Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Wyjąca szpera. Wina oleju?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Nowiq
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    252
    BMW
    e32
    Skąd
    Hajnówka

    Post Wyjąca szpera. Wina oleju?

    Witam. Zmieniłem w buni dyfer. Sprzedający nawet nie wiedział, że to dyfer ze szperą i za śmieszny pieniądz kupiłem. Najpierw rozebrałem dyfer żeby zobaczyć w jakim jest stanie. Zmieniłem duże łożysko na wałku atakującym bo tylko do tego się nadawało. Oglądałem zęby w trybach i są wydaje się miód malina. Reszta łożysk ok. Zmontowałem, założyłem, zalałem olej od zwykłego dyfra i kuku. Powyżej 60km/h słychać wycie z tyłu. Im szybciej tym bardziej. Jak odpuszczam gaz to wszystko cichnie. Po fakcie wyczytałem, że olej do szpery powinien być 75w/140. Zanim zainwestuję w olej chciałem się spytać czy to pomoże. Może ktoś ma większe doświadczenie z tym ode mnie i wie czy to pomoże. Nie chciałbym na darmo kupować oleju. Na mój chłopski rozum skoro łożyska i ząbki dobre to tylko olej zostaje.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    649
    BMW
    F01 750d RWD
    Skąd
    ...
    kolego po rozłożeniu i złożeniu dyfra trzeba go zawsze ustawiać odpowiednio podkładkami żeby właśnie nie wył ale znaleźć magika który dobrze ro robi to z tym jest już gorzej. pozdrawiam

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Nowiq
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    252
    BMW
    e32
    Skąd
    Hajnówka
    Mechanizmu nie rozbierałem. Zdjąłem dekiel, odkręciłem takie coś po bokach w czym uszczelniacze siedzą i wyjąłem cały środek i położyłem obok i nie dotykałem się do niego. Już raz musiałem z dwóch jeden składać, bo poprzedni się rozpadł i wkładałem do obudowy środek z e34 2.0 i nic nie wyło. Te blaszki, o których mówisz to dystanse pod bieżniami łożysk? Bo jeszcze są pod tymi obudowami uszczelniaczy, ale poskładałem na te same miejsca wszystko.
    Ostatnio edytowane przez Nowiq ; 28-11-2013 o 06:34

  4. #4
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    W zasadzie dyfer na śmietnik. Ale jeżeli bardzo chcesz mogę Ci dać namiar na zakład, który zajmuje się takimi dyframi, ale jak to dobrzy fachowcy, będę chcieli wymienić wszystkie łożyska, żeby mogli potem dać gwarancję. Nie bawią się w naprawy częściowe. Taka usługa kosztuje około 2tyś.
    pozdrawiam Bartek

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Nowiq
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    252
    BMW
    e32
    Skąd
    Hajnówka
    To szukam kolejnego.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Nowiq
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    252
    BMW
    e32
    Skąd
    Hajnówka
    Dzisiaj jak się przejechałem to ciszej dużo chodzi :| Jakbym włączył radio to wogóle bym nie słyszał. Czary

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Pytanie,po co go rozbierałeś,najpierw trzeba założyć i sprawdzić.Jeśli wyje na śmietnik,jeśli ok,wymiana oleju i na tym koniec.
    "Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Nowiq
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    252
    BMW
    e32
    Skąd
    Hajnówka
    Rozbierałem, bo kupiłem kota w worku i chciałem sprawdzić czy jest sens zakładać. Jedno łożysko było uszkodzone to przełożyłem ze swojego starego.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jpj
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    777
    BMW
    E32/E46/4R
    Skąd
    PL

    Post

    U siebie jak założyłem szperę, przez pierwsze 300-500 km miałem podobnie (chciałem go zwracać) , później stopniowo przestawał wyć, a po 1000km pojawiła się cisza :) Może to być rzeczywiście kwestia oleju, gdyż nigdy nie wiesz co dokładnie wlewał wcześniejszy właściciel. Osobiście dostałem difa z "nowym" olejem, który poszedł do utylizacji na dzień dobry, a w zamian jego pojawił się świeży 75W140.
    Obecnie natłukłem coś 5-6k i jest bangla, więc nie kombinowałbym z wymianami tylko wlał świeżą oliwę i jeździł. Rozleci się (w co wątpię) to zwrot, nie to jeździć :)
    Ostatnio edytowane przez jpj ; 17-12-2013 o 17:36

  10. #10
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez jpj Zobacz posta
    U siebie jak założyłem szperę, przez pierwsze 300-500 km miałem podobnie (chciałem go zwracać) , później stopniowo przestawał wyć, a po 1000km pojawiła się cisza :) Może to być rzeczywiście kwestia oleju, gdyż nigdy nie wiesz co dokładnie wlewał wcześniejszy właściciel. Osobiście dostałem difa z "nowym" olejem, który poszedł do utylizacji na dzień dobry, a w zamian jego pojawił się świeży 75W140.
    Obecnie natłukłem coś 5-6k i jest bangla, więc nie kombinowałbym z wymianami tylko wlał świeżą oliwę i jeździł. Rozleci się (w co wątpię) to zwrot, nie to jeździć :)
    Rozkladane mosty wyja bo nie ustawiacie LUZU - po jakims czasie cichna bo odpowiednio zmielily sie juz zeby planetarek, jednak w czasie jak wyja tak dostaja po du..e ze niestety dlugo juz nie pociagna
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

Podobne wątki

  1. [elektryka] niedziałająca szyba - czyżby wina sterownika drzwi?
    Przez gabel w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 08-11-2016, 17:31
  2. czy to wina kostki ??
    Przez wyczyn w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 13-01-2013, 12:55
  3. Czy to wina pompki paliwa???
    Przez szymong007 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 31-01-2011, 16:48
  4. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-03-2010, 09:22
  5. [mechanika] [e32] Szpera - czy to będzie szpera?
    Przez chester w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 13-02-2008, 22:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •