Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Pompa paliwa nie zawsze sie włacza m60

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    833
    BMW
    E38 740IA M60, E39 525d
    Skąd
    Kraków

    Post Pompa paliwa nie zawsze sie włacza m60

    Mam takie pytanie od dłuższego czasu mam taki problem że auto długo kręci zanim zapali, zauważyłem że jak stoi po nocy i słyszę po włączeniu zapłonu pompę paliwa przez ok 3 s to odpala szybko natomiast jak jej nie słyszę to trzeba kręcić ok 5 s zanim zapali. Czy ktoś wie co odpowiada za to że pompa sie włącza a czasami nie jest jakiś czujnik, podejrzewam że jest jakiś przekaźnik czasowy który włącza główny przekaźnik od pompy paliwa na dany czas a potem dopiero zaczyna działać jak silnik odpali. Najlepiej jak ktoś siedzi w temacie to powinien wiedzieć jak ten silnik ma to rozwiązane.

  2. #2
    marcin.b11
    Gość
    Proponowałbym bym wstępnie podmianke pompy. U mnie nieraz tez się tak działo tylko nigdy nie słyszałem pompy teraz mam nową i jest igła

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar alkoholic
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    204
    BMW
    Kompot 318ti
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Tam chyba nie ma żadnego czujnika tak mi się wydaje, po prostu jak włączysz zapłon to pompa podaje paliwo a potem sterownik ustala ile trzeba podać paliwa, czyli pompa po przekręceniu kluczyka dostaje prąd i podaje odpowiednią dawkę paliwa, ale mogę się mylić :) Ja dziś wymieniłem pompę paliwa w swojej a wydawało mi się że jest dobra;p wyciąg pompę i sprawdź ją.Ja swoją wyciągnąłem sprawdziłem na prostowniku i kręciła normalnie wsadziłem spowrotem i pupa auto nie ryra szukałem innych przyczyn i nic, aż dziś sprawdziłem ponownie pompę i okazało się że na początku kręciła normalnie a po chwili słabła aż gasła :)

  4. #4
    Vip Vip Awatar sebobass
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    688
    BMW
    e66 750Li
    Skąd
    Tarnobrzeg
    Ja miałem podobny problem i z tego co pamiętam pomogła podmiana czujnika obrotów wałka rozrządu. Żeby sprawdzić pompę paliwa podpinasz wskaźniki ciśnienia do listwy wtryskowej.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    833
    BMW
    E38 740IA M60, E39 525d
    Skąd
    Kraków
    wychodził błąd tego czujnika , pompa działa dobrze mam kilka i na każdej jest to samo. Ewidentnie jest jakiś problem z wysterowanie pompy dzisiaj się tak zdarzyło że wchodzę rano do garażu i jak zawsze zwracam uwagę czy pompa się włączy bo zawsze tak było po przekręceniu zapłonu chodziła ok 3 s i się wyłączała a dzisiaj jednak nie włączyła się i kręciłem z 8 s zanim odpalił jak już odpalił to chodzi normalnie. Nie wiem jak ma być w m60 czy pompa paliwa włącza się na chwile za każdym razem jak przekręca się zapłon.

  6. #6
    Vip Vip Awatar sebobass
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    688
    BMW
    e66 750Li
    Skąd
    Tarnobrzeg
    Pompa włącza się zawsze po przekręceniu na zapłon. Jak nie odpalisz to trzeba coś odczekać. Radził bym na początek zająć się tym czujnikiem. Nie czepiał bym się pompy.

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    93
    BMW
    e36 325 e36 320i e38 728i
    Skąd
    Prawie Nakło
    pozwól że wyjaśnię

    jeśli regulator na listwie ma nabite 3.5 bara pompa nie właczy się po przekręceniu stacyjki w pozycję 2
    zaś jeśli spadnie poniżej zawsze dobije

    za to jesli odpalamy auto pompa zawsze będzie włączona a paliwo z nadmiaru trafi w wąż powrotny i do baku

  8. #8
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    W systemach Motronic pompa paliwa działa dopiero po odebraniu sygnału z czujnika położenia wału korbowego. Czasami wałka rozrządu, w zależności od silnika.

    Tłumacząc prościej, nie kręci silnik, nie pompuje pompa.
    pozdrawiam Bartek

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    833
    BMW
    E38 740IA M60, E39 525d
    Skąd
    Kraków
    problem okazał się błahy mianowicie przekaźnik pompy paliwa znajdujący się nad akumulatorem się przywieszał i nie zawsze włączał pompę na 2-3s po włączeniu zapłonu, wtedy kiedy nie włączył musiałem długo kręcić aby odpalił. Wymieniłem przekaźnik i jest ok.

Podobne wątki

  1. Pompa paliwa,czujnik poziomu paliwa ,kosz
    Przez bigboss23 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-11-2013, 17:31
  2. abs,asc włacza sie i wyłąącza
    Przez misiosl w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-10-2010, 15:39
  3. Tylne drzwi , bagażnik , klapka wlewu paliwa sie nie otwiera
    Przez Bartez w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-02-2010, 16:30
  4. Nie zawsze jest fajnie
    Przez WojtekD w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 02-12-2009, 20:51
  5. 735i - nie zawsze odpala
    Przez kjubus w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 30-06-2008, 21:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •