Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Wątek: na zimnym silniku nie pali na wszystkie gary

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mat88
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    843
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Warszawa
    no nie za dobrze to wygląda, owszem uszkodzony czujnik temp płynu chłodniczego ma wpływ na taką pracę zimnego silnika, a pompa paliwa sprawdzona ? są 3,5 atmosfery ? jak mniemam na ssaniu nie chce pracować poprawnie i wypadają zapłony ?

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik Awatar qba
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    692
    BMW
    E32 750iL, E46 330Ci
    Skąd
    Warszawa
    W M70 miałem taki objaw, że na zimno pracował masakrycznie. Nie paliły wszystkie gary, obroty się wahały, przy minus dwóch stopniach nawet raz mi zgasł.
    Winne było lewe powietrze zasysane spod nieszczelnych uszczelek kolektorów dolotowych. Po ich wymianie wszystko zniknęło jak ręką odjął.

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    649
    BMW
    F01 750d RWD
    Skąd
    ...
    Szanowni koledzy ja bym w tym przypadku obstawiał regulator ciśnienia paliwa (lub pompe). Miałem dokładnie tak samo jak autor postu. Po wymianie regulatora wszystko ok. Nawet przy -25 nie miałem problemów. Pozdro

  4. #14
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1
    Duzo roboty zeby sprawdzic jakie cisnienie jest na listwie? Nie mam do tego przyzadow a jak malo roboty to bym podjechal do mechanika i na miejscu bym zmierzyl..
    Niewiem moze to ma cos wspolnego ale dzis po powrocie w garazu po ok 20min czuc bylo benzyne.. Przeciekow zadnych nie wykrylem ale gdzies musi sie ulatniac..

    Po nocy przy odpalaniu jezeli zaczekam dluzsza chwile na wlaczonym zaplonie to lepiej odpala ale i tak po tych kilku sekundach obroty spadaja tak jakby silnik krokowy przestal dzialac a za chwile zaczal dzialac i znowu przestal i tak przez kilkanascie razy...

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mat88
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    843
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez charzun Zobacz posta
    Duzo roboty zeby sprawdzic jakie cisnienie jest na listwie? Nie mam do tego przyzadow a jak malo roboty to bym podjechal do mechanika i na miejscu bym zmierzyl..
    Niewiem moze to ma cos wspolnego ale dzis po powrocie w garazu po ok 20min czuc bylo benzyne.. Przeciekow zadnych nie wykrylem ale gdzies musi sie ulatniac..

    Po nocy przy odpalaniu jezeli zaczekam dluzsza chwile na wlaczonym zaplonie to lepiej odpala ale i tak po tych kilku sekundach obroty spadaja tak jakby silnik krokowy przestal dzialac a za chwile zaczal dzialac i znowu przestal i tak przez kilkanascie razy...
    manometr na rurce z gwintem nakręcany na listwe wtryskiwaczy, ma być 3,5 bara. U mnie jest dokładnie tak samo w mroźne poranki i lecę niebawem na sprawdzenie ciśnienia na listwie a być może pompa nie domaga. Gdyby był walnięty regulator to nie można by odpalić gorącego silnika. (wskazówka z książki "sam naprawiam samochód").

    Zauważyłem taką tendencję że z rana silnik chodzi tak jak by miał lewe powietrze ale rozumując logicznie to krokowy się otwiera mocno a pompa na ssaniu powinna podać zwiększoną dawkę paliwa, ale skoro nie jest w stanie podać takiej dawki to jest mieszanka uboga i telepie budą.
    Ostatnio edytowane przez Mat88 ; 10-12-2013 o 19:33

  6. #16
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez charzun Zobacz posta
    Panowie mam pytanie.. Czy nierowna prace na zimnym silniku moze powodowac czujnik temp troche uszkodzony? Teraz tak zauwazylem ze kiedy silnik sie rozgrzeje to na blacie wskazowka stoi idealnie pionowo a w tescie nr. 7 temp ma ok. 70 stopni.. Czyli jak jest na dworzu 0 stopni to jesli czujnik zaniży temperature i poda ze jest 20 stopni na minusie to beda objawy nierownej pracy silnika czy raczej nie?




    wskazowka lekko za niebieskie pole a w tescie jest 53*
    Kiedy wskazowka jest w pionie w tescie jedynie kolo 70*
    o co tu chodzi? tak ma byc??
    z tego co pamiętam wskaźnik na desce jest rowno na środku w przedziale 70-120 stopni, bo to taki wskaźnik do martwienia się a nie stricte temperatury

  7. #17
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1
    Panowie z racji iz troche spawalem przy samochodzie to odkrecilem klemy z akumulatora, zlaczylem je i przekrecilem kluczyk na zaplon.. Po tym zabiegu zimny odpalil idealnie, nie falowaly obroty itp.. Czyli co moze byc nie tak? Komp gazu rozjeżdża mi mapy wtryskowe? Bo rozumiem ze po zlaczeniu klem i wlaczeniu zaplonu wszystko sie zresetowalo?

  8. #18
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    1,308
    BMW
    było e32 735 1986r lpg e34 535i lpg 1991,730v8 manual 1992_sekwencja jest BMW e32 735is Italian milf
    Skąd
    rogi/krosno
    tak mogłeś miec rozjechane czasy wtrysków pb i mógł na zimnym falować itd, po zresetowaniu wrócił do ustawień zapisanych w dme pb pzdr

  9. #19
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1
    Panowie juz wiem co jest ;) Moja Bunia poprostu nie lubi zimy :D Jak jest ponizej -1 stopnia na dworzu to odpala zle (faluje i przygasa po odpaleniu) ale wystarczy ze bedzie 0 stopni lub cieplej i wszystko hula jakby nigdy nic.. Sprawdzone juz kilkakrotnie i za kazdym razem jak jest minimum 0 stopni to odpala idealnie a jak zimniej to lipa..
    I co tu jest grane? Te przypuscmy 2 stopnie roznicy takie cuda robia?

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mat88
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    843
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Warszawa

    Post

    ja też walczę z taką przypadłością w swoim M52TU nikt nie wie co mu jest a wymienione już wiele rzeczy. Nawet komp silnika podmieniany, jutro magicy zrzucają kolektor żeby go oblukać od spodu a nawet założyć inny na podmiankę.

    a kolega mierzył kompresję na cylindrach ?
    Ostatnio edytowane przez Mat88 ; 05-02-2014 o 20:22

Podobne wątki

  1. [silnik] Nie chodzi na wszystkie gary, czuc benzyne
    Przez Kaszana w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 71
    Ostatni post / autor: 05-03-2015, 13:11
  2. [silnik] Silnik nie pali na wszytkie gary
    Przez Artur111222 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-10-2012, 11:40
  3. [elektronika] Nie pali na ciepłym, na zimnym od kopa.
    Przez faraon20 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-07-2011, 11:08
  4. Na zimnym silniku nie pali na wszystkie cylindry v8
    Przez MastaKleszcz w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 19-03-2009, 13:19
  5. Auto nie pali na wszystkie gary :|
    Przez MastaKleszcz w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 30-03-2008, 08:27

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •