Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 678
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 80

Wątek: BMW 7 e-65-problem z DSC

  1. #71
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2016
    Posty
    70
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Elbląg
    Na postoju na zaplonie przez ISTE tez nie idzie go skasowac :) Jest od razu. Sam sie kasuje dopiero po jakims czasie np. po nocy nie ma bledu, ale po przejechaniu paru km znow wyskakuje.
    Kolega mechanik jeszce mowil ze piasta moze byc zajechana. Ale jak bledu nie da sie skasowac nawet na postoju to obstawialbym jednak modu abs ?

  2. #72
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Wygląda to na problem ze sterownikiem.
    Miały one takie same usterki jak te w E39/E38

    Dla pewności jeszcze jak pojawi się błąd, zablokuj tylne szyby(żeby kontrolka na drzwiach kierowcy świeciła się).
    Zamknij auto i poczekaj aż kontrolka zgaśnie. Po tym skasuj błędy i sprawdź czy wracają.
    Jeśli od razu błąd wróci to znaczy, że uszkodzony będzie sterownik(albo kupiony czujnik tak fiksuje)
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  3. #73
    Zaawansowany Użytkownik Awatar toomas
    Dołączył
    Jul 2017
    Posty
    101
    BMW
    E 65 735i
    Skąd
    boat city
    No to przyszedł czas na mnie. Też mi się pojawia ten błąd ale nie zawsze. Czasami jest tylko dsc, czasami z abs, czasami z kontrolką "ręcznego" a innym razem wszystko śmiga jak należy. Podejrzewam, że gdzieś coś nie styka, czy nie łączy ale mogę się mylić. Tak czy siak podpowiedzcie mi gdzie szukać jakiś miejsc narażonych na korozję, utlenianie czy przetarcia przewodów.

    Druga sprawa to check engine. Razem z Laso podpielismy kompa i pokazały się błędy przepustnicy a konkretniej potencjometru. Należy dodać ze ten błąd też nie zawsze wyskakuje ale od jakiegoś czasu podnoszą mi się obroty na biegu jałowym. Miałem już taki przypadek ale wtedy nie było komunikacji z przepustnicą jak przejrzałem wszystko to okazało się że przewody przed wtyczką były obcięte i skręcone palcami. Po czyszczeniu przepustnicy okazało się, że była ona już wymieniana ale zlutowałem przewody i hulało przez jakieś pół roku.

    Dwa pytania odnośnie przepuatnicy. Czy częstą usterką jest wytarcie się potencjometru? W S80 to było nagminne ale regeneracja z dożywotnią gwarancją za 600zł rozwiazywała sprawę.
    Drugie pytanie to czy mogą być inne powody pokazywania się tego błędu ewentualnie na co jeszcze zwrócić uwagę. Może coś przeoczyłem.



    Ostatnio edytowane przez toomas ; 08-10-2018 o 08:04

  4. #74
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Dwa pytania odnośnie przepuatnicy. Czy częstą usterką jest wytarcie się potencjometru? W S80 to było nagminne ale regeneracja z dożywotnią gwarancją za 600zł rozwiazywała sprawę.
    Drugie pytanie to czy mogą być inne powody pokazywania się tego błędu ewentualnie na co jeszcze zwrócić uwagę. Może coś przeoczyłem.
    W ASO jest dostępna wiązka naprawcza do przepustnicy. To najczęstszy powód błędów
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  5. #75
    Zaawansowany Użytkownik Awatar toomas
    Dołączył
    Jul 2017
    Posty
    101
    BMW
    E 65 735i
    Skąd
    boat city
    Dzięki. Podjadę w tygodniu i kupię zobaczymy czy wystarczy. Wczoraj tak sobie grzebalem pod maską i okazało się, że sterownik pompy abs-u też był wymieniony u mnie.

  6. #76
    Zaawansowany Użytkownik Awatar toomas
    Dołączył
    Jul 2017
    Posty
    101
    BMW
    E 65 735i
    Skąd
    boat city
    Trochę czasu minęło ale check engine został ogarnięty. Wymieniłem piny we wtyczce do przepustnicy i po sprawie. Kupiłem je po 90gr za szt. natomiast w BMW chcieli 21zł za sztukę. Myślę, że trochę przegięli z ceną. Został mi błąd DSC, sprawdzałem chyba wszystkie połączenia elektryczne i nie zauważyłem niczego niepokojącego, natomiast dla pewności przeczyscilem pony w kostkach itp. W jednym z postów czytałem o rezystorze pod prawym błotnikiem. Zdarzało się, że padały? Czy raczej tylko uszkodzenia mechaniczne wchodzą w grę?

  7. #77
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2019
    Posty
    3
    BMW
    E65 750i
    Skąd
    USA
    Jestem tutaj nowy.
    Witam wszystkich.
    Chciałbym odświeżyć temat Abs.
    Boryka się z problemem abs, a więc mam choinkę na liczniku, abs, dsc, odpalam auto i mi odrazu wyskakuje kontrolka abs/ dsc.
    Inpa pokazuje błąd 5f17 niewłaściwy czujniki PRZEDNIEGO LEWEGO koła. Czujnik wymieniony na nowy dalej to samo zamieniłem z prawego koła dalej to samo, sprawdziłem multimetrem przejścia przewodów, przejście jest. Inpa pokazuje 3 koła się kręcą prawe i dwa tylne, lewe przód stoi. Dodam że nie mogę usunąć błędu. Elektro mechanik zapewnia że sterownik jest dobry bo mi regenerowal. Macie jakieś pomysły? Proszę o pomoc

  8. #78
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez Roman Zobacz posta
    Jestem tutaj nowy.
    Witam wszystkich.
    Chciałbym odświeżyć temat Abs.
    Boryka się z problemem abs, a więc mam choinkę na liczniku, abs, dsc, odpalam auto i mi odrazu wyskakuje kontrolka abs/ dsc.
    Inpa pokazuje błąd 5f17 niewłaściwy czujniki PRZEDNIEGO LEWEGO koła. Czujnik wymieniony na nowy dalej to samo zamieniłem z prawego koła dalej to samo, sprawdziłem multimetrem przejścia przewodów, przejście jest. Inpa pokazuje 3 koła się kręcą prawe i dwa tylne, lewe przód stoi. Dodam że nie mogę usunąć błędu. Elektro mechanik zapewnia że sterownik jest dobry bo mi regenerowal. Macie jakieś pomysły? Proszę o pomoc
    Moim zdaniem, po pomiarach, które wykonałeś to pozostaje jedynie opcja uszkodzonego sterownika abs
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  9. #79
    Zaawansowany Użytkownik Awatar toomas
    Dołączył
    Jul 2017
    Posty
    101
    BMW
    E 65 735i
    Skąd
    boat city
    Cześć.
    Po 5 latach ten sam samochód i kolejny problem, którego bez waszej pomocy nie rozwiążę. Zaczęło się standardowo od choinki na desce (ABS, DSC, DD, Cruise Control). Po odpaleniu silnika świeciła się kontrolka DSC. Po jakimś czasie kiedy silnik się nagrzewał i sterownik ABS pracował w wyższej temperaturze włączały się kolejne kontrolki i wyłączał się prędkościomierz. Kiedy temperatura sterownik się obniżyła (czy może temperatura w komorze silnika) Kontrolki gasły i zostawała tylko DSC i tak w kółko. Kiedy wszystkie kontrolki się świeciły to nie było komunikacji ze sterownikiem, natomiast kiedy świeciła się tylko kontrolka DSC pojawiał się błąd 005EE4 DSC: pompa ładowania wstępnego. Oddałem sterownik do naprawy u nas w Łodzi i jest dużo lepiej błędy się kasują i nie wracają ale... Po przekroczeniu prędkości około 40 km/h wraca DSC i błąd od pompy ładowania wstępnego. Sprawdziłem sobie odczyty z czujników w DSC i wszystkie pokazują moim zdaniem prawidłowe wartości. Niedostępne jest tylko Prędkość myszkowania i przyspieszenie poprzeczne. Pytanie moje brzmi czy tak jest prawidłowo? Czy wymieniać pompę ładowania? Czy może jeszcze coś sprawdzić?
    Paskudnie, że teraz się to spitoliło bo w poniedziałek mamy jechać do Szczyrku z dzieciakami a drugi samochód stoi u mechanika :/

  10. #80
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    121
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    Wodzisław Śląski

Podobne wątki

  1. Problem abs i dsc
    Przez Baja w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-07-2015, 15:44
  2. [elektronika] [E65 2005, 3.0d] Problem z DSC - Steerning Angle Sensor
    Przez yendrek w dziale instrukcje / schematy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-10-2014, 10:35
  3. pompa DSC
    Przez Zator w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-06-2013, 15:56
  4. [elektronika] Problem z DSC - Steerning Angle Sensor
    Przez qn11 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-05-2013, 15:08
  5. DSC ...
    Przez trolu w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-09-2007, 21:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •