Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: [mechanika] 730i R6 - słaba kompresja: REMONT czy WYMIANA?

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    12

    [mechanika] 730i R6 - słaba kompresja: REMONT czy WYMIANA?

    Witam!

    Oddałem parę dni temu auto do mechanika by wymienić hamulce (tarcze, klocki, linki ręcznego oraz bębny i szczęki) i przy okazji zbadać kondycję kulejącego silnika. Silnik w moim aucie to 3.0 R6 w manualu... niestety zagazowane przez poprzedniego właściciela instalacją II generacji. :razz:

    Problem w tym, że pomiar kompresji wykazał ciśnienie na poziomie 9bar na każdym garze! Do wymiany nadaje się uszczelka pod głowicą (zagotowało wodę), a więc także czeka mnie planowanie, sprawdzenie szczelności itd. Silnik przy wyższych prędkościach (powyżej 140km/h) potrafił zostawiać za autem dymek (niebieskawy) lecz nie zawsze tak się działo. Przy rozruchu tylko gdy auto dłużej postało puszczał raz małą chmurkę dymu i później było już ok. Normalnie takie objawy nie pojawiały się.

    I teraz moje pytanie - czy bawić się w remont tego silnika czy tez szukać 'nowego'?
    Wiem, że remontując swój motor będę wiedział co mam, ale w tym przypadku poza głowicą trzeba pewnie wymienić pierścienie (choć czy same cokolwiek dadzą?) i nie wiem co jeszcze, by przywrócić kompresję na poziomie 12bar.
    Natomiast kupując silnik na allegro poniekąd gram w totka, bo każdy jest wg. sprzedających w bdb stanie itd. ale kompresji nie da się nawet zmierzyć no bo jak gdy silnik leży na glebie ;/ Dlatego chciałbym spytać czy ktoś z kolegów nie posiada zdrowego silnika do mojego auta czyli M30B30 lub od razu M30B35 - którego osobiście wolałbym wsadzić :) Nie chcę wydać tysiąca lub więcej na niepewny szrot, więc najpierw pytam i proszę o rady znawców tematu.

    Może ktoś podpowie mi jakie będą realne koszty obu opcji?
    I w co lepiej się pakować?

    Aha! Co do gazu to myślę, że chyba warto wywalić szambo i mieć doprowadzony do dobrego stanu silnik pod PB, a może kiedyś jakaś dobra sekwencja... ale na razie LPG mówię stanowcze NIE!!!

    Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi, bo powiem szczerze nie wiem co robić.

    P.S. Interesuje mnie ten silnik wystawiony na allegro...

    http://www.allegro.pl/item468110038_...5_12v_m30.html

    Oryginalnie mam 3.0 ale 3.5 pasuje tym bardziej, że przepustnica też jest tu sterowana linką. A co Wy myślicie? Czekam na każdą pomocną uwagę! :)

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    504
    BMW
    e38 740i 98
    Skąd
    WWA
    ja za samom głowice w m30 zapłaciłem 1,5 tys a możesz znaleźć silnik który jeszcze siedzi w aucie i możesz go sprawdzić i pewnie w 1.5tys +- to się zmieścisz z wymianom :)

  3. #3
    Byloby ekstra jakbys mogl przejechac sie ta srebrna i sprawdzic jak motoryzacja dziala.
    Sadze ze to lepsza opcja niz remont, choc z drugiej strony nie sa to nowe silniki. Mam to na mysli ze nie kupisz 5-cio letniego.
    Pogadaj z gosciem czy silnik w ramie, bo nawet jesli porozbierany to zawsze mozna zmierzyc kompreche. Byleby rozrusznik byl ;)

  4. #4
    Vip Vip
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    639
    BMW
    ex E32 735
    Skąd
    Trzebinia
    Kolega o nicku siodemka mia silnik 3.5 do sprzedania.Duzo taniej wyjdzie przekadka a za remont 3 tys.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    12
    Już odezwałem się do kolegi 'siudema', ale nie wiem czy o tego klubowicza chodzi :P :)
    A orientuje się kolega za ile ów jegomość chce sprzedać silnik?

  6. #6
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Najpierw zrzuc glowice- i sprawdz czy sa wyczuwalne progi na tulejach...
    bo cos mi sie wydaje ze jak ja odnowisz to silnik bedzie lala i kompresja wroci do normy ;) a silnik bedzie chodzil jak nowy.
    Jesli przebieg twojego silnika jest mniejszy jak milion kilometrow to nawet nie mysl o remoncie...
    kiedy ostatnio ustawiales luz zaworow?)
    Jak znam zycie to dotarcie gniazd zaworowych i zmiana walka rozrzadu uzdrowi twoj silnik
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    12
    Luz zaworowy ustawiany ostatnio 6 miesięcy temu... ssące i wydechowe po 0,30.
    Głowica będzie ściągana w poniedziałek i jak tylko ją zobaczę i to co pod nią dam znać.
    Kurcze sam już nie wiem... jedni sugerują wymianę silnika bo wyjdzie taniej i w ogóle strasząc przy tym kosztem remontu ok. 3 tysiaków; inni natomiast na odwrót :razz:

  8. #8
    Leszek VIP Vip Awatar siudema
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1,833
    BMW
    było e32 m30b35 II89r będzie ...?
    Skąd
    Trzebnica -DeTRoit
    siemka, z silnikiem jak z lotkiem ,można trafić na w miare dobry , też się zastanawiałem na wymianą jak poszła klawiatura ,ale wyremontowałem i teraz nie żałuje :)
    Lepiej stracić sekundę w życiu , jak życie w ciągu sekundy






    http://dachy-trzcinowe.pl/

  9. #9
    Początkujący Użytkownik Awatar maniek
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    47
    BMW
    e23 728i 1981
    Skąd
    DZG
    najpierw sprawdz co masz u siebie . chodzi o stan cylindrow oraz glowicy . jesli gladz jest ok wymiana pierscieni nie stanowi wielkiego problemu . rowniez w przypadku glowicy gdy nie jest peknieta to mozna ja uzdrowic . rozbierz i opisz co masz , wrzuc fotki .... wtedy bedzie mozna rozwarzyc jaka opcje przyjac i co sie lepiej oplaci .

  10. #10
    Vip Vip
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    639
    BMW
    ex E32 735
    Skąd
    Trzebinia
    Sam teraz to przerabiałem-remont głowicy od 140 za sprawdzenie i planowanie do 1500zł za wym prowadnic,zaworów szlifowanie itd.Pierścionki 70 zł na jeden tłok,uszczelka pod głowice +nowe szpilki 200,panewki na wał 150 a robota około 1000zł .Do tego dolicz olej filter,płyn chłodniczy a jeszcze uszczelka pod mise 25zł.Ja jak wydałem ponad 2000 to juz przestałem liczyć.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •