Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: E32 750 grzejący się alternator - bardzo grzejący

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar kanap
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    44
    BMW
    E32 750
    Skąd
    Sadów

    Post E32 750 grzejący się alternator - bardzo grzejący

    Witam.
    Mam taki mały problem . dałem do regeneracji alternator - wymiana stojanu łożysk i regulatora.
    po założeniu zauważyłem że cholernie się grzeje tzn po 10- 15 minutach pracy nie mozna go dotknąć a jeśli kapnę na niego wodę to od razu wyparowuje . nie mam jak za bardzo zmierzyć temperatury dokładnie .co o tym sądzicie , w jakiej tem. pracuje alternator - 140A BOSCHA .

    ładowanie na zimnym okolice 14,2 ale im bardziej się grzeje to ładowanie spada , nawet do 13.2- ładowanie jest '' falujące '' cały czas skacze napięcie nie potrafi się ustabilizować

    pobór prądu na pracującym silniku 60A - tak ma być czy coś za dużo ?

    stojan został wymieniony ponieważ ten oryginalny w miejscu wlotu powietrza miał '' wypiaskowane '' uzwojenie , w prawdzie nie robił zwarcia na mase ale mechanik stwierdził że jak dostanie wilgoci np w czasie deszczu może zwierać .

    4 razy wyjmowałem go i zawoziłem na powiedzmy reklamację , mechanik stwierdził że wszystko jest oki a ja mam obawy czy nie spłonie mi ten alternator a razem z nim auto.
    wszystkie sugestie mile widziane.
    pozdrawiam Kanap
    E32 750 i wszystko jasne

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    a czy po wyjęciu kręci się lekko i bez oporów? a zakręcony wirnik kręci jeszcze jakiś czas?

  3. #3
    Początkujący Użytkownik Awatar kanap
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    44
    BMW
    E32 750
    Skąd
    Sadów
    tak , wszystko niby w porządku a jednak się grzeje .
    Dodam jeszcze że grzeje się od środka na zewnątrz czyli że stojan robi się najpierw cholernie gorący , więc to nie łożyska
    E32 750 i wszystko jasne

  4. #4
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa

    Post

    Coś z pewnośćią jest nie tak, bo ja nie raz zdejmowałem alternator, nawet po jeździe i był po prostu ciepławy. A na dodatek mam jeszcze ten słabszy 115A.

    Wydaje mi się, że stojan jest nieoryginalny i niedowymiarowany do mocy, co skutkuje pracą w stanie przeciążenia. Jaki stojan masz tam założony?

    Wydaje mi się, że kupno używanego alternatora i wymianie regulatora, który i tak posiadasz jest wystarczające do rozwiązania problemu, te alternatory są wieczne, nie ma takiej sytuacji, żeby ładowania nawet zbliżało się do 140 A, jeżeli nie masz jakiegoś car audio.

    Jeżeli chcesz zawstydzić eletryka, który robił regenerację, to alternator na stół, obciążenie dynamiczne, tak chociażby ze 100A, oscyloskop i niech się wytłumaczy z przebiegów.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 13-11-2013 o 12:56
    pozdrawiam Bartek

  5. #5
    Początkujący Użytkownik Awatar kanap
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    44
    BMW
    E32 750
    Skąd
    Sadów
    Cześć.
    co do stajonu to nie mam pojęcia co to za produkcja. zamówił go gościu który robił remont . wiem tylko że kosztował 210 zł sam stojan , a cała regeneracja 420 zł .
    ja też mu mówiłem że pewnie jest za słaby stojan pewnie 90A a on się upiera że 140A i że jest to wina po stronie instalacji w pojeździe ?
    na jego stole obciążaliśmy go ale tylko 50A - twierdzi że więcej nie może na swoim stole go obciążyć.
    jak alternator chodzi w aucie '' bez obciążenia '' czyli bez świateł itp to pobór wskazuje 60A czyli więcej niż on na stole jest w stanie zrobić
    E32 750 i wszystko jasne

  6. #6
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa

    Post

    Cytat Zamieszczone przez kanap Zobacz posta
    Cześć.
    co do stajonu to nie mam pojęcia co to za produkcja. zamówił go gościu który robił remont . wiem tylko że kosztował 210 zł sam stojan , a cała regeneracja 420 zł .
    ja też mu mówiłem że pewnie jest za słaby stojan pewnie 90A a on się upiera że 140A i że jest to wina po stronie instalacji w pojeździe ?
    na jego stole obciążaliśmy go ale tylko 50A - twierdzi że więcej nie może na swoim stole go obciążyć.
    jak alternator chodzi w aucie '' bez obciążenia '' czyli bez świateł itp to pobór wskazuje 60A czyli więcej niż on na stole jest w stanie zrobić
    Powiem tak, ja bym nie ufał takim regeneracją, tym bardziej, że nie wiadomo co on tam wsadził.

    Szkoda ryzykować, poza tym jeżeli tak Ci się nagrzewa przy 60A, to przy 50A też powinien.

    Jednakże dziwne jest, że masz pobór 60A bez świateł, bez ogrzewania szyby i innych nadmiernych odbiorników. Ja nie mierzyłem nigdy tego poboru, bo nie miałem cęgowego amperomierza, ale i tak wydaje mi się, że ponad 800W na same sterowniki to trochę dużo, to jest jednak gigantyczna moc jak na elektronikę. Rozumiem, że aku jest naładowany i bierze grosze, bo jeżeli jest trupem to będzie ciągnęło prąd z alternatora jak szalony.

    Poza tym musisz pamiętać, że alternator maksymalnie może oferować te 140A, ale nie na jałowych obrotach.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 13-11-2013 o 21:32
    pozdrawiam Bartek

  7. #7
    Początkujący Użytkownik Awatar kanap
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    44
    BMW
    E32 750
    Skąd
    Sadów
    aku jest nowy i naładowany.
    nie wiem , nie znam się ale kompy biorą jakieś napięcie , do tego lusterka cały czas grzeją chodzą wiatraczki tj główny wentylator pracował no i ten mały w panelu - można go pominąć , zamówiłem alternator - nowszy typ - nie wiem czy będzie pasował ale mam nadzieje , jeśli ten nie będzie się grzał no cóż będę o 4 setki bogatszy hehehe
    E32 750 i wszystko jasne

  8. #8
    Początkujący Użytkownik Awatar pietras244
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    75
    BMW
    e30, e28, e32, e46
    Skąd
    wągrowiec
    koledzy maja racje, dostalas "kiepski" srodek a wiec niedopasowany do parametrow aletrnatora, kup sobie uzywke za 100zl i bedziesz zadowolony i zapomnisz o probemier

  9. #9
    Początkujący Użytkownik Awatar kanap
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    44
    BMW
    E32 750
    Skąd
    Sadów
    Witam.
    alternator z ALLEGRO też się grzeje że nie można go dotknąc po 10 minutach pracy .
    ja już sam nie wiem co to może być .
    Wychodzi na to że one tak się grzeją i tyle.
    W alternatorze z allegro wymieniłem regulator na nowy - zamiennik - ten który był nie trzymał napięcia na stole napięcie skakało , po wymianie regulatora ładowanie 14.45 .
    Może tu jest problem że nie są to ori. regulatory tylko zamiennika BOSCHA ?
    E32 750 i wszystko jasne

  10. #10
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Wsadź na próbę inny aku. Jak aku padnięte też taki objaw jest.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

Podobne wątki

  1. jak bardzo da się obnizyć E32 ?
    Przez PiotrekV8 w dziale TUNING
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 05-04-2012, 22:08
  2. Tak kończy E32 750 a zaczyna się Warszawa
    Przez NikosWariat w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 14-08-2011, 17:37
  3. Bmw 750 bardzo wytrzymałe :)
    Przez artas270 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 11-08-2010, 21:40
  4. [mechanika] grzejący sie silnik
    Przez Stvstifler w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 19-12-2009, 13:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •