Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Wątek: 728....

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    452
    BMW
    SZUKAM
    Skąd
    ZAWIERCIE
    Cytat Zamieszczone przez ADASIO Zobacz posta
    Gratki zatem :)

    to kiedy spocika robimy?? :)

    Właśnie, trzeba się w końcu ugadać na te zdjęcia pod ZAMKIEM co Ci się "marzyły" :P

    @matraks - nie bądź taki ostry ! ! ! ;=)

  2. #12
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    49
    BMW
    e38
    Skąd
    Wawa

    Post

    Cytat Zamieszczone przez matraks Zobacz posta
    Bym brał w ciemno! Jakby okazała się ulepem to zawsze możesz sprzedać na złom. 2 tony waży więc niewiele stracisz...
    A tutaj masz autko w tej samej cenie i w tym samym roczniku http://allegro.pl/opel-astra-ii-1-7-...684005552.html
    Jakby to nie pomogło to proponuje walnąć głową w mur i pomyśleć jeszcze raz.
    Bzdury waść piszesz. To że astra jest w takiej samej cenie o niczym absolutnie nie świadczy. Jest oczywistym że utrata w klasie premium jest znacznie wyższa niż
    w segmencie C(wyższe koszty utrzymania, a może po prostu mniejsza popularność). Idąc tym tropem że astra kosztuje kilkanaście klocków każde przyzwoite e38 powinno ile kosztować? 40tyśków? a może 80? Mam wrażenie że największą zaletą gospodarki wolnorynkowej jest to że nie da się powiedzieć ILE?. Tak jak napisałem na początku, wiem że cena jest podejrzana. Ale pewnie utarł bym ci nosa
    jak powiedział bym ci że mój kolega kupił od handlarza e38 za 8 tyś w stanie perfekcyjnym. Tylko dlatego że w środku skóry nie było- w związku z czym zainteresowaniem się nie cieszyła. A na tym forum nie brakuje przypadków ludzi którzy za wielokrotność tej sumy kupili "zwłoki". Nie generalizujmy...

  3. #13
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Cytat Zamieszczone przez Iwansky Zobacz posta
    nie brakuje przypadków ludzi którzy za wielokrotność tej sumy kupili "zwłoki". Nie generalizujmy...
    x2, a z tym że kupił tak tanio bo nie miała skóry to się zgodzę, ogólnie mało kto zwraca na takie auto uwage i cena musi byc adekwatna do zainteresowania. Wnetrze doposażyć nie problem. Sam bym takie auto kupił i polował na ruda skórę z boczkami i sportami ;)

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik Awatar matraks
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    522
    BMW
    2011 BMW 328i xDrive e92, 2007 Mitsubishi Endeavor
    Skąd
    Chicago/Bydgoszcz

    Post

    Cytat Zamieszczone przez Iwansky Zobacz posta
    Bzdury waść piszesz. To że astra jest w takiej samej cenie o niczym absolutnie nie świadczy. Jest oczywistym że utrata w klasie premium jest znacznie wyższa niż
    w segmencie C(wyższe koszty utrzymania, a może po prostu mniejsza popularność)
    Ale pewnie utarł bym ci nosa
    jak powiedział bym ci że mój kolega kupił od handlarza e38 za 8 tyś w stanie perfekcyjnym. Tylko dlatego że w środku skóry nie było- w związku z czym zainteresowaniem się nie cieszyła.
    Czyli handlarzyna kupił to e38 za jakies 5-6 tyś. zł... Aleś mi utarł nosa! A tak właściwie to czego się mnie czepiasz? Napisałem przecież, że jakby coś było nie tak z tym perfekcyjnym i okazyjnie kupionym e38 to zawsze będzie można sprzedać na złom lub żyletki. Cena wszak jest tak atrakcyjna, że aż żal nie brać! Przecież to nie jest Astra czy jakiś inny Golf co by ostro cenę trzymał. To przecież drogie w utrzymaniu e38 więc stąd taka niska cena! Oby tylko reszta społeczeństwa się nie zorientowała, że ma pod nosem takie wspaniałe i perfekcyjnie utrzymane limuzyny, bo rzuca się na te e38 jak na świeże bułeczki. A Ty jako ekspert od wolnego rynku zapewne wiesz, że im większy popyt to i ceny wzrosną! Ale miejmy nadzieję, że ta tajemna wiedza będzie utrzymana w małym kręgu. Może wtedy Twój kolega kupi za kilka lat e65 za 3 tyś zł od handlarza w PERFEKCYJNYM stanie... pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez matraks ; 13-11-2013 o 22:31

  5. #15
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    49
    BMW
    e38
    Skąd
    Wawa

    Post

    Cytat Zamieszczone przez matraks Zobacz posta
    Czyli handlarzyna kupił to e38 za jakies 5-6 tyś. zł... Aleś mi utarł nosa! A tak właściwie to czego się mnie czepiasz? Napisałem przecież, że jakby coś było nie tak z tym perfekcyjnym i okazyjnie kupionym e38 to zawsze będzie można sprzedać na złom lub żyletki. Cena wszak jest tak atrakcyjna, że aż żal nie brać! Przecież to nie jest Astra czy jakiś inny Golf co by ostro cenę trzymał. To przecież drogie w utrzymaniu e38 więc stąd taka niska cena! Oby tylko reszta społeczeństwa się nie zorientowała, że ma pod nosem takie wspaniałe i perfekcyjnie utrzymane limuzyny, bo rzuca się na te e38 jak na świeże bułeczki. A Ty jako ekspert od wolnego rynku zapewne wiesz, że im większy popyt to i ceny wzrosną! Ale miejmy nadzieję, że ta tajemna wiedza będzie utrzymana w małym kręgu. Może wtedy Twój kolega kupi za kilka lat e65 za 3 tyś zł od handlarza w PERFEKCYJNYM stanie... pozdrawiam
    Tak naprawdę to w całym cywilizowanym świecie takie staruszki jak e38 są tanie bo ludzie z kasą ich już nie chcą, a ci którzy pieniążków nie mają kupią coś co ich nie przerośnie(są jeszcze fanatycy, to inna kategoria:). Uważam że e38 przez jeszcze kilka lat nie będzie autem drogim, bo popyt na nie nigdy nie będzie duży. Ja wiem że jak otworzono europejskie granice kilka lat temu to nasi rodacy nie wierzyli że Angole czy Francuzi sprzedają swoje nastoletnie limuzyny za szczątkową część ich początkowej wartości. Teraz nasze spojrzenie powoli dogania te zachodnioeuropejskie i uważam że skoro da się kupić e38 za 8 tyśków w dobrym stanie(nawet jeżeli handlarz zapłacił za nią 100 eurosów) to po co wmawiać sobie, że poniżej pewnej granicy każda siódemka będzie śmieciem? Moim zdaniem są dwa wyjścia- robią tak tylko ci którzy przepłacili, albo ci którzy chcą połechtać swoje ego. Nieliczną grupą są też ortodoksi- oni kochają więc wierzą, ale to i tak zahacza o chęć łechtania ego, tyle że ze słusznych pobudek:)
    Pisząc to wszystko nie miałem zamiaru się kłócić. Uważasz że dobre w dobrym stanie musi kosztować, OK. Ja natomiast szukam coś co kiedyś straciłem i mam zamiar za dobrą kasę sprawić sobie fajną zabawkę- jak mi się nie uda, wyciągnę naukę z tej lekcji i następnym razem przepłacę:)

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BenyMnemonik
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    290
    BMW
    E38 750il + 728i/lpg
    Skąd
    Świdwin
    Blog
    5
    Hej Iwansky, nie zgadzam się z Tobą, bliżej mi do opini matraska...
    zaszufladkowałeś ludzi ale to nie ważne :)

    Nie ma tanich aut za tanie pieniądze. To że ktoś sprzedaje auto za ułamek ceny gdzieś tam to nie znaczy że Ty za tyle kupisz, tysiące handlarzy łapią takie okazje i tu żenią jako rarytasy za cenę odpowiednio przystosowaną do cen rynkowych, a że ktoś stanął akurat koło dobrego auta, kupił je i sprzedał z zyskiem 1000zł to jest okazja w prawdziwym tego słowa znaczeniu i może tak się dzieje z niewielkim procentem wszystkich sprzedawanych aut. Dobre auto dobrze kosztuje, nawet za granicą, bo zazwyczaj ludzie wiedzą co sprzedają, jaki mają stan auta i ile kasy włożyli.

  7. #17
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Fakt, ale za granica to ciągle stare auto , a serwis np. w Niemczech to chleb powszedni i dla nich to nic nadzwyczajnego w porównaniu z PL gdzie jedną część naprawia się kilka razy.... Oczywiście nie ma reguły...

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik Awatar matraks
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    522
    BMW
    2011 BMW 328i xDrive e92, 2007 Mitsubishi Endeavor
    Skąd
    Chicago/Bydgoszcz
    Cytat Zamieszczone przez Iwansky Zobacz posta
    Tak naprawdę to w całym cywilizowanym świecie takie staruszki jak e38 są tanie bo ludzie z kasą ich już nie chcą, a ci którzy pieniążków nie mają kupią coś co ich nie przerośnie(są jeszcze fanatycy, to inna kategoria:).
    A ile Ty tego "cywilizowanego" świata widziałeś? Bo chyba nie za wiele skoro pleciesz takie dyrdymały. Swoją e38 sprzedałem za dokładnie $10,250. Ogłoszenie było 45 minut i już miałem telefon od kupującego. Oglądałem też kwiatki za $3-4 tyś. W cywilizowanym świecie jak coś jest dobre to kosztuje sporo. Jak coś jest złomem to kosztuje grosze. I nikt sie temu nie dziwi. Tylko Polacy myślą, że są cwańsi od wszystkich i akurat im udało się upolować "perełkę" w perfekcyjnym stanie. A cała zgraja turków i innych podejrzanych typów ma z nas niezłą zabawę, że wcisnęli takiemu Polakowi padło na 4 kołach.
    Z mojego podwórka mogę Ci tylko powiedzieć, że jak szukałem e92 to można było trafić na "kwiatki' o 30-40% tańsze od wartości rynkowej. Były to BMW ściągane z innych stanów z aukcji internetowych, które po drodze przechodziły przez 2-3 stany by wyczyścić "niewygodną" historię w Carfaxie. Wolałem nie ryzykować i kupiłem 328i od dilera z czystą i pewną historią. Kupioną jako nową w tym samym miejscu. Zapłaciłem więcej ale wiem czym jeżdżę.
    Cytat Zamieszczone przez Iwansky Zobacz posta
    Ja wiem że jak otworzono europejskie granice kilka lat temu to nasi rodacy nie wierzyli że Angole czy Francuzi sprzedają swoje nastoletnie limuzyny za szczątkową część ich początkowej wartości.
    Nie, to Angole i Francuzi wraz z Niemcami nie mogli uwierzyć, że ci Polacy są aż tak głupi by kupować ich zajechane i rozklekotane limuzyny. Nie na darmo mówi się o polskim rynku motoryzacyjnym "złomowisko Europy". Jak myślisz dlaczego Europa zachodnia jest bogata? Dlatego, że tam potrafią liczyć kasę. Nikt nie poda Ci na tacy za pół darmo dobrego samochodu. Auto, które wymaga już sporych inwestycji przekraczających jego wartość rynkową idzie na sprzedaż. I wtedy pojawiają się polscy handlarze... Resztę sobie sam dopowiedz.

    To czy kupisz ulepa czy nie lata mi koło dupy. Twoja kasa - Twój problem. Kupisz okazyjną perełkę - gratulacje. Kupisz jeżdżący złom - wyrazy współczucia. Tyle ode mnie.
    Ostatnio edytowane przez matraks ; 15-11-2013 o 01:18

  9. #19
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    matraks.... temat był o konkretnej 728 a nie o cenach zadbanych i zaniedbanych 7er etc. Nie jest to równiez temat o wycieczkach krajoznawczych po Francji,Niemczech czy Stanach. Chcecie się przepychać , zróbcie nowy temat i tam jazda-choć też nie polecam ;).

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  10. #20
    Początkujący Użytkownik Awatar bany76
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    80
    BMW
    e38 740i e-38 735i Audi A6 C6 3.2 V6
    Skąd
    DZG
    Blog
    2
    Też mam takiego golasa już 4 lata i to w 735 i w niczym mi to nie przeszkadza hehe ale ten ze zdjęć wtygląda ładnie ciekawe jak w realu :)

Podobne wątki

  1. [E38] 728 do oceny
    Przez Wiotki w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 05-07-2013, 16:12
  2. [mechanika] 728 iX
    Przez ac_kotlet w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 05-01-2013, 21:32
  3. 728 z Białegostoku
    Przez krabi_one w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 10-06-2009, 16:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •