Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28

Wątek: Głośne wycie z okolic konwertera + film nagranie pracy na INPA

  1. #21
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    112
    BMW
    e65 745i
    Skąd
    jesteś ?
    Michal750 Dzięki, uspokoiłeś mnie trochę. Martwiłem się, że "to już czas remontu" a jeszcze nie najeździłem się po zakupie :)

  2. #22
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    To juz pewnie schylek ale jescze nie remont :) Zrob dobry serwis oleju tylko ostroznie bo drogi :D Niestety tez tanie polskie filtry szybko sie zapychaja a ori kosztuje ok 400zl. Jesli chciqlbys wymienic caly olej to kolejne ok 800zl co daje koszt drugiej skrzyni. Remont 4000-5000. Jesli w oleju masz duzo opilkow (widac przy uzyciu lampy blyskowej + magnes) to pRedluz jej troche zycie przed remontem dolewajac oleju i wyrzucajac zapchany wklad filtra (puszke i mages zostawiasz). To druciarstwo ale kosztuje prawie nic, pojezdzisz na tym nastepne kilkadzisiat tys. a przy remoncie i tak wszysto dostajesz nowe.

    Jesli olej jest w przyzwoitym stanie mozesz zaryzykowac pelna wymiane oleju i nowy filtr. Pojezdzi dluzej ale gwarancji nigdy nie ma. Niestety auta sa stare a koszty serwisu wciaz wysokie.

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    112
    BMW
    e65 745i
    Skąd
    jesteś ?
    Już się cieszyłem... a jednak. Aż mnie głowa rozbolała. Z tym remontem to pewne ? Może to tylko filtr i olej i już będzie dobrze ? Zakupię oryginalny filtr z ASO i olej.

  4. #24
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Probuj i daj znac :) Skrzynia sie zuzywa to normalne
    Nie ma co panikowac. Jesli jestes majsterkowiczem zakup tez uszczelke plyty sterujacej i sobie ja dobrze wyczysc "na przyszlosc" przy okazji wymiany oleju. Olej jak juz zmieniasz a nie dolewasz to zrob to "dynamicznie" - prawie caly olej ze skrzyni (zqleznie od wersji do 12l) a nie tylo dostepne w misce ok.6. Jak juz robic to solidnie bo inaczej kasa w bloto.

  5. #25
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    112
    BMW
    e65 745i
    Skąd
    jesteś ?
    Będzie nowy filtr i uszczelka z ASO, nowy olej + płukanie

  6. #26
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    Cytat Zamieszczone przez Michal750 Zobacz posta
    Dolej oleju czym predzej zgodnie z serwisowka. Na pracujacym silniku na biegu D.

    Michal750 nie pisz takich bzdur bo wprowadzasz w błąd. Olej się zalewa i sprawdza na "P" najpierw na zimno zaraz po zalaniu (później załączając po kolei wszystkie biegi), a następnie rozgrzaniu skrzyni do temp. 30-50st. (najlepiej 40st.) upuszcza się nadmiar i tyle. Dolewając i sprawdzając na "D" będzie skutkowało za niskim poziomem. Pzdr. Robert
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  7. #27
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Opisales procedure wymiany a dokladniej spuszczania. Nie chce mi sie teraz szukac ale na forum sa serwisowki po ang gdzie jest opisana wyraznie procedura uzupelniania oleju. Kolego hubabuba - nigdy nie wierz na slowo :) Sprawdz serwisowke!

  8. #28
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee

    Post

    Jeszcze raz powtarzam, że piszesz kompletne bzdury. Nie ma znaczenia czy wymieniasz, czy uzupełniasz olej (przecież wymiana oleju to też uzupełnianie po jego wcześniejszym zlaniu i lub płukaniu skrzyni) W 95% skrzyń automatycznych olej sprawdza się w pozycji "P", pozostałe 5% w pozycji "N". Dotyczy to najczęściej amerykanów, japończyków i koreanów (prawie zawsze jest to napisane w raz z rodzajem oleju, na bagnecie, jeżeli występuje).
    Sprawdzając olej w pozycji "D" następuje zwiększenie się poziomu, a tym samym więcej go upuścisz, co oczywiście będzie skutkowało za niskim poziomem oleju w skrzyni.
    Co do "serwisówki", o której tak cały czas piszesz, obawiam się, że coś źle przetłumaczyłeś na j. polski. Tu masz link do serwisówki ZF, w której jest wyraźnie napisana procedura wymiany, mówiąca o załączeniu biegu "R" i "D", po ok. 3s., a następnie "włączyć blokadę postojową" w skrócie "P" (opis na stronie 4)

    http://www.zf.com/media/media/docume...sa_4/5HP18.pdf 5HP18
    http://www.zf.com/media/media/docume...sa_4/5HP24.pdf 5HP24
    http://www.zf.com/media/media/docume...sa_4/5HP30.pdf 5HP30

    Niezrozumiałe jest też dla mnie, że piszesz, że rzekomo opisałem procedurę spuszczania. Widzę, że kompletnie nie masz pojęcia o tym co piszesz. Olej ze skrzyni spuszcza się na wyłączonym silniku (statycznie, grawitacyjnie jak tam sobie nazwiesz), ale jeżeli Ty spuszczasz na włączonym i dodatkowo mieszasz biegami, to Twoja skrzynia i Twoja sprawa.

    I na koniec: "...Kolego hubabuba - nigdy nie wierz na slowo :) Sprawdz serwisowke!..."

    Serdecznie Pozdrawiam. Robert
    Ostatnio edytowane przez tgracing ; 13-11-2014 o 20:14
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

Podobne wątki

  1. [skrzynia] regeneracja konwertera jaki zakład polecacie
    Przez ruti w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 18-04-2018, 20:05
  2. [skrzynia] Wyjecie konwertera
    Przez Michal750 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-11-2013, 10:30
  3. m62tub44 stuki konwertera sprzęgła hydrokinetycznego
    Przez mati-e28 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30-04-2012, 21:59
  4. [pozostale] Głośne wycie z tyłu przy włączonej klimatyzacji
    Przez Rock750 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-06-2011, 20:19
  5. [mechanika] Wymiana konwertera M62 ... - automat -
    Przez grabol w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-03-2009, 19:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •