Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Wątek: [mechanika] piszczące hamulce

  1. #11
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    hmmm jeszcze jedna rzecz większość producentów do okładzin klocków wsypuje drobne opiłki metalu ... w słabej jakości klockach to często piszczą one - ważny jest też rant na tarczy hamulcowej - on potrafi drzeć klocek z boku i to piszczy ( tak zjechałem tylne klocki ,ze blacha zszorowała rant ale z taką zabawą i szorowaniem aby uniknąć toczenia tarcz trzeba uważać i codziennie rozbierając hamulce i kontrolować stan tarcz) co do smaru miedzianego - racja dobra rzecz ale też ma jedną wadę w linkach potrafi się zapiekać i często przyklej się do niego wszelkiego rodzaju bród ..... u mnie klocki nie są na żadnym smarze siedzą na sucho , nacięcie na klockach jest zadbane :) a podstawą jest dokładne oczyszczenie prowadnic - nie ma tam prawa nic byc a klocek ma pracować delikatnie bez jakichkolwiek oporów...

  2. #12
    Ja tam nie wiem :)

    Kiedys kupilem ATE przod tarcze oraz klocki -- piszczaly dodatkowo pokrzywily sie pozniej ..

    Teraz kupilem sam nie wiem co piszczalo odrazu od zalozenia , teraz zrobilem 500km na tym zestawie i przestalo ...

    :D Temat rzeka naprawde ... Kiedys sie skusze i chyba zaloze ori klocki i tarcze

  3. #13
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Mam przód orginał i tył ATE .Piszczy i to i to :D

  4. #14
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    19
    BMW
    740i
    Skąd
    Trójmiasto
    Witam Chłopaki. Nie wiem czy to co piszecie powyżej przyniesie skutek. Piszczące hamulce to efekt prawdopodobnie złego dotarcia klocków hamulcowych z tarczami.
    Najprostszy sposób uporania się z problemem to rozpędzanie auta do ok.100km/h, nastęnie wychamowywanie go do ok.15km/h i ponownie rozpędzania auta. Tak 6-8 razy. TAKI ZABIEG POWODUJE RÓWNIEŻ HARTOWANIE OBU ELEMENTÓW A CO ZA TYM IDZIE DŁUŻSZY ICH ŻYWOT. Pamiętać należy aby podczas hamowania pod żadnym pozorem nie spowodować zblokowania kół lub zadziałania ABS-u. Bardzo prawdopodobnie będzie czuć sfąd spalenizny(to normalne). Również może zmienić się kolor tarcz - to jest wynikiem właśnie docierania. Po wykonanych czynnościach przystępujemy do powolnego schładzania poprzez normalną jazdę - jest to bardzo ważna czynność. Takie jednorazowe w/w czynnosci powinny przynieść skutek - chyba że macie bardziej usportowione części. Powodzenia
    Bmw 740i to jest coś czego znajomi ci nigdy nie wybaczą

  5. #15
    niestety ale robilem tak nie raz juz i zazwyczaj konczy sie to jszcze gorszym piskiem :(

  6. #16
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Trzeba uważać na kałuże bo sie bardziej zahartuje niż potrzeba :hah:

  7. #17
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Jak można zahartować klocek hamulcowy? Jeśli go tak będziesz rozgrzewał to się zeszkli i będzie jeszcze gorzej. Piszczenie to problem materiału z którego wykonany jest klocek- choć nie oznacza to że jak piszczy to jest zły. W autach rajdowych bardzo często klocki piszczą a hamulą bardzo dobrze :D
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  8. #18
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Już raz widziałem jak koleś (w sensnie mechanik ) napawał!!! klocki w cieniasie przy właścicielu po czym szlifierką wyrównał i wsadził :? .Klient zadowolony stał cały czas obok i obserwował całą operacje zadwolony dał 30 zeta wsiadł i odjechał.A mnie opadła szczena :shock: .Na szczęscie nie byłem siudemą tylko z kumplem golfem bo urwał mu się tłumik i w okolicy tylko ten był mechanik :D

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •