Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Wątek: Kolizja BMW 740

  1. #11
    marcin.b11
    Gość
    Powiem Ci tak ostatnio miałem kolizje. Zaniżyli mi wartość auta ale rzeczoznawca który przyjechał liczył części salonowe przez co przekroczylismy wartość auta dwukrotnie. Następstwem tego była szkoda całkowita. Koniec końcem wrak oszacowali na 2400 a reszta kasy do wypłaty. Niestety u mnie nie mogli wypłacić wszystkiego bo szkoda całkowita. Ale jeśli Twoja szkoda jest częściowa to zadzwoń do aso i zapisz sobie ceny nowych rzeczy które masz uszk. I muszą Ci za takie zapłacić

  2. #12
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko
    Cytat Zamieszczone przez ratovnik Zobacz posta
    CO bada taki rzeczoznawca, jak bada?
    opisywany jest każdy element samochodu np. czujnikiem mierzone powłoka lakiernicza każdego elementu jeżeli coś było malowane opis w jakim zakresie i w jaki sposób zostalo usunięta to samo dotyczy wnętrza auta wyposażenia,doposażenia kontrola stanu zawieszenia uwzględnione wszystkie wymienione elementy ogumienie stan, marka Na moim certyfikacie opisane jest wszystko zgodnie z stanem faktycznym a nie życzenia noworoczne sprzedającego choć nie wykluczam że takowe za odpowiednią formą nacisku mogą się pojawić na takich dokumentach w końcu żyjemy Polsce i opis wygrzewał się w słońcu Kaliforni a w rzeczywistości został wyłowiony w Nowym Orleanie
    Ostatnio edytowane przez kruger32 ; 10-11-2013 o 14:27

  3. #13
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    Cytat Zamieszczone przez kruger32 Zobacz posta
    opisywany jest każdy element samochodu np. czujnikiem mierzone powłoka lakiernicza każdego elementu jeżeli coś było malowane opis w jakim zakresie i w jaki sposób zostalo usunięta to samo dotyczy wnętrza auta wyposażenia,doposażenia koltrola stanu zawieszenia uwzględnione wszystkie wymienione elementy ogumienie stan, marka Na moim certyfikacie opisane jest wszystko zgodnie z stanem faktycznym a nie życzenia noworoczne sprzedającego choć nie wykluczam że takowe za odpowiednią formą nacisku mogą się pojawić na takich dokumentach w końcu żyjemy Polsce i opis wygrzewał się w słońcu Kaliforni a w rzeczywistości został wyłowiony w Nowym Orleanie
    Dzięki za info.

    A jak długo trwa takie badanie? Trzeba się gdzieś stawić czy rzeczoznawca przyjeżdża?

    Czy auto trzeba zostawiać czy jak?

  4. #14
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko
    Cytat Zamieszczone przez ratovnik Zobacz posta
    Dzięki za info.

    A jak długo trwa takie badanie? Trzeba się gdzieś stawić czy rzeczoznawca przyjeżdża?

    Czy auto trzeba zostawiać czy jak?
    część ekspertyz na miejscu u rzeczoznawcy część na stacji diagnostycznej ok 3/4 godzin koszt w moim przypadku pierwszy raz 250zł kolejne po 150 weryfikuje mniej pozycji

  5. #15
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    Cytat Zamieszczone przez kruger32 Zobacz posta
    część ekspertyz na miejscu u rzeczoznawcy część na stacji diagnostycznej ok 3/4 godzin koszt w moim przypadku pierwszy raz 250zł kolejne po 150 weryfikuje mniej pozycji
    A jest jakaś ważność takiego certyfikatu?

  6. #16
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko
    Cytat Zamieszczone przez ratovnik Zobacz posta
    A jest jakaś ważność takiego certyfikatu?
    ja robię co roku bo na jego podstawie wycenie ubezpieczam AC

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    306
    BMW
    740i
    Skąd
    Stargard







    ubezpieczalnia wyceniła moja szkodę na 1500 zł. Z takich pieniędzy ani nie naprawi się auta ani nie da się zarobić. Zdecydowałem się na naprawę bezgotówkową na ori częściach w wybranym przez siebie warsztacie nie jest to ASO bmw. Z tego co się dowiedziałem to same części ori około 4 tys w moim przypadku. A ubezpieczalnia policzyła wszystko na zamienikach polcar gdzie zderzak kosztuje ok 100 zł a jak nie było zamienników to 70% odjęli za tzw amortyzację. Jeśli chciałbym kasę oni żądają faktur a po sądach nie mam czasu chodzić. Żeby dostać pieniądze bez faktur na ori części tylko sąd.
    Dopiero jak warsztat nie uzyska zgody na naprawę na ori częściach wtedy biorę rzeczoznawcę i idę do sądu.
    W każdym przypadku trzeba uważać aby części i robocizna nie przekroczyły wartości auta w dniu szkody.
    Ostatnio edytowane przez Seba665 ; 26-11-2013 o 10:49

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    300
    BMW
    728 e38 1999r.
    Skąd
    Ruda Ślaska
    który to rok?

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    300
    BMW
    728 e38 1999r.
    Skąd
    Ruda Ślaska
    Cytat Zamieszczone przez kruger32 Zobacz posta
    to zależy z czego to będziesz likwidować jeżeli z oc sprawcy to masz banana na twarzy przytulisz z 6 do 8000 koła jeżeli z ac to lipa urwą 60% może z dwójkę dostaniesz
    6 do 8 tysiecy........gratuluje optymizmu......

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik Awatar capoZe32
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    674
    BMW
    750iL (not LPG)
    Skąd
    Poznań
    Blog
    4
    Cytat Zamieszczone przez Seba665 Zobacz posta







    ubezpieczalnia wyceniła moja szkodę na 1500 zł. Z takich pieniędzy ani nie naprawi się auta ani nie da się zarobić. Zdecydowałem się na naprawę bezgotówkową na ori częściach w wybranym przez siebie warsztacie nie jest to ASO bmw. Z tego co się dowiedziałem to same części ori około 4 tys w moim przypadku. A ubezpieczalnia policzyła wszystko na zamienikach polcar gdzie zderzak kosztuje ok 100 zł a jak nie było zamienników to 70% odjęli za tzw amortyzację. Jeśli chciałbym kasę oni żądają faktur a po sądach nie mam czasu chodzić. Żeby dostać pieniądze bez faktur na ori części tylko sąd.
    Dopiero jak warsztat nie uzyska zgody na naprawę na ori częściach wtedy biorę rzeczoznawcę i idę do sądu.
    W każdym przypadku trzeba uważać aby części i robocizna nie przekroczyły wartości auta w dniu szkody.
    Polecam kupić "Poradnik Auto świat" póki jest jeszcze z tego miesiąca. Tam jest wszystko na temat ubezpieczalni, które dają kasę tylko na zamienniki.

    PS. jak chcesz to na pw mogę Ci skany wysłać.

Podobne wątki

  1. Ubezpieczenie OC - Kolizja po sprzedaży
    Przez Sowa 7 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 11-08-2013, 19:33
  2. Mała kolizja duże koszty !!!
    Przez Mateusz730 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-03-2013, 07:03
  3. kolizja drogowa
    Przez bolo88pl w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 13-02-2012, 08:54
  4. kolizja e38
    Przez lionix w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-05-2011, 12:40
  5. MALA KOLIZJA..:/ I SAME PROBLEMY
    Przez bialydaro w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 14-12-2008, 09:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •