Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Witam wszystkich:) Przemek z Poznania

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    4
    BMW
    -
    Skąd
    Poznań

    Post Witam wszystkich:) Przemek z Poznania

    Witam!

    Do forum dołączyłem, aby zebrać jak najwięcej informacji o e38, która jest dla mnie najfajniejszym klasycznym, dużym sedanem.
    Rozglądam się bez pośpiechu za e38 z przeznaczenie na drugi samochód (przebieg ~8 kkm/rok).
    Interesuje mnie 728 manual i ewentualnie 730 manual, auto nie będzie gazowane.
    Jeśli się mylę, poprawcie mnie proszę - wydaje mi się, że obie te jednostki są na tyle równe pod względem osiągów i kosztów, że wybierając między nimi należy brać lepszy egzemplarz.

    Pozdrawiam:D

  2. #2
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,241
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Witaj na forum.

    Odpowiedzieć mogę tyle, że lepiej bierz 728 bo to silnik R6 i jest zdecydowanie najtańszym w eksploatacji z całej gamy dostępnych w E38. 730 to V8, które wymaga już sporych nakładów finansowych i może łatwo zniechęcić wiercąc uprzednio dziurę w kieszeni. No chyba że chcesz koniecznie V8, ale wtedy z kolei lepiej szukać 4.0/4.4, bo koszty eksploatacji takie same jak w przypadku 3.0 a osiągi zdecydowanie lepsze.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    4
    BMW
    -
    Skąd
    Poznań

    Post

    Dzięki za radę. 728 było pierwszą rozważaną opcją, 730 wziąłem pod uwagę z powodu znikomej liczby manuali na rynku. Nie chcę automatu bo a) nigdy nie jeździłem automatem, b) nie chcę zaczynać przygody z autem od renowacji ASB za 5 tysięcy, na pewno znajdą się inne podzespoły, które chętnie połkną tę kwotę:D

    Pozdrawiam

  4. #4
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory

    Post

    Witaj na forum :)

    Ze swojej strony mogę polecić 728 (miałem i byłem zadowolony, jedyne co to brakowało trochę mocy w porównaniu do gabarytów).

    Nie zniechęcaj się do ASB, jest wygoda i do 7er pasuje jak ulał :)

  5. #5
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    W I T A M :)

    ja też miąłem tak jak Ty - chce manuala i basta i kupiłem 728i w manualu - auto marzenie zdecydowanie polecam
    jednak teraz mam automat w 745li i już bym na manualna skrzynie nie zamienił - tylko automat - podejrzewam że Twój sceptycyzm do automata pokierowany jest brakiem doświadczenia z takimi skrzyniami i stereotypami krążącymi wokół tych skrzyń - NIC BARDZIEJ MYLNEGO!

    bierz 728 w automacie lub 740 w automacie - to najlepsze 2 opcje jakie możesz wybrać
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar JointoVicz
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1,019
    BMW
    e32 EX 730 88' m30b30 r6 & e38 730i 95' m60b30 v8
    Skąd
    Torun

    Post

    Cytat Zamieszczone przez ADASIO Zobacz posta
    W I T A M :)

    ja też miąłem tak jak Ty - chce manuala i basta i kupiłem 728i w manualu - auto marzenie zdecydowanie polecam
    jednak teraz mam automat w 745li i już bym na manualna skrzynie nie zamienił - tylko automat - podejrzewam że Twój sceptycyzm do automata pokierowany jest brakiem doświadczenia z takimi skrzyniami i stereotypami krążącymi wokół tych skrzyń - NIC BARDZIEJ MYLNEGO!

    bierz 728 w automacie lub 740 w automacie - to najlepsze 2 opcje jakie możesz wybrać
    dobrze gadasz automat wygodny itd:) ale ja z automatem sie typowo nie dogaduje:) tzn no ja lubie jezdzic szybko wciagnac sie tu i tam itd i automat jest dla mnie z deka za wolny za glupi:) MOZE jakbym mial swojego automata ktorym bym zorbil 30-40 tys km i by sie nauczyl mojej jazdy(to prawda jest ze sie uczy automat stylu jazdy?) to bym mowil inaczej:) ale no aktualnie ja TYLKO manual chyba ze zmienie na e65 wtedy pupa:) ale no w e38 automat tylko w 750 jak juz:) taklze kolega moze ma podobnie:) a dosw a automatami mam :) wygodne na trase MC czy kierowanie noga w miescie fakt ale do zabawy i sprawnego przemieszczania sie po miescie - wole manual :D kolega moze tez tak ma:P pozdro!


    a co do samego pytania kolegi:) 728 i 730 to jednak chyba rozne koszta osiagi itd:) tu masz R6 - mowia niezawodne i tak jest bo o wiekszych awariach nie slyszalem (czy to w 7 czy to w 5 czy to w 3) a tu masz V8 - jednostka niby drozsza w naprawie itd tyle ze ja po 40tys km zrobionych nic nie robilem konkretniejszego w silniku poza pierdolkami typu czujnik temp wody czy uszczelnienie tu i tam:) V8 na pewno spali wiecej ale i popchnie lepiej bude do przodu:) dzwiek tez chyba na strone V8 ale koniec koncos koszta koncowe wieksze ebda raczej wprzypadku V8:)
    Ostatnio edytowane przez JointoVicz ; 17-11-2013 o 11:43

  7. #7
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    Cytat Zamieszczone przez JointoVicz Zobacz posta
    dobrze gadasz automat wygodny itd:) ale ja z automatem sie typowo nie dogaduje:) tzn no ja lubie jezdzic szybko wciagnac sie tu i tam itd i automat jest dla mnie z deka za wolny za glupi:) MOZE jakbym mial swojego automata ktorym bym zorbil 30-40 tys km i by sie nauczyl mojej jazdy(to prawda jest ze sie uczy automat stylu jazdy?) to bym mowil inaczej:) ale no aktualnie ja TYLKO manual chyba ze zmienie na e65 wtedy pupa:) ale no w e38 automat tylko w 750 jak juz:) taklze kolega moze ma podobnie:) a dosw a automatami mam :) wygodne na trase MC czy kierowanie noga w miescie fakt ale do zabawy i sprawnego przemieszczania sie po miescie - wole manual :D kolega moze tez tak ma:P pozdro!)
    Tak można nauczyć automat "swojego stylu jazdy" jednak zawsze będzie to automat
    Ja aż tak nie zap.. by był dla mnie za wolny więc jak o mnie idzie jest zupełnie OK
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Byczus
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    495
    BMW
    E39 530dAT, E32 730i V8 manual
    Skąd
    Poznań
    V8 to nie tylko osiągi 0-100km/h ale także niesamowita elastyczność silnika, pamiętam moje zdziwienie jak wracałem po zakupie mojej siódemki, gdzie na trasie spokojnie na 5tce większość aut wyprzedzałem bo nie było potrzeby redukcji :) V8 i manual to super połączenie :D
    mam w domu automat i manual i wiem jedno, automat strasznie kastruje auto na niskich obrotach, dodatkowo w E39 czuje, że się powoli kończy automat więc remont wkrótce...
    Jest BMW E39 530dA Touring 2001r.


    Jest BMW E32 730i V8 manual 1992r.



    Było BMW E34 525i manual 1991r.

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    4
    BMW
    -
    Skąd
    Poznań
    Dzięki za rzeczowe odpowiedzi koledzy, bardzo pomogły:D
    Obstaję przy 728 manual, to będzie najrozsądniejsza dla mnie opcja.


    Pozdro!

  10. #10
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Witam. Ja również polecam 2.8, fajny motor ale podstawa 2 osoby max, w 4 to już motor ma co robić ;)

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

Podobne wątki

  1. [E32] Witam wszystkich z Poznania
    Przez blizniak w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 31-08-2013, 17:13
  2. Witam serdecznie, pozdrawiam z Poznania
    Przez Beny-man w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 19-02-2012, 12:18
  3. Witam z Poznania
    Przez Zmora w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 06-08-2009, 22:09
  4. [e38] 750i '96 Witam wszystkich na tym forum ( z poznania)
    Przez MAXO17 w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 05-04-2008, 14:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •