Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Wątek: [pozostale] ściemniacz lcd

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    170
    BMW
    750iL individual 97r.
    Skąd
    Poznań

    [pozostale] ściemniacz lcd

    czy ktoś wie jak można wyłączyć czujnik natężenia światła który jest w stacji medialnej między klawiszami "select a strzałką left" czy nie ma takiej możliwości i w nocy będzie się ściemniać jasność TV nie zależnie czy tego chcemy czy nie??
    dodam że nie chodzi mi o zmiane kolorów

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    165
    BMW
    E38 740i z 1999 r. i E39 528i z 1997 r. małżonki
    Skąd
    Białystok
    W ustawieniach są dwie opcje: aby się ściemniał po włączeniu świateł lub nie.

  3. #3
    Dokladnie. wchodzisz w ustawienia i chyba 3 od dołu pozycja ustawiasz na nie i juz przy włączonych światłach nie reaguje czyli masz cały czas jedno podświetlenie.Pozdro ;)

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    170
    BMW
    750iL individual 97r.
    Skąd
    Poznań
    chyba się nie zrozumieliśmy nie chodzi mi o zmianę kolorów z dziennych i nocnych przy włączaniu świateł chodzi o jasność lcd u mnie jak zatkam ten punkcik czujnik to ekran robi się znacznie ciemniejszy by nie oślepiał i to mnie denerwuje w nocy bo mam słabo podświetlony niezależnie czy mam włączone światła czy nie
    w dzień jest ok. bo się automatycznie rozjaśnia

  5. #5
    to nie wiem co może byc przyczyną a może juz tobie pada podświetlenie? ;)

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    170
    BMW
    750iL individual 97r.
    Skąd
    Poznań
    nie nic nie pada widzisz ten czujnik na zdjęciu zaznaczony to jest czujnik światła działa tak że kiedy jest jasno w dzień to lcd świeci pełnym światłem podświetleniem a jak robi się ciemno czyli noc to jasność lcd się zmniejsza by nie oświetlać kierowcy wystarczy że podświetlimy ten punkcik światłem np. latarką to zaraz się wyświetlacz robi jaśniejszy bo oszukujemy go i myśli że jest dzień bardziej ci tego nie umiem wytłumaczyć ja mam taki bajer ale to może dlatego że mam individual 750 ;)
    ty tego nie masz?? to pewnie masz uszkodzone lub nie masz wogóle tej opcji :]

  7. #7
    Kurcze nawet nie wiedziałem że mam takie coś. A zastanawiałem się do czego to jest. Musze dziś sprawdzić czy u mnie działa :)
    Zapewne jest tam jakiś fotoelement który zmienia natężenie prądu w zależności od oświetlenia. Można by to rozebrać i zerknąć od środka jak to wygląda. Byćmoże podpięcie zamiast tego elementu stałej wartości prądu spowoduje że będzie stałe podświetlenie ekranu. Ale niech się jeszcze jakiś elektryk fachowy wypowie bo ja już jestem elektryk niepraktykujący :)
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    170
    BMW
    750iL individual 97r.
    Skąd
    Poznań
    nie tam jeżeli trzeba coś lutować i podłączać to ja się wycofuje niech zostanie tak jak fabryka dała i niech ściemnia się automatycznie w zależności czy to noc czy dzień
    myślałem że jest coś takiego by to wyłączyć z menu ale widać że większość z was nawet nie wie że jest coś takiego :P
    teraz przynajmniej wiecie że jest :hah:
    ten sam bajer mam w nawigacji TomTom go720 ale tam idzie to wyłączyć w opcjach

    pozdrawiam

  9. #9
    Być może da się to jeszcze wyłączyć po podpięciu pod kompa ale to już trzeba poczekać na wypowiedź naszych magików :)
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  10. #10
    Nicolas dobrze że jeteś taki " srubokret" i wiercisz dziure żeby wszystko w miare możliwości zrozumieć oczywiecie jak sie da ;D może poszperasz w sród znajomych o soft z napisami polskimi? ;D ;D ;D A ten otwór to chyba wszystkie ekrany maja {fotokom} ;D

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •