Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Wątek: Sposób zmiany biegów w ASB. Czy można uszkodzić skrzynię?

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lionix
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    618
    BMW
    728 E38
    Skąd
    Łdz
    Ja tam zmieniam tak biegi kupę lat, kumpel w audi tak samo i nic się nie dzieje, bez przesady jak auto toczy się 0,1 kmhto nic mu nie bedzie

    Co innego jak auto już sie rzeczywiście toczy, Ale jak auto zmieni położenie względem podłoża o 2cm to nic mu nie bedzie

  2. #12
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    Lionix, to dlaczego u mnie w byłej A8, nie wbiłeś żadnego biegu bez hamulca, a w Phaetonie nawet nie pokaże Ci spalania itd, na kompie, dopuki nie naciśniesz hamulca, bo wszystko zasłania wielki napis Please Aplly Breake i kontrolka stopy na hamulcu, nie bez powodu to zamontowali, a takie zmiany biegów mielą skrzynię i tyle.

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lionix
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    618
    BMW
    728 E38
    Skąd
    Łdz
    Prezes... ja wiem ze nie przetlumacze swojej wersji... nawet nie wiem czy w e38 da sie zmie ic bieg bez hamulca, bo nie probowalem, ale wiem ze jak auto przesunie sie o 2cm podczas zmiany biegu to nie ma prawa mu sie nic stac, ja nie mowie o sytuacji ze ktos juz autentycznie jedzie do tylu i zmienia bieg ale o sytuacji jak wlasnie na parkingu, cofasz, zmieniasz bieg jak ato juz niemal stoi i jedziesz... chodzi o sytuacje ze auto bez zmiant biegu i tak by za pol sekundy stanelo..
    Niektorzy to pewnie mysla ze chodzi o predkosc typu toczenia sie auta na wolnym biegu ( tak jak po puszczeniu hamulca)...a chodzi o przesuniecie sie autka na granicy zatrzymania..

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik Awatar alkoholic
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    204
    BMW
    Kompot 318ti
    Skąd
    Bielsko-Biała

    Post

    Pytanie na przypomniałeś mi moją nauczycielkę z fizyki :p hehe. A tak na temat potwierdzę odpowiedzi innych użytkowników, nawet w starym automacie np w BMW e30 trzeba się zatrzymać do zera, dowiedziałem się jak zrobiłem innaczej bratu w e30 heh ale usłyszałem ;p

    artura193 czepiasz się Baju o to że napisał wątek na taki temat, a ja zapytam po co twoje posty?

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Byczus
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    495
    BMW
    E39 530dAT, E32 730i V8 manual
    Skąd
    Poznań
    nie wiem jak w E38, ale w E39 nie wrzucisz R bez wciśniętego hamulca.
    Jest BMW E39 530dA Touring 2001r.


    Jest BMW E32 730i V8 manual 1992r.



    Było BMW E34 525i manual 1991r.

  6. #16
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Jeszcze jeden post nie na temat i poleca "nagrody" !!!

    A tak na temat- po to sa elektroniczne sterowniki do skrzyn automatycznych aby przykladowo bieg wsteczny nie zostal zapiety w momencie jak auto jedzie 40km/h do przodu, dopiero jak sterownik "uzna" ze mozna wrzucic wsteke to wrzuci i odwrotnie :) tak sie dzieje TYLKO przy sprawym ukladzie.



    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  7. #17
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    ja robie tak od 2 lat jak autor posta i nic sie nie dzieje, nie daje wiary ze auto toczy sie do tylu 2km/h i wbijam D auto samo lekko przyhamowuje jak sie zatrzyma, dodaje gazu i jade, czy szkodzi nie wiem, automat ma dawac mi wygode i przyjemnosc z jazdy... tak tez jezdze, moze to zabrzmi głupio ale nasze auta maja po kilkanascie lat i jak ma pasc skrzynia to padnie, takie moje zdanie, a ze ktos ma inne..... jest taki kolega na forum co dbal o swoj automat... biegi powoli, na N, po 2 s na D powoli ruszał.. i naprawial skrzynie 2 razy, teraz jest auto w rekach "rzeznika" pali gumy itp od roku i skrzynia jak nowa. Oczywiscie to nie jest przykład ani reguła a przypowieść... myjcie sie dziewczyny bo nie znacie dnia i godziny... :-)

  8. #18
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    79
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Warszawa

    Post

    No to teraz kolejne pytanie. Czy w takim razie mój sterownik jest oki i czy wszystko jest sprawne? U mnie można to zrobić przy właśnie małej prędkości przy większej nie śmiałbym spróbować. Skrzynia była wymieniana przez poprzedniego właściciela i ma mniej niż 200tyś. Ciekawe czy podczas zmiany skrzyni na nowszą gdzieś zostało przeoczone to połączenie ze sterownikiem i może równie dobrze mógłbym zapiąć R przy 100km/h i patrzeć jak pięknie jakaś część skrzyni albo wału wbije mi się w tyłek:).

    Nie ukrywam, że nie znam się na mechanikowaniu w samochodach, za to na mechanice jako takiej i klockach lego całkiem nieźle. Wydaje mi się, że jeśli producent nie chciałby żeby tak robić to uwzględniłby to podczas budowania autka. Jakoś ciężko mi uwierzyć żeby było jak mówicie, że skrzynia się mieli najbardziej przy tych 2 km/h i zmianie kierunku jazdy. Logika sugeruje, że przeciążenie jest nastokrotnie mniejsze niż np przy kickdownie...Czy ktoś mający E38 i nie bojący się spróbować mógłby mi powiedzieć czy jego auto też pozwala na takie coś, czy to kwestia tego że u mnie była wymieniana skrzynia i coś tam jest niedopatrzone? Nie chcę ciskać auta i palić gumy jak tu kolega sugerował, ale nie ukrywam, że zmiana biegów w taki sposób aż auto stanie z perspektywy obserwatora wygląda na maksa lamersko. Jakby baba jechała (bez urazy) i musiała myśleć minutę po każdym ruchu czy ma dobrze nogi na pedałach:). Także wolałbym żeby więcej osób uznało że tak się da:)

    PS. Mało tego. Auto robi to bardzo delikatnie. Tj. hamuje bardzo delikatnie bez żadnego szarpnięcia, zgrzytu itp, po czym rusza w przeciwnym kierunku i przy dodaniu gazu jest idealnie jak z manualem. W manualu odpowiada za to sprzęgło którym sami operujemy i pozwalamy mu się uślizgiwać odpowiednio, może w ASB też jest coś odpowiedzialne za uślizg jakiś tam tarcz czy czego tam? (na budowie skrzyni też się nie znam - ale jak bym ją rozebrał to wiedziałbym jak działa:P)
    Ostatnio edytowane przez Baju ; 03-12-2013 o 15:28

  9. #19
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez Baju Zobacz posta
    Jakoś ciężko mi uwierzyć żeby było jak mówicie, że skrzynia się mieli najbardziej przy tych 2 km/h i zmianie kierunku jazdy. Logika sugeruje, że przeciążenie jest nastokrotnie mniejsze niż np przy kickdownie...
    Przy wsteka-1 obciazenie jest nastokrotnie wieksze jak przy kickdownie, stad i m.in zadanie dla sterownika
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  10. #20
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1
    Przy umiejetnym zmienianiu z D na R da sie praktycznie to zrobic z zatrzymaniem auta na ulamek sekundy czyli az tak lamersko to nie wyglada..
    Co do tej blokady sterownika to wydaje mi sie ze tez jej niemam bo kiedys "niechcacy" za szybko przelaczylem na R i czulem tak jakby skrzynia wlaczyla luz i za ulamek sekundy dopiero wsteczy z minimalnym szarpnieciem...
    Co innego jesli jade na wstecznym i chce zapiac D to wtedy niestety zatrzymuje sie na dluzsza chwile bo D załacza mi z opoznieniem --> tez tak macie?

Podobne wątki

  1. Lewarek zmiany biegów w ASB cieżko chodzi
    Przez doman w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-05-2013, 22:58
  2. ASB odczówalne zmiany biegów
    Przez coboss w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-05-2012, 10:54
  3. Czy można uszkodzić skrzynię biegów przy kolizji?
    Przez itomek w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 21:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •