Cześć.
Po 5 latach ten sam samochód i kolejny problem, którego bez waszej pomocy nie rozwiążę. Zaczęło się standardowo od choinki na desce (ABS, DSC, DD, Cruise Control). Po odpaleniu silnika świeciła się kontrolka DSC. Po jakimś czasie kiedy silnik się nagrzewał i sterownik ABS pracował w wyższej temperaturze włączały się kolejne kontrolki i wyłączał się prędkościomierz. Kiedy temperatura sterownik się obniżyła (czy może temperatura w komorze silnika) Kontrolki gasły i zostawała tylko DSC i tak w kółko. Kiedy wszystkie kontrolki się świeciły to nie było komunikacji ze sterownikiem, natomiast kiedy świeciła się tylko kontrolka DSC pojawiał się błąd 005EE4 DSC: pompa ładowania wstępnego. Oddałem sterownik do naprawy u nas w Łodzi i jest dużo lepiej błędy się kasują i nie wracają ale... Po przekroczeniu prędkości około 40 km/h wraca DSC i błąd od pompy ładowania wstępnego. Sprawdziłem sobie odczyty z czujników w DSC i wszystkie pokazują moim zdaniem prawidłowe wartości. Niedostępne jest tylko Prędkość myszkowania i przyspieszenie poprzeczne. Pytanie moje brzmi czy tak jest prawidłowo? Czy wymieniać pompę ładowania? Czy może jeszcze coś sprawdzić?
Paskudnie, że teraz się to spitoliło bo w poniedziałek mamy jechać do Szczyrku z dzieciakami a drugi samochód stoi u mechanika :/