Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 28

Wątek: Głośne wycie z okolic konwertera + film nagranie pracy na INPA

  1. #11
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    OK a więc oleju weszło 6l i chciało wejść więcej... Zalewany na zimną skrzynię i może dlatego.

    4l weszły w miskę na zgaszonym, potem odpaliłem i dolałem kolejne dwa bez najmniejszego problemu.

    Od razu po uruchomieniu (z 4 litrami oleju) wszelkie hałasy ustały - chodził cichutko!!


    Wycie ustało całkowicie ALE nadal przeciąga biegi, na nie w pełni rozgrzanej skrzyni szarpał przy zmianie i oczywiscie zalączał się wtedy Getriebenotprogram za to tym razem dało się jechać na wstecznym w czasie programu awaryjnego - sukces :D

    No i co najgorsze wyraźny ma uślizg podczas przyspieszania tzn szarpnie po dodaniu gazu ale pozniej jakby nic się dalej nie dzieje - jakby jechac na pol sprzegle. Czas do setki na kickdownie to 11 sekund



    Pytanie do Was koledzy po obejrzeniu filmiku: http://youtu.be/YoDF0U7Dws0




    Wydaje mi się ze uszkodzone sprzęgło narobiło opiłków w skrzyni i spowodowało zapchanie filtra. Z powodu braku oleju pompa hałasowała.

    Czy to powyższe jest możliwe i wystarczy teraz wymienić konwerter?
    Czy może problem tkwić w sterowniku - czy może być tak że nie dopina biegów?

    Czy na filmie słyszycie coś niepokojącego z okolic skrzyni? Widać wyraźnie że chwilami aż dławi silnik... ta pierwsza "przegazówka" to samoistne...

  2. #12
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa

    Post

    Hej, chwilę mnie nie było. Tak jak myślałem było za mało oleju. Pompa zawsze wyje jak zaciąga powietrze, obojętnie czy to w skrzyni, wspomagania, czy motopompa strażacka :)

    Michał, sprawa jest prosta. Jeżeli miałeś syf w skrzyni to zabrudzone są elektrozawory i kanały w płycie steroniczej. One i tylko one odpowiadają za przeciąganie biegów i szarpanie, ponieważ nie są w stanie się zamykać i otwierać w odpowiednio krótkim czasie. Oczywiście może być to też wina sterownika, ale po opisanej sytuacji stawiam na brud w płycie sterowania. Spalone sprzęgła dają się we znaki szarpaniem lub całkowitym ślizganiem za każdym razie na poszczególnych biegach inaczej, bo trudno, żeby wszystkie były spalone tak samo.

    Co ja bym zrobił, stuki są niepokojące, bo możliwe, że coś z konwertera poszło dalej i może pompa dostała jakiegoś ubytku materiału. Poza tym czyszczenie wszystkiego to robota zegarmistrza, nie wystarczy przepłukać. Getriebeprogram oznacza usterkę elektryczną, ale na przykład wysłany sygnał do elektrozaworu, który nie jest poparty odpowiednim odczytem ciśnienia w danej sekcji wyrzuci Ci ten błąd, bo sterownik ma sytuację, której być nie powinno.

    Zatem ja bym wymienił skrzynię, szkoda nerwów po prostu. Tak samo jak wymienia się silnik, kiedy zmielą się ślizgi łańcucha rozrządu.
    pozdrawiam Bartek

  3. #13
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    OK ttrolu zapomniałem dodać że mam uszkodzone oba czujniki ABS (przód i tył bo mniemam że są po jednym?), czy ich wymiana i zresetowanie adaptacji skrzyni, ew ponowna adaptacja pedału gazu może pomóc w tym przypadku?

  4. #14
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa

    Post

    Cytat Zamieszczone przez Michal750 Zobacz posta
    OK ttrolu zapomniałem dodać że mam uszkodzone oba czujniki ABS (przód i tył bo mniemam że są po jednym?), czy ich wymiana i zresetowanie adaptacji skrzyni, ew ponowna adaptacja pedału gazu może pomóc w tym przypadku?
    Hej, czujniki ABS są oczywiście cztery, na każde z kół. Z tego co pamiętam to e38 pobiera prędkość z jednego z nich, chyba któryś z tylnych.
    Jednakże nie widzę związku ze skrzynią biegów. Skrzynia zmienia biegi kierując się obrotami oraz innymi nieistotnymi w tym wypadku czynnikami. Prędkość jest tu nieistotna.
    pozdrawiam Bartek

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik Awatar maxtoto
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    352
    BMW
    740iA M62TUB44 S2, 530iA M54
    Skąd
    Poltoriko
    Cytat Zamieszczone przez ttrol Zobacz posta
    Zatem ja bym wymienił skrzynię, szkoda nerwów po prostu. Tak samo jak wymienia się silnik, kiedy zmielą się ślizgi łańcucha rozrządu.
    Chłopie weź Ty se wymień głowę :P. Co to za porównanie.


    Nie wiem jak ta Twoja skrzynia Michale ale trzymam kciuki za naprawę.
    Broń Masowego Wyprzedzania

  6. #16
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    No Panowie skrzynia z dnia na dzie n chodzi coraz lepiej a teraz praktycznie zapomnialem ze cos bylo. Wsteczny jest, do przodu tez gitara jestem oczarowany ile daje taki prosty zabieg na jeden wieczor roboty!

    Bedziemy obserwowac co dalej :)

  7. #17
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...

    Post

    Czyli, że co? dołączyłeś do grona osób która zaleca okresową wymianę i sprawdzanie stanu oleju?

  8. #18
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Zdecydowanie tak. Na wiosne jak mi sie bedzie nudzic wyciagne jeszcze plyte sterujaca i wyczyszcze i znow zmienie olej i filtr.

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    112
    BMW
    e65 745i
    Skąd
    jesteś ?
    Odgrzeje trochę kotleta, żeby nie zakładać nowego tematu.

    Mam pytanie, czy to możliwe, żeby skrzynia wyła przez kilka sekund po odpaleniu silnika ? Wyje coś wskazującego na skrzynie. Dziwne tylko dla mnie jest to, że często też słychać przy uruchomieniu samego zapłonu. Skrzynia nie szarpie, nie przeciąga (płynnie zmienia biegi) wszystkie chodzą. Brak błędów ASB.

  10. #20
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Tak. To objaw braku oleju lub zqpchanego filtra. To wycie to dzwiec pompy zasysajacej powietrze. Bedzie coraz dluzej po odpalwniu wyc a pozniej bez przerwy :) Dolej oleju czym predzej zgodnie z serwisowka. Na pracujacym silniku na biegu D.

Podobne wątki

  1. [skrzynia] regeneracja konwertera jaki zakład polecacie
    Przez ruti w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 18-04-2018, 20:05
  2. [skrzynia] Wyjecie konwertera
    Przez Michal750 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-11-2013, 10:30
  3. m62tub44 stuki konwertera sprzęgła hydrokinetycznego
    Przez mati-e28 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30-04-2012, 21:59
  4. [pozostale] Głośne wycie z tyłu przy włączonej klimatyzacji
    Przez Rock750 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-06-2011, 20:19
  5. [mechanika] Wymiana konwertera M62 ... - automat -
    Przez grabol w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-03-2009, 19:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •