Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: W E32 licznik wariuje zimą. Czy spotkał się ktoś z takim licznikiem?? foto

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    18
    BMW
    e32 730i 91'
    Skąd
    Środa Wlkp

    Post W E32 licznik wariuje zimą. Czy spotkał się ktoś z takim licznikiem?? foto

    Witam,

    91' 730 automat




    Jest to mój pierwszy temat na forum także proszę o ew wyrozumiałość :)

    Usterka wygląda tak:
    gdy temperatury spadają poniżej 10st po odpaleniu rano prędkościomierz i obrotomierz kręcą się prawie dookoła, po chwili stają ale nie na właściwym miejscu... Pokazują obroty max 1200 i prędkość do 60kmh podczas gdy powinno być już dużo więcej.
    Usterka ustępuje dopiero gdy auto odpowiednio się rozgrzeje i zostanie zgaszone na około 5 min, po ponownym odpaleniu wszystko jest już ok przez cały dzień aż do następnego rannego rozruchu przy temp. poniżej 10st.
    pozostałe funkcje Temp, paliwo BC wszystko ok
    Jak jest ciepło z licznikiem nie ma żadnego problemu
    Oprócz tego w liczniku nie dział przycisk kasowania dziennego przebiegu...
    Licznik oryginał 286tys km najechane, były jeszcze plomby na nim


    Szukałem i czytałem wiele o dziwnych zachowaniach liczników w e32 co prawda dokładnie takiego przypadku jak mój nie znalazłem ale i tak prawie wszystkie sprowadzały się do wymiany kondensatorów, więc postanowiłem też tak zrobić. Jednak po wymontowaniu licznika okazało się że mój wygląda nieco inaczej niż wszystkie które widziałem. I nie wiem czy występują w nim owe felerne kondensatory.

    pytania
    1 Czy ktoś spotkał się z taką usterką?
    2 Czy winić za to kondensatory?
    3 Jeżeli tak to czy bez obaw można rozebrać do końca licznik? ponieważ płytka jest zgrzana z niebieskim tyłem licznika
    4 Czy jest jakiś sposób na niedziałający przycisk?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar zdzichu290186
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    381
    BMW
    było E32 735 R6
    Skąd
    GDYNIA/ ORNETA
    Ja u siebie miałem coś podobnego, tzn. obroty i prędkość dochodziły do pewnego momentu i stop, efekt jak by źle był wyskalowany, natomiast nie było czegoś takiego jak opisujesz, że wskazówki kręciły się prawie dookoła.

    Piszę tylko, że spotkałem się z czymś takim, lecz nie pomogę w rozwiązaniu problemu, ponieważ przytrafiło mi się to tylko jednego dnia po dłuższym postoju auta, ok. 2 tygodni nie było ruszane i też przy chłodniejszym dniu.

    Na drugi dzień problem już nie wystąpił i nie powrócił.

  3. #3
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa

    Post

    Nie szukaj innych rozwiązań, jak są już stare sprawdzone. Wymieniaj kondensatory i ciesz się poprawną pracą licznika. Jeżeli nie działa przycisk, trzeba sprawdzić ścieżki od tych zworek od niego na płytce. Ponadto sam przycisk mógł zgubić nakładkę zwierającą.

    Swoją drogą się uchowałeś, mój licznik wariował już z kilka ładnych lat do tyłu.
    pozdrawiam Bartek

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    18
    BMW
    e32 730i 91'
    Skąd
    Środa Wlkp
    Nie szukam innych rozwiązań tylko zanim licznik się zostanie rozebrany( a właściwie rozerwany )do końca wolał bym się upewnić że za tą usterkę odpowiedzialne są właśnie kondensatory.
    Licznik nie wygląda jak chociażby ten http://bmwe32.masscom.net/johan/dash...dash_caps.html kondensatory nie są na wierzchu a płytka nie jest przykręcona tylko zgrzana z obudową...

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 02-11-2016, 17:37
  2. OZ HARTGE 18'' na E32 ktoś ma foto?
    Przez tequila1909 w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 28-07-2013, 21:53
  3. Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 23-10-2012, 16:31
  4. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 02-09-2012, 12:23
  5. E32 za 16.400, czy ktoś widział, czy ktoś coś słyszał?
    Przez Marcin-e32 w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 24-06-2010, 13:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •