REGULATOR WOLNYCH OBROTÓW
    BMW 735 na lato....

    Koła mogą być cztery ale cylindrów musi być pięć...
    >>> A U D I QUATTRO <<<
    Auto na duży śnieg

  3. #3
    Hello.
    O silniku krokowym było już tu pisane. Sam nawet się pytałem. Poszukaj to znajdziesz. Poza tym on się nie ma kręcić. Krokowiec reguluje ci dopływ powietrza do silnika odpowiednio się otwierając i zamykając. A czy buczy to nie wiem. Mojego nie słuchałem. Jak by był walnięty to by ci auto gasło na wolnych obrotach. Choć gasnąć może też z powodu walniętego przepływomierza.
    Radzę poszukać tamtego tematu - tam będziesz miał dużo wiadomości.

  4. #4
    Cytat Zamieszczone przez ArtHurO
    Nie jest to silniczek tylko REGULATOR WOLNYCH OBROTÓW
    Czyli silnik krokowy. Co za roznica?

    I prosze nie krzyczec na forum ;) :D
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    58
    BMW
    e38 730
    Skąd
    Lublin
    http://forum.7er.pl/mechanika-czy-to...ghlight=#38803

    Temat znalazłem w Twoim profilu w Twoich postach , ale nic niema co do obrotów , kręcenia brzęczenia , ale skoro ma on się otwierać a nie kręcić to chyba działa poprawnie . Metoda na sprawdzenie jego poprawnego działania ?
    PiK-MaN BMW 730i

  6. #6
    Jeszcze jeden temat chyba będzie oprucz tego co znalazleś.
    Jak sprawdzić? Jak auto nie gaśnie i obroty same z siebie nie dziczeją to nic mu nie ma. Możesz sobie go wykręcić i pomachać trzymając go w ręce. Jeżeli będziesz słyszał że coś sią tam w środku kręci to jest ok. A jak będzie niewzruszony mimo że nim machasz to będzie zatarty. Ale wtedy to mogło by ci auto gasnąć i obroty by gupiały. Generalnie jak nie ma powyższych objawów to zostaw to w spokoju :).

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    267
    Złącze zaworu wolnych obrotów jest trzypinowe - jeden pin to masa a dwa pozostałe to otwieranie i zamykanie. od masy do otwierania ma być około 20 omów, od masy do zamykania tez, od zamykania do otwierania około 40 omów. +5 V między masą a zamykaniem zamknie, +5 V między masą a otwieraniem otworzy. Łatwo sprawdzić.

    Zawór bzyczy ponieważ jest sterowany sygnałem zmiennym prostokątnym. Jak ten na zamykaniu i ten na otwieraniu są sobie równe co do współczynnika wypełnienia to zawór jest otwarty w połowie. Przewaga współczynnika wypełnienia na którymś odpowiednio bardziej uchyla lub zamyka zawór. Taki dwubiegunowy PWM :)

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BOSS302
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    108
    BMW
    E32 - M60B30 '93
    Skąd
    Kraków
    Dołączam się do tematu. Mam problemy z obrotami rano zwłaszcza jak jest temperatura poniżej +10 stopni C. Po odpaleniu obroty chwilowo wynoszą okolo 800-900 obr, po czym gwałtownie spadają i trzeba gazu dodawać żeby silnik nie zgasł. Po osiągnięciu określonej temperatury wszystko wraca do normy, auto ładnie trzyma obroty i już nie świruje. Czy to może być krokówka?? Mam sondy do sprawdzenia bo któraś ma zwarcie, ale nie wydaje mi się żeby sondy aż tak duże znaczenie miały w tym problemie. I jeszcze pytanko, czy krokówka od M60B40 podejdzie do M60B30 ?? Bo facet na allegro sprzedaje używke tyle że właśnie z 4.0. pozdrawiam

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Cychol
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    751
    BMW
    R 1200 RT
    Skąd
    się biorą dzieci?
    pytanie pomocnicze: trzymasz auto w garażu? jeżeli nie to może być po prostu wilgoć, czyli do sprawdzenia przewody wysokiego napięcia cewki itp...

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    301
    BMW
    e32, 730, m30b30
    Skąd
    Siemianowice Śląskie
    Jakbys potrzebowal silniczek to mam jeden na zbyciu - sprawny 100%, do siebie kupilem nowy bo myslalem ze walniety i kupilem drugi, okazalo sie ze sonda poleciala - takze jakbys potrzebowal moge odstapic.
    Gilu_e32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •