Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23

Wątek: [e38] Witam, Bartek z Gdyni

  1. #11
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    7
    BMW
    Było 5er e39, teraz może e38...
    Skąd
    Gdynia
    Cześć Panie i Panowie!
    W środę jadę zobaczyć auto / zamienić. Także w środę się pohwalę albo wrócę spowrotem passatem. Także trzymam kciuki aby było jak najlepiej!!


    Aaaa.. jedna sprawa tylko. Właściciel mówi, że czujnik ABS do wymiany... czy to podejrzliwa sprawa? czy może być to kosztowne?
    Ostatnio edytowane przez BartekGdynia ; 11-11-2013 o 17:45

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik Awatar martinez538
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    447
    BMW
    330xd e91/ ex740iA e38 2000r/525i e34 1990r
    Skąd
    Myszków
    Kolego, ja uważam osobiście że zrobisz błąd zamieniając swojego paska na to 7er, chyba że chcesz się go pozbyć z jakiegoś tam powodu, pamiętaj że bierzesz starsze o 7 lat auto, to sporo. Ta 7er z tym silnikiem nie da Ci tych osiągów które miałeś w pasku, spalanie też sporo większe, bo auto prawie 2t, odnośnie skrzyni, to starszy model niż miałeś w 530d, ale też jest ok, wszystko zależy od stanu. Co do tego bmw, ja nie widzę zbytnio żeby ono było aż tak zmęczone, jest poprostu w środku nie wyczyszczone, i wiele aut pewnie tak wygląda po jakimś tam okresie od ostatniego czyszczenia, lakier wygląda ok, zakładam natomiast jak już to wcześniej napisałem że przebieg nie jest ori, bo umówmy się auto ma 19 lat, ma gaz, więc wnioski się same nasuwają. Wyposażenie z tego co zauważyłem też masz lepsze w pasku, poza skórą (ta mi się w ogóle nie podoba ale to moja opinia) no i telefonem którego i tak nikt nie używa, natomiast ty masz napęd 4motion to spora zaleta, przynajmniej dla mnie. Jeśli masz problem ze sprzedażą vw to wierz mi że 7er będzie o wiele trudniej sprzedać, tym bardziej z tego rocznika, mogę się mylić ale raczej napewno będziesz żałował swojego wyboru. Byłbym zapomniał, sprawdź sobie jeszcze ceny części zamiennych bo to też ważne, głównie zawieszenie, hamulce czyli to co musi być nowe i jak najlepszego producenta. Nie myśl sobie absolutnie że próbuję Cię zniechęcić do tego auta lecz staram Ci się pokazać to co możesz zobaczyć gdy będziesz już właścicielem tegoż wozu, może warto poszukać coś młodszego? Oczywiście wybór należy do Ciebie, jaki by nie był, życzę aby okazał się trafny, pozdrawiam

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Piter30
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    327
    BMW
    E38 740 95'
    Skąd
    Stavanger
    Cytat Zamieszczone przez martinez538 Zobacz posta
    Kolego, ja uważam osobiście że zrobisz błąd zamieniając swojego paska na to 7er, chyba że chcesz się go pozbyć z jakiegoś tam powodu, pamiętaj że bierzesz starsze o 7 lat auto, to sporo. Ta 7er z tym silnikiem nie da Ci tych osiągów które miałeś w pasku, spalanie też sporo większe, bo auto prawie 2t,
    Jestem takiego samego zdania.Spalanie będziesz miał wieksze.Pomijając juz ten fakt,autko z ogłoszenia wygląda na naprawde zmęczone życiem.Ja bym odpuścił na Twoim miejscu.

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik Awatar S1 POLAK
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    220
    BMW
    Było e36 320is,e46 320i ,jest e38 735i automat ;)
    Skąd
    735i z Hildesheim-Niemcy,Ja z Cięciny-Powiat Żywiecki
    Blog
    7

    Post

    Witam z drugiego końca polski;)) I jedna rada ->Idz za marzeniami rozsądnie :)!!!

  5. #15
    Doświadczony Użytkownik Awatar arturo193
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    2,178
    BMW
    W planach E38 750i
    Skąd
    Norwegia
    W życiu nie zamienił bym tego Passata na to 7er z ogłoszenia...już wyobrażam sobie ile tam jest do zrobienia skoro nawet czujnika ABS się gościowi nie chce wymienić...zbiornik,podszybie,linki ręcznego,wieczne wibracje kół...to na 100 %...daj sobie spokój Kolego z tą 7 bo zrujnuje Cię finansowo.Ja jeździłem różnymi starymi BMW od 1993 roku i właśnie ostatnia E38,którą kupiłem z przebiegiem 203 tyś km z 1999 roku,wyleczyła mnie z dozgonnej miłości do tej marki...kupilem teraz Volvo V70 i jestem naprawdę zadowolony.Kup sobie lepiej zadbaną E32 np 740i lub iL...dużo mniej z nią problemów.Wiem,że narażę się co niektórym ale takie moje zdanie,że E38 to piękne auto mające bardzo dużo mankamentów,które są kosztowne w naprawie.Pozdrawiam.
    Volvo V70 T5 2.3 turbo 250KM 2002,Mercedes CLS 500 2005,Honda CRv 2.0 2007,BMW X5 4.4 2001...

  6. #16
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    7
    BMW
    Było 5er e39, teraz może e38...
    Skąd
    Gdynia
    Hej,
    dziękuje za liczne opinie i bardzo biore je do siebie. Pomimo, że to nie spełnione auto z młodości dość mocno stąpam na ziemi, także raczej nie dam sobie wcisnąć "gruza". Wiem jak kosztowna może być BM-ka po swojej e39. Dlatego także pytam o te wszystkie wady, bolączki tego modelu aby wiedzieć na co przy okazji zwrócić uwagę... Oczywiście właściciel mówi co to nie wymieniał itd. aczkolwiek biorę na wszystko poprawkę. Druga sprawa, że Passata sprzedaję bardziej z kwesti takiej iż potrzebuję trochę gotówki.. a rynek jaki jest taki jest! Jak dzwonią do mnie z ofertami typu dam 12 tyś to śmiać mi się chce... Auto w dobrym stanie, napędy sprawne, skrzynia działa bardzo dobrze, silnik oraz gaz spisuje się rewelacyjnie. Aczkolwiek, jeśli ta BM-ka okazała by się w zadawalającym stanie myślę, iż spalanie może być podobne 13-15 l gazu / miasto?? Jeśli się mylę poprawcie mnie proszę.
    Także, jeśli ten model posiada jakieś bolączki etc. to proszę walcie prosto ! bo spotkanie z właścicielem mam na czwartek umówione. Pojechać, pojadę napewno gdyż mam 50km tylko do zrobienia, także zobaczyć nie zaszkodzi a w najgorszym układzie będe wiedział jak wyglądają 7er'ki z tych roczników :-)
    Pozdrawiam,
    Bartek

  7. #17
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    Sprawdzaj dokładnie i zdaj relację tu na forum. Czekam z niecierpliwością.

  8. #18
    Doświadczony Użytkownik Awatar MC1
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    1,584
    BMW
    Ex - E 36 325i coupe, E 39 530D individual, teraz E 65 730D
    Skąd
    Otwock
    Tak tak czekamy....

  9. #19
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    7
    BMW
    Było 5er e39, teraz może e38...
    Skąd
    Gdynia
    Mam jedno pytanko ( zanim jutro zobacze to cudo;-) ) czy te silniki są podatne na spalanie oleju? Czy ten ABS to może być coś poważniejszego niż czujnik? Czy to droga sprawa w tym aucie?

  10. #20
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    7
    BMW
    Było 5er e39, teraz może e38...
    Skąd
    Gdynia
    Cześć!
    Także jestem nowym użytkownikiem 7er!!
    Może od początku. Umówiliśmy się z Panem w połowie drogi , na zjeździe z autostrady na Pelplin. Dojechałem delikatnie spoźniony, gdyż zapodziałem dokumentacje od instalacji gazu w VW. Podjeżdzam, a tak wysiada dwóch rosłych Panów ( aby nie nazwać koksów) z uśmiechem na twarzy. Krótka rozmowa, kilka zdań i okazuje się iż Panowie przesympatyczni Panowie, którzy mało mają z stereotypem "koksa". Zaczynamy oględziny jednego i drugiego auta.. Najpierw VW. Przejazd satysfakcjonuje Pana, także pora na 7er. Zaczynam oglądać i już w duszy mówię sobie "dzięki Bogu, że jednak nie odżuciłem auta po oglądnieciu kijowych zdjęć". Na pierwszy rzut oka auto zadbane. Pan nie palący, silnik chodzi dosyć spokojnie, trzyma obroty, odpalił na dotyk a sam wygląda auta oceniam na "dobry +" . Także wybrałem się przejechać i okazuje się, że auto wybiera nierówności wręcz idealnie, silnik zbiera się bardzo dobrze a skrzynia zmienia biegi płynnie... uff, chodź raz ktoś nie kłamał przez telefon. Pan zdradza mi, iż zmienione są światła tylnie, przednie kierunki oraz przeciwmgielne na przyciemniane - wszystko gra ze sobą !! Zaczynamy dłuższą pogawędkę o autach i Pan zasypuje mnie ilością wymienonych rzeczy, na co przedstawia odpowiednie faktury!! Wow! Nie spotkałem się dawno z tak kompetentnym sprzedawcą. Wkońcu, po ponad 2 godzinnych oględzinach ustalamy warunki i zaczynam wypisywać umowę. Proszę właściciela o dowód a tu niespodzianka.... okazuje się, iż właściciel zapomniał portfela z domu!! Noooo nieeee!! hahaha! Krótki telefon do córki, okazuje się iż dokumenty pięknie leżą na stole... masakra!! Chwila namysłu i Pan bezproblemowo stwierdza abyśmy pojechali do niego szybko i wrócili na miejsce dokończyć formalności. Wskakujemy do BMki i w drogę! Całą drogę Pan opowiada mi o aucie co działa, co wymieniał, ile Pali a auto bezproblemowo dochodzi do 160 hm/h @ niecałe 3000rmp ( to tak jak w moim 5er 3.d) co było dla mnie zaskoczeniem! Zero zbędnych wibracji, zero luzów, zero stuków. Pokonujemy autostradę w ekspresowym tępie docieramy na miejsce i finalizujemy tranzakcję!! Auto poprostu działa!!!! Jestem w miłym szoku, gdyż w życiu nie powiedział bym iż to 94 rok! Oczywiście, aby nie było tak słodko jest kilka małych niedociągnięć, i rzeczy które trzeba by sprawdzić - ale na dzień dzisiejszy wiem, że dokonałem słusznego wyboru. Także utwierdza mnie to, iż nie zawsze zdjęcia oddają faktyczny stan.
    Myślę, iż teraz pora abym pokazał auto z jakąś galerią!!
    Pozdrawiam
    Bartek

Podobne wątki

  1. [E65/66] Witam z Gdyni- 750li
    Przez rafa1504 w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 14-07-2012, 22:00
  2. [E38] 750iL z Gdyni
    Przez jonash w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-08-2011, 14:41
  3. Bartek z Warszawy - Witam!
    Przez BarteqMW w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 30-08-2010, 22:39
  4. Bartek wita!
    Przez yo87 w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 12-03-2009, 15:31
  5. BMW [E38] 730D '2001 - Bartek wita :)
    Przez graber w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 90
    Ostatni post / autor: 03-02-2008, 14:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •