Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Błędy z DIS'a / Abs, asc, dsc, dme

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    14
    BMW
    E65 745i 2002r.
    Skąd
    Wołów, Wrocław

    Post Błędy z DIS'a / Abs, asc, dsc, dme

    Cześć,

    Uruchomiłem dzisiaj DIS'a aby dokładnie odczytać błędy. Inpa niestety poza kodami nic mi nie mówi - a nie każdy kod jest opisany w internecie.

    Mam 7 błędów. 4 moduły. Dokładnie jakie i co - załączam zrzut z programu.



    Sprawdzałem wczoraj miernikiem znajomego napięcie na klamrach podczas, gdy auto jest odpalone. Wskazówka wchodziła na 15+. Podobno napięcie powinno wynosić 14.7. Jednak wyczytałem, że dla tego modelu może ono się wahać nawet od 13.5 do 16V w zależności od temperatury.
    Dlaczego o tym piszę? Bo muszę wymienić akumulator, obecny skończył żywot, nie trzyma napięcia już. Nie wiem natomiast, czy jak wsadzę nowy akumulator, to też zaraz nie sfajczy się. Czy mam iść w kierunku regulatora napięcia, lub też samego alternatora? Czy raczej nie przejmować się napięciem i wsadzić nowy aku i patrzyć, co się dzieje? W końcu gwarancja 2 lata ;)

    Czy błędy, które odczytałem, czy wymiana akumulatora będzie miała na nie znaczący wpływ?
    DSC nie zapala się natychmiast, czasem można przejechać kawałek zanim wyskoczy.
    Natomiast po kilku minutach wywala też pozostało kontrolki na ekranie, jak ASC ABS itd. Wszystkie systemy kontroli trakcji umierają.
    Czujnik za lewym tylnym kołem? Tam też szukać przyczyny?

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    14
    BMW
    E65 745i 2002r.
    Skąd
    Wołów, Wrocław
    Na zagranicznym forum kilku byłych posiadaczy 7ki "chwaliło się" podobnymi błędami. Podobno wymiana modułów, czy nawet sensora za kołem nic nie dawała. Dalej błędy ABS, ASC i DSC się pojawiają. Czy ktoś z was miał już z czymś takim do czynienia?


    Ps. Właśnie wsadziłem nowy akumulator 100/800 i napięcie na klamrach mam 14.7-14.9. Wyżej nie wchodzi, niżej sporadyczne skoki. W samochodzie zaprogramowany mym 95ah, ponieważ 100 nie chce mi przyjąć NCS (wywala błąd przy dodawaniu do FA i do modułu zarządzania energią).

  3. #3
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    Wg jakiej procedury dodajesz ten aku?

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    14
    BMW
    E65 745i 2002r.
    Skąd
    Wołów, Wrocław
    NCS -> F1 -> F3 -> E65 -> ECU CAS -> F2 Enter FA ->
    Tutaj nie było dotychczas nic, co wyglądałoby jako pozycja od aku (chodzi o np. -B095).
    Po wczytaniu danych z modułu zasilania, opcja BATTERIE_KAPAZITAET miała ustawione 110ah (a akumulator był włożony 95, ktoś nie przeprogramował po oryginalnym).
    Zmieniłem na 100 i dodałem do FA -B100. Przy dodawaniu -B100 wyskoczył błąd, że nie chce przyjąć. Spróbowałem mimo to zapisać FA do CAS, ale nie przepościło zadania (FA_WRITE jak dobrze pamietam).
    Zmieniłem więc na -B095, zapisałem do CAS FA, poprawiłem w module zasilania na 95ah i też zapisałem.
    Akumulator włożony mam 100ah/800A

    Jeszcze dodam, że poprzez INPE, gdy wchodzę w moduł zasilania i chcę aktywować nową baterię, to zawiesza się na informacji, że bateria jest aktywowana i nic się nie dzieje.
    DISem jeszcze tego nie robiłem, muszę poczytać jak to zrobić.

    O to pytałeś? :)

Podobne wątki

  1. Problem abs i dsc
    Przez Baja w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-07-2015, 15:44
  2. asc,dsc,ciekawostka....
    Przez badstuff w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 28-09-2010, 19:46
  3. Kontrolki od ABS i DSC ?????
    Przez budek w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 31-03-2010, 07:09
  4. [ elektronika] DSC + ABS + !
    Przez Jey w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 15-03-2009, 17:43
  5. DSC i ASC - różnice...
    Przez Wiktor w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-02-2009, 20:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •