Mogę powiedzieć parę słów o Mercedesie bo przed E38 miałem W124 300CE. Potwierdzam ich pancerność. Nie faworyzuje MB nad BMW, to dwa inne światy aczkolwiek nieodbiegające od siebie zbytnio. Jakość i dopracowanie aut z tamtych lat widać po naszych BMW. Każda śrubka, plaskich, skóra czy drewno jest wypieszczone co suma sumarum tworzy auto, którym jak się go poszanuje będą jeździć nasze dzieci / wnuki. O autach z teraz obawiał bym się mówić takich stwierdzeń - czas pokaże.

Co do W140 - o mało nie kupiłem. S500 + lpg z 1992 r. od znajomego ale zmienił zdanie i dalej jeździ. Komfort jazdy, niezawodność, bezpieczeństwo - to co ja oczekuje od auta i co znajduje w E38. Koszt utrzymania nie jest jakiś tragiczny ale nie jest to Opel Astra 1995 rok czy coś w ten deseń. Nie ma sie też co czarować, że za cenę 7 000 zł nie znajdziemy lalki a jedynie przeciętne auto - niekoniecznie zakatowane. Należy zwrócić uwagę przy zakupie na skrzynie biegów. Czy właściciel cokolwiek wie na jej temat (wymiana oleju) bo jeśli jest zaniedbana to jest to wydatek w granicach 20% wartości auta. Silniki są na prawdę mocne. Decydował bym się na V8 (4.2 ; 5.0) bo mniejsze palą niewiele mniej a jednak nie ma tego czegoś. Dźwiek V8 Merca jest milszy dla ucha od BMW w moim odczuciu.

Mam znajomego fanatyka MB i jeśli ktoś miał by potrzebę oceny auta po samych zdjęciach to proszę o PW. Gość potrafi na tej podstawie powiedzieć wiele o aucie.

zdravim P!