Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Wątek: Głośne wycie z okolic konwertera + film nagranie pracy na INPA

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK

    Angry Głośne wycie z okolic konwertera + film nagranie pracy na INPA

    Nagrałem filmik z parametrami pracy skrzyni live - potraficie coś powiedzieć na jego podstawie? Czy widoczne rozjazdy między prędkością wału a skrzyni są w granicach norm?

    Jakoś konwerter nie pasuje mi do przechodzenia w tryb awaryjny i braku wstecznego biegu na nim... a może to dwie usterki na raz?

    w opisie filmiku trochę info
    http://www.youtube.com/watch?v=U5R-mXcmf-Q

    ps. kolega ma jeszcze bardziej wyje*any wsteczny i skrzynia chodzi cichutko i nic nie szarpie

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    Jak nie ma wstecznego to pewnie pęknięty jest kosz. Moja też wyje, ale tylko na D i tak do 2.5 tyś obrotów, potem cichnie. Podobno, to nie konverter, tylko taki dźwięk wydaje pompa,tzn. tłocząc olej, bo najprawdopodobniej gdzieś przepuszcza. Co do wykresy, to poślizg powinien być jak najmniejszy. Jak bedzie za duży to wyskakuje błąd "converter slip too much", coś takiego.
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    dzieki tg tak wlasnie nie bardzo mi to pasuje a nie chce sie pchac w bezsensowne naprawy.

    Podejrzewam jednak ze moze chodzic o sterownik ktory nie podaje cisnoenia jak nalezy , gdzies na przyklad puszcza i stad bledy na biegach i opoznoenia w zmianach.

    Czekam na kontakt od diagnostow z Lublina.

    U Ciebie tez na poczatku wylo tylko pare sekund na zimnym?

    Dlugo juz tak jezdzisz?

  4. #4
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa

    Post

    Pompa, która zaciąga powietrze, trzeba rozebrać i zobaczyć, gdzie nie trzyma ciśnienia.

    Rozumiem, że poziom oleju jest ok.
    pozdrawiam Bartek

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    niestety olej jest :( chociaz nie daje mi spokoju, ze wg instrukcji powinien wyplynac cienka strozka a ten walil strumieniem. Nie wyobrazam sobie jak mialbym go dolac.

    Na bimmerforum przestrzegali przed zamiennikami filtrow - ponoc zapadaja sie pod wplywem cisnienia powodujac "noisy whizzle sound" czy jakos tak.

    Moze olej nie jest tloczony?

    Spójrzcie tutaj: http://www.bimmerboard.com/forums/posts/29693
    Ostatnio edytowane przez Michal750 ; 18-11-2013 o 20:22

  6. #6
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa

    Post

    Cytat Zamieszczone przez Michal750 Zobacz posta
    niestety olej jest :( chociaz nie daje mi spokoju, ze wg instrukcji powinien wyplynac cienka strozka a ten walil strumieniem. Nie wyobrazam sobie jak mialbym go dolac.

    Na bimmerforum przestrzegali przed zamiennikami filtrow - ponoc zapadaja sie pod wplywem cisnienia powodujac "noisy whizzle sound" czy jakos tak.

    Moze olej nie jest tloczony?

    Spójrzcie tutaj: http://www.bimmerboard.com/forums/posts/29693
    To teraz jest pytanie, czy masz filtr Filtran, bo problem dotyczy tylko tej marki, już o tym słyszałem.
    pozdrawiam Bartek

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Właśnie filtran MA BYĆ :)

    Step 3: Change the filter, make a note of your valve body (old or new).

    Editor's Note: It's IMPERETIVE that only original (OEM) BMW filters with the word "FILTRAN" stamped on it be used. The OEM filters have vertical ridges on the interior that prevent the filter from collapsing on itself under pressure, which can starve the transmission for fluid and cause the dreaded metallic "whining" noise. -- David Cecil
    http://www.e38.org/zf-5hp30-service.html

    Wydaje mi się to logiczne że olej mi wali przy próbie napełniania bo jest na dole w misce zamiast na górze, zaś przy wyższych obrotach jest tłoczony pod odpowiednio dużym ciśnieniem aby przeciwstawić się zapadłemu filtrowi.

    Jeśli wierzyć sprzedawcy skrzynia od swojej nowości ma najechane teraz ok 20tys. km

    Inny temat ze zdjęciami filtrów: http://www.e60.org/forums/posts/747297


    Chyba zleje olej i zajrzę tam samemu, przecie to żadna rocket science...?

    ttrolu piszesz o sprawdzeniu gdzie nie trzyma ciśnienia - mogę to jakoś sam sprawdzić?

    Dorzucam wydruk błędów, podkreślam że nigdy ale to nigdy nie było w tej skrzyni błędu "solenoid walve" ani podobnego. Nagminnie converter - podejrzewam że z braku oleju

    E R R O R M E M O R Y R E P O R T -------------------------------------
    Date: 11/17/13 15:56:16 ECU: AGS922 JobStatus: OKAY Variant: AGS922-------------------------------------------------------------
    RESULT: 4 errors in error memory !-------------------------------------------------------------
    111 Converter Clutch mech.
    Error frequency : 13

    Gear 5.00 - Gearbox Oil Temperature 57.00 degrees C WKDYN 129.00 - Operating hours -12206.00 hours Gear 5.00 - Gearbox Oil Temperature 60.00 degrees C WKDYN 1.00 - Operating hours -12206.00 hours Gear 5.00 - Gearbox Oil Temperature 42.00 degrees C WKDYN 129.00 - Operating hours -12163.00 hours
    Unknown type of error --- Sporadic error Replacement function active Error present-------------------------------------------------------------
    102 Gear Check 3
    Error frequency : 2

    Label Byte 21 133.00 - Gearbox Oil Temperature 11.00 degrees C Output Speed 1280.00 rpm Operating hours -12168.00 hours Label Byte 21 164.00 - Gearbox Oil Temperature 39.00 degrees C Output Speed 1856.00 rpm Operating hours -12158.00 hours
    Plausibility --- Sporadic error --- Error present-------------------------------------------------------------
    100 Gear Check 1
    Error frequency : 2

    Label Byte 21 34.00 - Gearbox Oil Temperature 26.00 degrees C Output Speed 1184.00 rpm Operating hours -12160.00 hours Label Byte 21 34.00 - Gearbox Oil Temperature 15.00 degrees C Output Speed 2080.00 rpm Operating hours -12151.00 hours

    Plausibility --- Sporadic error --- ----------------------------------------------------------------
    101 Gear Check 2
    Error frequency : 1

    Label Byte 21 34.00 - Gearbox Oil Temperature 15.00 degrees C Output Speed 2208.00 rpm Operating hours -12151.00 hours
    Plausibility --- --- --- Error present ================================================== ===========
    Ostatnio edytowane przez Michal750 ; 18-11-2013 o 20:52

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee

    Post

    Filtran to oryginał, jednak niektórzy fa(l)chowcy potrafią zamontować nie taki (do 5hp30 filtr z 5hp24). Jeżeli po odpaleni silnika, olej ze skrzyni leci cały czas, to na 99% pompa go nie zaciąga. Najprościej sprawdzić wydajność pompy na zimnym silniku, odpalić i odkręcić korek spustowy w skrzyni. Druga osoba niech na sekundę zgasi silnik, powinien olej polecieć strumieniem, a po uruchomieniu silnika pompa powinna zassać go ponownie, czyli olej powinie ciurkać. Jeżeli strumień nieznacznie się zmniejsza to pompa do wymiany.
    U mnie ten dźwięk przez 4 lata troszkę się zwiększył. Dodatkowo jeszcze ok. roku temu pojawił się problem, po dłuższym postoju auto nie jedzie. Tzn. wrzucam D i w ślimaczym tempie (jakby na 5) powoli zaczyna ruszać a po chwili zaskakuje i jedzie normalnie. Na razie jeździ, więc czekam aż padnie i dopiero kompleksowa naprawa. Pzdr
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK

    Arrow

    tg dziś zalewając nowy olej sprawdzę jak ssanie. Spuściłem trochę ponad 5 litrów (5,5?), zobaczymy ile uda mi się wlać spowrotem na nowym filtrze.

    A tak to wczoraj wyglądało wszystko:

    Zakupiłem najtańszy filtr za 50zł celem próby (ori 210)



    Zabieram się za odkręcenie miski a tam stary czerwony przyjaciel :)



    Na szczęście zeszła lekko, w środku mały zonk. Filtr owszem Filtran ...1999 grrr... :/ Na samej misce sporo opiłków (dużo??). Postanowiłem zajrzeć jak wygląda w środku filtr - chyba był już niedrożny...




    Zauważyłem, że filtr ten działa podobnie jak worek do odkurzacza - tworzy torebkę z której jest wysysany przefiltrowany olej...



    Miska i srebrzysty szlam z opiłków...


    Z magnesem heheh:



    Przy okazji TIP - przemieszczając mocny magnes obok starego oleju pod światło można łatwo ocenić na ile jest zanieczyszczony opiłkami. Na szczęście sam olej wykazywał minimalną ich ilość a wyglądał on tak:




    Sterownik i ssak pompy...






    Pozostało wszystko wyczyścić, założyć nowy filterek i poskładać:



    Szczerze mówiąc poza jakością odlewu plastikowego nie zauważyłem różnic z OEM, ale ten filterek i tak będzie niedługo zmieniony:



    I co dalej? 6l oleju ESSO (Mobil) LT71141 i pompka, zaraz idę to zalać. This WILL be messy jak mówią na bimmerforum i chyba mają rację. Koszt oleju w hurtowni to 30zł/litr



    Liczę tylko że wachlując biegami na odpalonym uda się zalać całe te 6l bo jeśli nie to chyba rzeczywiście oznaczać będzie problem z pompą... lub sterownikiem?

    Jakieś sugestie, uwagi mile widziane :)

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Trolu a Ty jesteś pewien że ten dźwięk to zasysanie powietrza przez pompę? Właściwie to co pompuje olej w skrzyni - czy to nie jest element konwertera napędzany przez wał korbowy?

    Z wikipedii:
    (...) W celu poprawienia powyższych wad, w pojazdach osobowych wprowadzono powszechnie w latach 80. układy dodatkowego sprzęgła mechanicznego (lock-up) w konwerterze itp., które przy stabilnej jeździe szosowej (mały moment przenoszony, brak zmian obrotów) i szeregu innych warunków, spinają pompę czy konwerter czysto mechanicznie, co znacznie poprawia ekonomię przy jeździe autostradowej.

    Najczęściej występuje dodatkowo obrotowa pompa hydrauliczna, napędzana bezpośrednio od silnika z "ominięciem" głównego sprzęgła hydraulicznego, zapewniająca ciśnienie robocze hydrauliki, obieg chłodzenia oleju, itp.

Podobne wątki

  1. [skrzynia] regeneracja konwertera jaki zakład polecacie
    Przez ruti w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 18-04-2018, 20:05
  2. [skrzynia] Wyjecie konwertera
    Przez Michal750 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-11-2013, 10:30
  3. m62tub44 stuki konwertera sprzęgła hydrokinetycznego
    Przez mati-e28 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30-04-2012, 21:59
  4. [pozostale] Głośne wycie z tyłu przy włączonej klimatyzacji
    Przez Rock750 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-06-2011, 20:19
  5. [mechanika] Wymiana konwertera M62 ... - automat -
    Przez grabol w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-03-2009, 19:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •