Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: e38 Skrzynie automatyczne za 1tys - 1,5 tys złotych

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    17
    BMW
    e38 4.4
    Skąd
    Wejherowo

    Post e38 Skrzynie automatyczne za 1tys - 1,5 tys złotych

    Witam w związku z tym że moja automatyczna skrzynia biegów coraz gorzej się sprawuje rozglądam się już za inna, noi z tego co widzę sprzedawcy na allegro proponują takie skrzynie według nich w pełni sprawne do półtora tysiąca złotych, więc mam do was pytanie czy jest to możliwe żeby za te pieniądze takie skrzynie naprawdę były w pełni sprawne i pojeździły jeszcze trochę ? przerabiał ktoś ten temat?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    537
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    rabka zdrój
    Blog
    1
    montował byś ją sam czy w warsztacie? bo jeśli sam i dadza ci gwarancje rozruchową to ja bym brał , gorzej jeśli płacisz za montaż bo wtedy ewentualnie płacić bedziesz dwa razy..

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar zdzichu290186
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    381
    BMW
    było E32 735 R6
    Skąd
    GDYNIA/ ORNETA
    kuban21 ja przerabiałem ten temat jak miałem e39, z takimi skrzyniami to jest jak z loterią. Jak Ci się poszczęści to może trafisz na skrzynię dobrą, która jakiś czas pojeździ bezawaryjnie. Ale w większości przypadków są to skrzynie z aut, które mają przebiegi takie, przy których taki element jak skrzynia może być w znacznym zużyciu.

    W moim przypadku było tak, że zakończyło się na kupnie dwóch skrzyń, jedna okazała się totalną padaką, niestety nie miałem faktury, ostatecnie kasa poszła się p.........., a i skrzynia nie nadawała się do niczego, zakończyło się tym, ze zakupiłem kolejną, która też nie pracowała idealnie.
    Teraz wiem jedno, jak bym miał przechodzić podobną historię, to nie zastanawiał bym się dwa razy, a zregenerował bym porządnie własną i cieszył się bezawaryjną jazdą.

    Jest to o wiele większy koszt, ale przynajmniej będziesz wiedział na czym jeździsz.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pawel'88
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    589
    BMW
    e38 740iL
    Skąd
    Biała Podlaska / Warszawa
    Z tymi regenaracjami u nas w kraju to też nie jest tak kolorowo. Powiedziałbym, że 50/50.

    Jeden warsztat zrobi dobrze i będzie jeździć a drugi tak zrobi że będziesz dziesięć razy przyjeżdzał na gwarancje, tracił czas i sie denerwował. Taka prawda.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar PiotrekV8
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    675
    BMW
    e32 730iA V8
    Skąd
    SzczeciN
    Zgadzam się z przedmówca, mój brat ma e38 4.4 i też kupił uzywana skrzynie, pojeździł na niej kila miesięcy po czym tez padła.....i stwierdził że nie ma sensu ryzykować z nastepną tylo oddał do profesionalnej regeneracji. Jeśli masz plany na dłuższe użytkowanie swojego auta to oddaj do regenracji zapłacisz więcej ale będziesz miał spokój na długi czas
    Zobacz moją siódeme http://7er.pl/showthread.php/8202-e3...85-730iA-V8-93

    freshtimer - za młody by być klasykiem, za stary by być platikiem

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar zdzichu290186
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    381
    BMW
    było E32 735 R6
    Skąd
    GDYNIA/ ORNETA
    Cytat Zamieszczone przez Pawel'88 Zobacz posta
    Z tymi regenaracjami u nas w kraju to też nie jest tak kolorowo. Powiedziałbym, że 50/50.

    Jeden warsztat zrobi dobrze i będzie jeździć a drugi tak zrobi że będziesz dziesięć razy przyjeżdzał na gwarancje, tracił czas i sie denerwował. Taka prawda.
    Dlatego należało by zasięgnąć opinii na temat warsztatu do którego chciało by się oddać skrzynkę do regeneracji, ew. znaleźć taki, w którym zrobią wszystko od a do z i zrobią to porządnie.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Olo
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    211
    BMW
    było e38 v8, e32 V8 obecnie e65 730d, e39 530i Indywidual
    Skąd
    Kraków
    koledzy narzekacie na uzywana skrzynie ze padaja, przyjaciel naprawial w "dobrym" warsztacie od skrzyn w Krakowie dwa razy bo po chwili sie wysypala (oczywiscie na gwarancji) ale szkoda czasu i nerwow na serwis, cena kosmos - wole ryzyko w granicach kilkaset zl za skrzynie przekladka samemu i reszta w du... (chyba ze skrzynia kosztuje kilka tys. wtedy orzech do zgryzienia) pozdrawiam

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar zdzichu290186
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    381
    BMW
    było E32 735 R6
    Skąd
    GDYNIA/ ORNETA
    Olo każdy i tak zrobi jak będzie chciał, narzeka się na używki bo jest to loteria, na pewno większa niż zregenerowanie własnej. A czy się powiedzie, bynajmniej powinno, no ale zawsze jest jakiś %, że się nie powiedzie, bądź bardziej prawdopodobne moim zdaniem, że fachowiec powie, że coś zrobił, a nie zrobi. U nas w kraju każdy kombinuje jak może i takiej sytuacji też nie ma co wykluczać. Może stąd właśnie biorą się te opinie, ze zregenerowane skrzynie to robota 50/50.

    Uważam, że jak coś jest zrobione tak jak należy, na częściach takich jak trzeba i w dodatku dbale i solidnie to nie powinno być problemu z jeżdżeniem i marnowaniem czasu na poprawki.

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    17
    BMW
    e38 4.4
    Skąd
    Wejherowo
    Czyli tak czy tak jest to ryzyku i loteria, no ale przynajmniej przy regeneracji jest jakaś gwarancja muszę przemyślec co bardziej mnie się opłaci, ale BARDZO DZIĘKUJĘ za odpowiedzi !

Podobne wątki

  1. [E38] e38 z przebiegiem 59 tys km
    Przez marek1132 w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 05-04-2013, 13:45
  2. 20-letnie BMW za 120 tys. złotych obiektem pożądania
    Przez sennapowieka w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-05-2011, 22:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •