Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: problem z naglosniemiem

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    268
    BMW
    e65
    Skąd
    niemcy

    Post problem z naglosniemiem

    kupilem kilka dni temu e65 i juz ten problem w niej byl...a mienowicie przednie glosniki nie graja tylko jak by sam bass....a do tego przy uruchamianiu silnika w drzwiach pasazera slysze takie strzaski z glosnika.....wszystko inne dziala tylko przyd naglosnienia :/ od czego zaczac sprawdzanie??

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    216
    BMW
    e38 730d
    Skąd
    Racibórz
    Hej, być może ktoś bardziej obeznany podpowie co to może być konkretnie, ale jak nic lepszego nie wydumasz, to rozważ:
    skoro obie strony nie grają - to nie sądzę żeby to był problem głośnika. dodatkowo ten opis o trzaskach to podtrzymuje...

    nie będzie też to problem ze żródłem sygnału , bo rozumiem że niezależnie czy CD czy radio gra - problem jest.

    Więc wzmak...

    trochę googlowania i pierwszy strzał , czy masz taki system?
    http://www.flickr.com/photos/28107540@N02/2842516359/

    zresztą jakikolwiek nie masz, to będzie problem w końcówce mocy, te trzaski sugerują że nawet zimny lut to może być (lipne połączenie)
    trzeba będzie rozebrać i poszukać ,ale to zrobi tylko gość który się zna na technice audio (tzn naprawia ...)

    Jeśli jednak (mało prawdopodobne) wzmak uszkodził też głośniki - to można zdiagnozować podłączając się do każdego z osobna w bagażniku i posłuchać czy grają normalnie.
    ale to mało prawdopodobne - znów te trzaski to sugerują - głośniki chcą żyć - tylko wzmak nie posyła nic sensownego ;)

    pozdro

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    268
    BMW
    e65
    Skąd
    niemcy
    nie, ja mam hi-fi system nie L7 nic pojade jutro do bmw zeby mi kompa podpieli moze cos pokaze....a na cd nie sprawdzalem w sumie....zaraz to zrobie...

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar PaweliGosia
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    454
    BMW
    S8 D2, W221 S500
    Skąd
    Bydgoszcz
    w hi-fi czasem przednie w drzwiach nie grają z końcówek z ask?

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    268
    BMW
    e65
    Skąd
    niemcy
    wlasnie wczoraj odkrylem ze gra mi tylko jeden tylni prawy i basy....a reszta milczy :/ w serwisie bmw jestem umowiony dopiero na srode na podlaczenie komputera...ale nie wiem czy to cos da....

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1
    Ja dawno temu w innym samochodzie na nieoryginalnym radiu mialem wlasciwie ten sam problem.. okazalo sie ze kable w drzwiach sie przetarly i zrobily zwarcie.. Dziwne ze wogole to gralo ale gralo... wszystkie glosniki graly tak dziwnie basem a syczki wogole nie graly..

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    268
    BMW
    e65
    Skąd
    niemcy
    problem lezal w radiu a raczej mialo koncowki spalone....oddalem do naprawy wymienili sprawdzili i teraz glosniki graja ale jeden w lewych drzwiach strasznie charczy....i teraz nie wiem czy to dalej problem radia czy moze akurat ten glosnik jest uszkodzony...chyba bez sciagniecia boczka sie nie obejdzie :/

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    268
    BMW
    e65
    Skąd
    niemcy
    to trzeszczenie to uszkodzone glosniki w drzwiach z obu stron....i teraz pytanie czy kupic orginalne takie jak byly bo mam zestaw ten po srodku hifi czy np kupic glosniki od L7 bo chyba mocniejsze ale czy wzmacniacz da rade czy moze jakies inne?? osobiscie wsadzilbym orginalne tylko ze z L7 czy da rade??

  9. #9
    Początkujący Użytkownik Awatar MiSiEk MoTo
    Dołączył
    Feb 2014
    Posty
    30
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    Reda, Trójmiasto
    Cytat Zamieszczone przez halunnn Zobacz posta
    problem lezal w radiu a raczej mialo koncowki spalone....oddalem do naprawy wymienili sprawdzili i teraz glosniki graja ale jeden w lewych drzwiach strasznie charczy....i teraz nie wiem czy to dalej problem radia czy moze akurat ten glosnik jest uszkodzony...chyba bez sciagniecia boczka sie nie obejdzie :/
    Kolego ja również mam problem z radiem i stwierdzone na 100% rozwalone końcówki mocy, możesz mi powiedzieć gdzie oddałeś radio do naprawy i jaki był tego koszt? W trójmieście niestety nie mogę znaleźć magika który to zrobi ponieważ końcówki w tym radiu są wtopione "cyfrowo" (czy jakoś tak) i nikt nie chce się podjąć naprawy tego.Niechciałbym kupować używki z allegro bo nie wiadomo też ile mi to wytrzyma.U mnie również jest Hi-fi. pozdrawiam

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Domel
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    174
    BMW
    e65 745i 2001
    Skąd
    Wrocław
    chybrydowe koncówki trzeba zmienić na zwykłe z tego co sie orientuje to one dla zwyklego kupca nie hurtowego kolo do 300 zł kosztują. na allegro sie ogłaszają co naprawiają to. we wro tez jest gosciu co to robi.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •