Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: [mechanika] Co się dzieje z ukł chłodzenia??? czy to uszczel

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    4
    BMW
    ex BMW 728iA
    Skąd
    Kołobrzeg

    [mechanika] Co się dzieje z ukł chłodzenia??? czy to uszczel

    Witam serdecznie. Dopiero co dołączyłem do grona "szczęśliwych" posiadaczy siódemek a już na starcie się zaczęło ale możę wszystko po kolei:

    Kilka dni temu kupiłem 740i 1995 w manualu z czego byłem naprawdę dumny ale niestety nie nacieszyłem się długo ponieważ po 3 dniach podczas naprawdę spokojnej przejażdżki wysadziło mi zbiorniczek wyrównawczy(dosłownie pokazała się na nim rysa) i oczywiście tak zakończyła się moja jazda - dodam jeszcze że stało się to na wolnych obrotach gdy auto już sytało jakieś 2-3 minuty. Z podpowiedzi znajomych zakupiłem nowy zbiorniczek do tego termostat i profilatycznie pompę wody. Co się okazuję po wymianie tych elementów nie daję sobie rady z odpowietrzeniem całego układu- na wszystkie możliwe sposoby dmucham, odkcam węże od nagrzewnicy i niby już jest ok ogzrewanie nawet jako tako grzeje ale po czasie silnik nabiera temperatur żędu 100 stopni odrazu węże stają się twarde jak miało by je zaraz rozsadzić i tak w kółko.

    Może będziecie w stanie mi coś poradzić chociaż zaczynam się godzić z nyślą zę to coś poważniejszego. Aha brak śladów wody czy czegokolwiek w oleju, w ukł chłodzenia też czyściutko płyn niczym nie smierdzi a silnik pracuje normalnie,

    Jak na początek zbyt dużo niewiadomych z mojej strony ale i tak się trafia na powitanie.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar KAMELEONV
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    251
    BMW
    F01 730d Mpakiet
    Skąd
    Nakło n/n , Irlandia
    Też miałem przypadek że pękł mi zbiorniczek,poprostu może tez od starosci,może tez miał korek wine on jest od regulacji ciśnienia w układzie,mysle że to odrazu nie muesi być uszczelka,ja tez mam wysoką temp. ale taka musi być,węże tez nie są za miekkie,wymien jeszcze korek i moze masz jeszcze zapowietrzoną

  3. #3
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,126
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez KAMELEONV
    Też miałem przypadek że pękł mi zbiorniczek,poprostu może tez od starosci,może tez miał korek wine on jest od regulacji ciśnienia w układzie,mysle że to odrazu nie muesi być uszczelka,ja tez mam wysoką temp. ale taka musi być,węże tez nie są za miekkie,wymien jeszcze korek i moze masz jeszcze zapowietrzoną
    Ty masz calkiem inny silnik o duzo wyzszej temperaturze pracy...
    W M60 wlasciwa temperatura oscyluje w okolicach 90stopni gdzie w M62 105-108 ;)
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar KAMELEONV
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    251
    BMW
    F01 730d Mpakiet
    Skąd
    Nakło n/n , Irlandia
    :> no tak z temp. racja że mam wiekszą w M62,ale co do korka to chyba mam racje

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    4
    BMW
    ex BMW 728iA
    Skąd
    Kołobrzeg
    No tak pól nocy przeglądałem wszystkie posty i spróbuję wymienić jeszcze korek. Doradźcie też czy może visco być także winne?? Ewentualnie jaki jest koszt takiej przyjemności??

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    4
    BMW
    ex BMW 728iA
    Skąd
    Kołobrzeg
    Witam, dzisiaj już jestem spokojny na szczęście okazalo się że wszystkiemy jest winne niedzialające visco:) jak tylko doprowadze wszystko do ładu pochwalę się w końcu zdjęciami mojego cudeńka.

    DZIĘKUJĘ ZA POMOC:) :papa:

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •