Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: co jest grane z tym odpalaniem

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar bunioM3
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    129
    BMW
    e 38 740,e 34 V8,e 30 2,5 e 36 1,8 cabrio
    Skąd
    skawina

    Post co jest grane z tym odpalaniem

    Witam koledzy mam taki problem opisze go co sie dzieje wiec rano moja e 38 V8 ciezko pali jak sie to objawia wiec krece silnik chce zapalic ale nie moze od razu pska w rure wydechowa,po kilku probach zapala chodzi jakies 30 sekund gasnie odpale znow czasem za pierwszym razem i znow chodzi jakis czas po czym gasnie ,znow zapale i chodzi ale czasem kilka razy odpala zanim zacznie chodzic sam ,powiem jeszcze ze nie jestem w stanie dodac gazu poniewaz go nie przyjmie ,mam takie wrazenie ze nie dostaje paliwa dlawi sie ,pompa paliwa jest od V12 ale sprawdzalem i dziwna rzecz sie dziala wiec odpalilem auto na gazie i pompa podawala paliwo do kanistra lecialo normalnie jak bylo gdzies 4 litry nagle paliwo przestalo leciec tylko tak jakby ostatki paliwa wyciagalo nadmienie iz paliwo bylo a i wyciagalem paliwo prosto z baku po ominieciu filtrow (czyli pompa w baku i wezykiem do kanistra)co moze byc grane slucham opini pomozcie:

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    833
    BMW
    E38 740IA M60, E39 525d
    Skąd
    Kraków
    masz inną pompę? Nad aku masz 2 przekaźnik od strony lampy on jest od pompy wyjmij go i zmostkuj 2 piny nie pamiętam które ale drogą dedukcji znajdziesz tak żeby pompa chodziła. Będzie wtedy chodziła cały czas i wtedy spróbuj odpalić

  3. #3
    Początkujący Użytkownik Awatar JuniorS
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    13
    BMW
    750 iL
    Skąd
    Bogatynia
    Czy aby pompa paliwa pochodząca od innej wersji silnikowej nie podaje paliwa pod innym ciśnieniem ???

    Na pompie paliwa jest również sitko może zatkane ? Co do działania pompy - Słychać ją jeśli mamy ściągnięte siedzenie :) Jeśli pompa jako tako działa to przekaźnik będzie wporzo :>
    The Ultimate Driving Machine

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    skoro przestaje lecieć to może zapchane jest odpowietrzanie baku (filtr węglowy)?

    sprawdź czy dobrą pompę zamontowales - czy i w v12 i w twoim jest taka sama? Jak nie to może teraz weź pompę od malucha i spróbuj? a jak dalej nie będzie dobrze to może weź od poloneza lub lanosa? ;)

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar bunioM3
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    129
    BMW
    e 38 740,e 34 V8,e 30 2,5 e 36 1,8 cabrio
    Skąd
    skawina
    Kolego SHEBI co ty za bzdury wypisujesz ja pisze do ludzi ktorzy sa powazni ale jak widze i tu jest jak wszedzie kilku poje.... sorki ale napisalem co sie dzieje a co do sitka wiem ze jest i sprawdzilem spoko jest pompa z V12 jest taka sama nawet jak by byla inna co znaczy cisnienie powinna miec wieksze ok sprawdze te przekazniki no musze to ogarnac ale jak bede w kraju to powymieniam czujniki walu i walka rorzadu moze tez zawor cisnieniowy ,pisalem ze nie leci ale pominelem wszystkie filtry prosto z baku do kanistra wiec ominelem filtr weglowy no bede szukal przyczyny piszcie jak jakies sugestie bedziecie mieli dzieki

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez bunioM3 Zobacz posta
    Kolego SHEBI co ty za bzdury wypisujesz ja pisze do ludzi ktorzy sa powazni ale jak widze i tu jest jak wszedzie kilku poje.... sorki ale napisalem co sie dzieje a co do sitka wiem ze jest i sprawdzilem spoko jest pompa z V12 jest taka sama nawet jak by byla inna co znaczy cisnienie powinna miec wieksze ok sprawdze te przekazniki no musze to ogarnac ale jak bede w kraju to powymieniam czujniki walu i walka rorzadu moze tez zawor cisnieniowy ,pisalem ze nie leci ale pominelem wszystkie filtry prosto z baku do kanistra wiec ominelem filtr weglowy no bede szukal przyczyny piszcie jak jakies sugestie bedziecie mieli dzieki
    nie wiem czy mnie dobrze zrozumiales ale chodzilo mi o filtr paliwa, lecz o filtr powietrza odpowietrzajacy bak, ew sprawdź jak będzie chodzić na otwartym wlewie paliwa

    ps. tak , z tym poldkiem i lanosem to był żart ;-)

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar bunioM3
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    129
    BMW
    e 38 740,e 34 V8,e 30 2,5 e 36 1,8 cabrio
    Skąd
    skawina
    ok spoko nic sie nie stalo ale wiem o jaki wiem ok sprawdze i zobaczymy co bedzie ,no meczy mnie to jak djabli dzieki za podpowiedzi dzieki jak jakies sugestie piszcie

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar bunioM3
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    129
    BMW
    e 38 740,e 34 V8,e 30 2,5 e 36 1,8 cabrio
    Skąd
    skawina
    Shebi co do zatkanego filtra ok ale jak pisalem otworzylem zbiornik ale nie wlew tylko rozkrecilemoslone pompy dziura jak cholera wiec nie mogla byc zapowietrzona rozumiem co i jak i dalej nie wiem co kurna jest to jakas pierdola ale musze ja zrobic bo bardzo mnie to denerwuje ,a tu zima a nie bede jezdzil cabrio kuna w zimie no jaja piszcie co myslicie

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chytrusek
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    889
    BMW
    e38 740 M62B44
    Skąd
    Krasnystaw
    Bardzo chciałbym włączyć się do postu i pomóc Ci w jakiś sposób, ale Twoja "antyinterpunkcyjna" wypowiedź spowodowała u mnie zmętnienie płynu mózgowo-rdzeniowego. Z tego powodu, nawet po kilkukrotnym przeczytaniu postu, nie jestem w stanie go zrozumieć. Możesz poprawić ?

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar bunioM3
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    129
    BMW
    e 38 740,e 34 V8,e 30 2,5 e 36 1,8 cabrio
    Skąd
    skawina
    Kolego z problemami przecinka i kropiki czego nie mozna zrozumiec?prosto i normalnie pisalem a raczej opisalem co sie dzieje nie bawmy sie w jakies interpukcje bo na to czasu nie ma to nie pismo do urzedu ,czy jakies inne urzedowe mozesz to pomoz i tyle jezeli to cie razi ,to nie pisz i tyle mam w pracy takiego samego poloniste i po prostu mnie wkur......kto ma zrozumiec to rozumie i tyle dzieki i pozdrawiam

Podobne wątki

  1. Problem z odpalaniem
    Przez cichy79 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-03-2010, 19:42
  2. [ pozostale] Check coolant level. Co jest grane?
    Przez Supermen w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 02-03-2010, 19:49
  3. problem z odpalaniem.
    Przez AREK 735 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-12-2008, 16:18
  4. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-11-2008, 23:28
  5. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 15-09-2008, 19:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •