Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: uciekający prąd

  1. #1
    Damian Vip Awatar vramzes
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2,946
    BMW
    BMW E36 320 , EX : e32 730 iA , e38 730i manual, e32 730 Shadow Line
    Skąd
    BRALIN

    Post uciekający prąd

    od kupna borykam się z uciekającym prądem,że mało czasu to w wolnych chwilach powoli ogarniam co idzie,aku jest nowy i nie robi zwary ,przejrzałem co idzie i oprócz jakich dziwnych rzeczy typu wolne kable ( które po izolowałem ) i jakieś inne złączki itp i przeróbki,dodam że mam ksenon nie ori z ringami i jak włączam światła to obroty się podnoszą, jak wyłączę światła to spadają,czy może mieć to wpływ na uciekający prąd?może są jakieś inne newralgiczne punkty co sprawdzić itp,jeszcze w tym temacie zapytam bo kabel główny prądowy pod dywanem pasażera z przodu też ma jakąś łatkę i kawałek innego czy coś jest odcięty tuż przy wejściu w podłogę,czy tam ma być coś typu bezpiecznik czy coś czy po prostu coś ktoś kombinował i być może wymieniając kawałek uszkodzonego przewodu...

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    Sprawdź regulator napięcia w alternatorze. Może tez któraż dioda puszcza. U mnie zwarcie w diodzie doprowadziło do spalenia wszystkich plusowych diod aż stopiła się szyna która je łączy. Nowe diody, regulator i problem z rozładowującym się aku zniknął. Pzdr.
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    u mnie akumulator nie seryjnego immobilizera i śledzenia gps rozladowywaly aku - trzeba go było odłączyć, jak masz też seryjny telefon siemens lub inny to też wyjmij aku.

    chodzi o to ze wszystkie akumulatory padają, często mają coś jak lekkie zwarcie/niższe napięcie, przez co system ich ladowania chcąc je naladowac do danego napięcia, laduje je nieustannie

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    po 15 minutach samochód przechodzi w stan uśpienia, wygasza światła i kniektóre komputery, pobór prądu powinien wynosić chyba 45mA ale poszukaj i sprawdź ta wartość. jeżeli jest więcej to wyjmujesz poszczególne bezpieczniki , wkladasz miernik i mierzysz prąd w danym obwodzie i albo on jest popsuty (np jakiś komputer) albo tam jest coś wpiete nieseryjnego

    ...ale najpierw to robisz pełną diagnostykę kompem BMW

  5. #5
    Damian Vip Awatar vramzes
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2,946
    BMW
    BMW E36 320 , EX : e32 730 iA , e38 730i manual, e32 730 Shadow Line
    Skąd
    BRALIN
    Komputer pomoże w takim przypadku?z tego co wiem w samochodzie prócz wspomnianego nie ori ksenonu nic nie jest kombinowane...zajmę się wspomnianymi diodami na aktku i sprawdzę obwód od swiateł....

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar martinez538
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    447
    BMW
    330xd e91/ ex740iA e38 2000r/525i e34 1990r
    Skąd
    Myszków
    Nic Ci tu żaden komputer nie pomoże, podłącz miernik do + bądź - na aku drugiego krokodylka do wolnej klemy i zostaw auto na 15-20 min jeśli do tego czasu pobór prądu nie spadnie w okolice 0,05A to coś zjada prąd, taką wartość podał mi elektryk mogę się mylić

  7. #7
    Damian Vip Awatar vramzes
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2,946
    BMW
    BMW E36 320 , EX : e32 730 iA , e38 730i manual, e32 730 Shadow Line
    Skąd
    BRALIN
    w wolnej chwili zajmowałem się nadal uporczywymi nie działającymi rzeczami, więc wycieraczki nie działają ale na krótko śmigają ,dostając się do bezpieczników dotknąłem dme do przyłącza plusów w skrzynce :( niby wszystko działa ale silnik nie pali , idąc dalej okazało się brak prądu na owych przyłączach plusów,szukałem dalej i doszedłem że poszły bezpieczniki midival pod nogami pasażera,po odkręceniu brak prądu na bezpieczniku nr.1 i chyba 3 lub 4 ( 80 A ale to nie ważne ) założone nowe bezpieczniki i po podłączeniu aku spaliło znowu bezpiecznik nr. 1 ...... moje pytanie brzmi czy ktoś się orientuje jaki obwód jest podłączony do owego bezpiecznika nr. 1 ( 50 A )

Podobne wątki

  1. [elektryka] Prąd po zapłonie...
    Przez Aldik w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 27-02-2022, 13:24
  2. [elektryka] zgasł i ... stracił prąd - pomocy
    Przez Blumen w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 21-01-2012, 10:59
  3. [elektryka] Prąd ładaoania akumulatora?
    Przez tgracing w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-06-2011, 14:40
  4. [ elektryka] ucieka prąd
    Przez MichalV8 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-04-2010, 21:47
  5. [tuning] Strobo - jaki prąd?
    Przez michal_5000 w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-12-2007, 21:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •