Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Kable WN + Impulsator

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar Kaszana
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    88
    BMW
    e32 735i 91r.
    Skąd
    Kluczbork

    Post Kable WN + Impulsator

    Witam,

    W niedługim czasie planuje zmienić kable WN w swojej Babci :) Wiem, że na jednym z kabli jest impulsator którego chyba nie można zdjąć bez rozcinania kabli?
    Analogicznie mając nowe kable będę musiał też pociachać jeden z nich żeby założyć ten impulsator? Tuż to chore

    Jaką rolę w ogóle spełnia ten impulsator

    Czy idzie kupić komplet kabli wraz z impulsatorem? Ile kosztuje taka przyjemność? No i czy są takie komplety w postaci zamienników oryginału...

    Pozdrawiam

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    301
    BMW
    e32, 730, m30b30
    Skąd
    Siemianowice Śląskie
    Proponuje kable Champion. Maja rozkrecane koncowki i mozna spokojnie nalozyc impulsator - natluszczajac delikatnie kabel olejem - po calym zabiegu skrecasz koncowke z powrotem i wszystko ok.
    A tak poza tym ten temat juz byl poruszany nie raz - takze na formu na pewno znajdziesz informacje.
    Gilu_e32

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar sokół
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    235
    BMW
    E32 750iL 1990r.
    Skąd
    Wisznice
    Nic nie musisz ciachać. Trzeba jedynie ściągnąć fajkę z jednej strony, trochę "gimnastyki" i zejdzie.

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar nino
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    1,456
    BMW
    E32 735
    Skąd
    Katowice
    Nie kupuj żadnych championow, janmorow itp itd kup minimum NGK http://allegro.pl/przewody-ngk-rc-bw...726459642.html te będą pasować, ściągasz fajkę i zakładasz na nowy przewód - zabawy na 5 minut

  5. #5
    Początkujący Użytkownik Awatar Kaszana
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    88
    BMW
    e32 735i 91r.
    Skąd
    Kluczbork

    Post

    Odświeżę trochę temat ponieważ zamówiłem kable Janmor.
    Troszkę o tym poczytałem z zamienników w rozsądnych cenach są ponoć najbardziej zbliżone budową do oryginałów. Na forum polecał je także kolega ttrol.

    Czekać będzie mnie przełożenie impulsatora. Jak pisze producent na swojej stronie:

    Przewody te nie posiadają na wyposażeniu impulsatora ale ich budowa umożliwia przełożenie go z dotychczasowych przewodów, gdyż wszystkie nasze końcówki od strony kopułki są wkręcane. Zatem aby zamontować impulsator wystarczy zdjąć go ze starych przewodów, odkręcić końcówkę naszych przewodów założyć impulsator, a następnie odciąć ok. 3 mm naszego przewodu posmarować przewód substancją poślizgową i wkręcić końcówkę
    Skoro końcówka jest ściągalna to po co mam jeszcze odcinać te 3mm kabla? Nie uszkodzę go w ten sposób?

    Pozdrawiam!

  6. #6
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Kaszana Zobacz posta
    Odświeżę trochę temat ponieważ zamówiłem kable Janmor.
    Troszkę o tym poczytałem z zamienników w rozsądnych cenach są ponoć najbardziej zbliżone budową do oryginałów. Na forum polecał je także kolega ttrol.

    Czekać będzie mnie przełożenie impulsatora. Jak pisze producent na swojej stronie:



    Skoro końcówka jest ściągalna to po co mam jeszcze odcinać te 3mm kabla? Nie uszkodzę go w ten sposób?

    Pozdrawiam!
    Rozumiem, że kupiłeś takie z miedzianą żyłą i rezystorami w fajkach? Bo Janmor produkuje różne typy przewodów i to jest jedyny rodzaj, który działa prawidłowo w układach BMW.

    Nic nie odcinałem i weszło elegancko, ale przewód delikatnie wkręcony w imadło przez szmatę. Tak żeby, się nie obracał podczas zakładania końcówki.
    pozdrawiam Bartek

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marcin-e32
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    557
    BMW
    E32 '92 735i
    Skąd
    Poznań

    Post

    Sorry, że się wtrącę, ale szukałem kiedyś odpowiedzi i się nie dowiedziałem. Do czego służy właściwie ten impulsator? I czy jest obligatoryjny do prawidłowej pracy silnika?
    --------------
    Pozdrawiam,
    Marcin

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów

    Post

    W poliftowym M70 V12 impulsatory są niezbędne, bez nich auto odpala i od razu gaśnie. Impulsator to czujnik zapłonu jakby, dzięki niemu zapłon jest sekwencyjny (poprawcie mnie jak się mylę bo dokładnie nie pamiętam)

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marcin-e32
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    557
    BMW
    E32 '92 735i
    Skąd
    Poznań
    A w M30? :-)
    --------------
    Pozdrawiam,
    Marcin

  10. #10
    Początkujący Użytkownik Awatar Kaszana
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    88
    BMW
    e32 735i 91r.
    Skąd
    Kluczbork
    Cytat Zamieszczone przez ttrol Zobacz posta
    Rozumiem, że kupiłeś takie z miedzianą żyłą i rezystorami w fajkach? Bo Janmor produkuje różne typy przewodów i to jest jedyny rodzaj, który działa prawidłowo w układach BMW.

    Nic nie odcinałem i weszło elegancko, ale przewód delikatnie wkręcony w imadło przez szmatę. Tak żeby, się nie obracał podczas zakładania końcówki.
    Zamawiałem przez pośrednika konkretnie pod BMW e32 z silnikiem M30B35 - mam nadzieję, że dojdzie to co trzeba.

    Wiem, że jesteś w temacie więc pozwolę sobie spytać. Czemu producent kabli zaleca obcięcie 3mm kabla po ściągnięciu końcówki?

    Ma to jakiś sens? Skoro jak sam napisałeś Ty nic nie obcinałeś i chodzi elegancko... :)

Podobne wątki

  1. Przewody zapłonowe,impulsator m30b30
    Przez Drsta30 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-09-2012, 08:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •