Witam!

Oddałem parę dni temu auto do mechanika by wymienić hamulce (tarcze, klocki, linki ręcznego oraz bębny i szczęki) i przy okazji zbadać kondycję kulejącego silnika. Silnik w moim aucie to 3.0 R6 w manualu... niestety zagazowane przez poprzedniego właściciela instalacją II generacji. :razz:

Problem w tym, że pomiar kompresji wykazał ciśnienie na poziomie 9bar na każdym garze! Do wymiany nadaje się uszczelka pod głowicą (zagotowało wodę), a więc także czeka mnie planowanie, sprawdzenie szczelności itd. Silnik przy wyższych prędkościach (powyżej 140km/h) potrafił zostawiać za autem dymek (niebieskawy) lecz nie zawsze tak się działo. Przy rozruchu tylko gdy auto dłużej postało puszczał raz małą chmurkę dymu i później było już ok. Normalnie takie objawy nie pojawiały się.

I teraz moje pytanie - czy bawić się w remont tego silnika czy tez szukać 'nowego'?
Wiem, że remontując swój motor będę wiedział co mam, ale w tym przypadku poza głowicą trzeba pewnie wymienić pierścienie (choć czy same cokolwiek dadzą?) i nie wiem co jeszcze, by przywrócić kompresję na poziomie 12bar.
Natomiast kupując silnik na allegro poniekąd gram w totka, bo każdy jest wg. sprzedających w bdb stanie itd. ale kompresji nie da się nawet zmierzyć no bo jak gdy silnik leży na glebie ;/ Dlatego chciałbym spytać czy ktoś z kolegów nie posiada zdrowego silnika do mojego auta czyli M30B30 lub od razu M30B35 - którego osobiście wolałbym wsadzić :) Nie chcę wydać tysiąca lub więcej na niepewny szrot, więc najpierw pytam i proszę o rady znawców tematu.

Może ktoś podpowie mi jakie będą realne koszty obu opcji?
I w co lepiej się pakować?

Aha! Co do gazu to myślę, że chyba warto wywalić szambo i mieć doprowadzony do dobrego stanu silnik pod PB, a może kiedyś jakaś dobra sekwencja... ale na razie LPG mówię stanowcze NIE!!!

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi, bo powiem szczerze nie wiem co robić.

P.S. Interesuje mnie ten silnik wystawiony na allegro...

http://www.allegro.pl/item468110038_...5_12v_m30.html

Oryginalnie mam 3.0 ale 3.5 pasuje tym bardziej, że przepustnica też jest tu sterowana linką. A co Wy myślicie? Czekam na każdą pomocną uwagę! :)