Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: DSP

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    300
    BMW
    728 e38 1999r.
    Skąd
    Ruda Ślaska

    Post DSP

    Witam. Mam pytanko, seryjne w moim e38 nie ma dsp, czy jak dokupie osobno taki zestaw głośników można to bez problemu podłączyć? Czy może trzeba wzmacniacz zmieniac lub kombinować?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    877
    BMW
    730D
    Skąd
    RADOM
    trzeba zamienić wzmacniacz na dsp ,półka z głośnikami ,po przepinać kable w kostkach,ja zmieniłem jeszcze wszystkie głośniki w drzwiach dałem od dsp i teraz wszystko fajnie gra dla mnie.
    730

  3. #3
    marcin.b11
    Gość
    Wiązkę też trzeba wrzucić od dsp

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    300
    BMW
    728 e38 1999r.
    Skąd
    Ruda Ślaska
    Czyli wszystko do wymiany...olewam to, niech gra jak gra.

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1
    Moze zarzuć lepsze glosniki w przednie drzwi wraz z "syczkami" i wzmacniacz ze skrzynia do bagaznika? duzo prosciej i taniej, bym powiedzial ze i lepiej gra ;)

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar PaweliGosia
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    454
    BMW
    S8 D2, W221 S500
    Skąd
    Bydgoszcz
    możesz to w prosty sposób załatwić tak jak charzun napisał - system dwudrożny na przód do tego dwukanałowy używany wzmak z jakiejś zasłużonej marki, bagażnik dobry sub + używany monoblok i nie poznasz dzwięku u siebie. To tak w dużym skrócie.

  7. #7
    Vip Vip Awatar Patromierz
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    659
    BMW
    E38 740iA & E65 730d
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez rafalmiller Zobacz posta
    Czyli wszystko do wymiany...olewam to, niech gra jak gra.
    Też myślałem o dsp i identycznie do tego podszedłem po informacji o przepinaniu wszystkiego :P U mnie sub odpada - szkoda mi eleganckiego bagażnika na tubę no i jednak oryginał to oryginał :P
    "Człowiek jest wart tyle co jego wóz. Trzeba o niego dbać"

  8. #8
    marcin.b11
    Gość
    Ja u siebie dokładam tzn już dołożylem to jesyt pół dnia roboty i trochę chęci. Najważniejsze wymienić wiązkę dołożyć głośniki w półce i wzmacniacz. A zestawy ze skrzynią zostawmy tuningowcom golf-ów, 7er niech zostanie oryginalna bo bez przeróbek już jest piękna

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1

    Post

    Cytat Zamieszczone przez marcin.b11 Zobacz posta
    A zestawy ze skrzynią zostawmy tuningowcom golf-ów, 7er niech zostanie oryginalna bo bez przeróbek już jest piękna
    Piekna jest ale zestaw audio porownujac do jakosci innych podzespolow auta to jest totalna porazka.. Jak na takie auto to audio powinno grac a nie brzeczec.. DSP juz troche lepiej sobie radzi ale to tylko wystarczy przecietnemu sluchaczowi.. Moze ja jestem za bardzo wrazliwy bo "jestem" muzykiem, gram na kilku instrumentach i jak dla mnie musi audio w samochodzie grac i ma byc slyszalny kazdy dzwiek!
    Nagraj sobie dzwięk o częstotliwosci około 40Hz i pusć w swoim aucie.. Jakie wrazenia? Praktycznie go nie uslyszysz a glosniki ledwie przetrwaja tą mękę.. A biorąc pod uwagę muzykę gdzie chcesz bardzo dobrze uslyszec gitare basową niestety ale te 40Hz musi byc slyszalne inaczej nie bedziesz slyszal kazdego zagranego dzwieku przez basiste ;)

    A co do wiejskich golfow to masz racje ale tam montuja lipnej jakosci sprzet byle mialo jak najwiecej watow aby zatrzęsło całą wioską odrywającą sie tylną rejestracją... W 7er nigdy tego nie zrobie.. nie musi byc glosno.. Musi byc slyszalny kazdy dzwiek.. przynajmniej dla mnie.. ;)

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    877
    BMW
    730D
    Skąd
    RADOM
    jak masz hi-fi czyli 10 głośników , to dokładasz wzmacniacz dsp ma 3 wtyczki i półkę z głośnikami , przepina się kabelki z 2 wtyczek wzmacniacza hi-fi do wtyczek dsp i odpina się kilka kabli od radia i podpina się do wtyczek w wzmacniaczu dsp i wszystko gra . przy dobrej rozpisce to dzień roboty na cacy.
    730

Podobne wątki

  1. Głośniki DSP
    Przez dOOm_PL w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-11-2011, 06:27
  2. DSP
    Przez komando w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-01-2010, 13:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •