Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Twardy pedał, zblokowane hamulce

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    41
    BMW
    E65 730d 05' lift
    Skąd
    Wrocław

    Angry Twardy pedał, zblokowane hamulce

    Witam serdecznie. Drodzy Panowie, pojawia mi się od czasu do czasu problem z moimi hamulcami. Mianowicie: Jak kupiłem samochód nie działało DSC, wiec stwierdziłem, że to tylko czujnik kąta skrętu, naprawiłem to, okazało się że jeszcze moduł ABS był padnięty, jego też wymieniłem. I sprawa wygląda następująco. Odpalam samochód jadę spokojnie, po 2-3 minutach jazdy, od strony kierowcy słychać odgłos jakby zaciskającego się zacisku, pedał robi się twardy i auto dalej jedzie, bez zmian. Po paru hamowaniach pedał robi się już znośny i jedziemy dalej. Możemy jechać i jechać, ale jeżeli damy mu troszkę po garach popracuje trochę to DSC to pedał robi się strasznie twardy, a układ hamulcowy załącza hamulce. Samochód zaczyna hamować. Jedynym ratunkiem wtedy jest na postoju szybkie krotkie pompowanie pedału, a potem siłą zmuszenie aby opadł do końca. Procedurę muszę powtórzyć aż do rezultatu. Błędów na komputerze w DSC i ABS nie ma. Mechanik mówi mi, że może to być pompka od strony kierowcy na podszybiu, która reguluje twardość pedała hamulca. Proszę o jakąś pomoc, niestety jest to uciążliwa usterka. Dodatkowo kiedy chcę uruchomić ukryte podmenu to zanim pojawi mi się kasowanie serwisów pojawia się znaczek ABS. INPA ani DIS nie wskazują żadnych usterek systemu. Jakieś propozycje? Część którą ja mam na myśli to jest: http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/di...d-dsc/vDS66126 . Pozdrawiam Konrad

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    46
    BMW
    BMW 730d E65, 2004 r
    Skąd
    Myślibórz

    Post

    Witam.
    Może nie do końca miałem taki problem jak Ty, ale opowiem: Wracając z Poznania przy dośc dużej prędkości chciałem zachamować przed poprzedajądzym mnie pojazdem, wcisnąłem hamulec a on twardy jak skała... ;/ Myślałem, ze w jade w gościa, ale jakos sie udało. Zatrzymałem sie zgasilem a następnie wielokrotnie powtarzałem tą czynność i nadal twardy jak kamień. Po oględzinach u mechanika okazało się, ze Pompa Vacu jest do wymiany część nr. 1 http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/di...ewodu/vDR59113
    Po wymiane części wszystko wrociło do normy.
    Pozdrawiam,
    Sebastian

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    14
    BMW
    E65 745i 2002r.
    Skąd
    Wołów, Wrocław

    Post

    Ja mam w tym momencie problem z hamulcem również. W czasie jazdy mogę normalnie hamować, nie ma z tym problemu. Jednak jak już się zatrzymam, na przykład przed skrzyżowaniem, to pedał hamulca potrafi się zrobić strasznie twardy, jeżeli bardzo mocno go nie w cisnę, to auto samo rusza do przodu (automat).
    Okazuje się, że mam spięcie na pompie ASC/DSC. Do wymiany, używana około 250-350 zł.

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    41
    BMW
    E65 730d 05' lift
    Skąd
    Wrocław
    Essey, a w twoim przypadku nie będzie uszkodzona ta pompka na podszybiu, którą podałem w linku powyżej? Z tego co się orientuje to ona reguluje twardość hamulca, a jest zdecydowanie tansza od pompy asc/dsc. Ja natomiast podłączyłem pod komputer, uszkodzenie jest najprawdopodobniej mechaniczne. Jako, że miałem drugą pompę ABS to wymieniłem ją i niestety sprawa wygląda nadal tak samo. Teraz trzeba wszystkie przewody posprawdzać, gdyż w układzie jest ciśnienie, kiedy nie powinno go być. Kiedy dowiem się co to padło, natychmiast dam znać.

Podobne wątki

  1. Twardy pedał hamulca
    Przez SkeYT w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-02-2013, 12:31
  2. pedał sprzęgła
    Przez marcin728 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-08-2011, 09:50
  3. [mechanika] Bardzo twardy tył.
    Przez prezE32s w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-11-2010, 20:56
  4. [mechanika] Miękki pedał hamulca.
    Przez sokół w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-04-2010, 13:11
  5. [mechanika] Bardzo twardy hamulec i wspomaganie
    Przez jokerow750 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 24-08-2009, 23:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •