Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: silnik Nie o e32 ale nie wiedziałem gdzie wstawić temat

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    193
    BMW
    e32 730
    Skąd
    Morąg

    Post silnik Nie o e32 ale nie wiedziałem gdzie wstawić temat

    Witam i z góry przepraszam że nie chodzi o serię 7 tylko o w140 ale jestem na tym tylko forum i ono wydaje mi się najlepsze.Jest problem mianowicie Mercedes w140 3.2 231km a dokładnie silnik na wolnych obrotach słychać jak łańcuch rozrządu trze tak jak by był wyciągnięty gdy się doda gazu już nie trze wszystko jest ok tylko na niskich obrotach. Silnik nie bierze oleju jest żwawy trzyma ,temperaturę, ciśnienie oleju i nie chciał bym go zmieniać bo nie wiadomo co się kupi drugiego a koszt wymiany rozrządu nie jest opłacalny ten bym chciał do jeździć i zmienić czy można jeździć z trącym łańcuchem czy nie-narobi jakieś biedy czy mi nagle niestanie ??

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    251
    BMW
    e38 740iL 98'
    Skąd
    Raszyn
    kolego, wygląda na to że łańcuch jest rozciągnięty albo ślizgi mocno wytarte... Jeździć z tym nie polecam, bo skończyć to się może jego zerwaniem lub przeskoczeniem łańcucha. Skończy się to wiadomo jak. Polecam jednak wymianę rozrządu. To jaki jest koszt zrobienia rozrządu w tym silniku ?

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    193
    BMW
    e32 730
    Skąd
    Morąg
    sam rozrząd na allegro 700zł ale nie ufał bym allegro a u mnie w sklepie z cześć ami nie wiadomo ciężko o zamienniki do S klasy i u mnie niema w pobliżu mechanika który by się tego podjął dlatego chcę do jeździć ten silnik i kupić później drugi tylko że nie wiem ile on jeszcze pojeździ żebym gdzieś w drodze się nieroszczarował

  4. #4
    Vip Vip Awatar jarek88
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,905
    BMW
    E32 730i R6 90' , E32 740iA 93'
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Blog
    20
    Ja na twoim miejscu kupił bym kompletny rozrząd i go wymienił zamiast zarzynać silnik i kupować drugi (nie wiadomo jaki stan) z używanymi silnikami różnie bywa tu wiesz co masz i koszt zakupu silnika pewnie wyjdzie podobnie co zmiana rozrządu

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa

    Post

    Tu masz za 199 zł:
    http://allegro.pl/mercedes-w140-s320...659170298.html
    Wymiana silnika to ostateczność.Myślę,że jakaś pierdoła jest uszkodzona,któryś ze ślizgów napinających.Jeśli ślizg to na pewno sam ogarniesz,zdejmij najpierw dekiel rozrządu,na zdjęciach masz wszystko pokazane.
    http://allegro.pl/rozrzad-lancuch-me...645023174.html
    Ostatnio edytowane przez marek1132 ; 06-11-2013 o 06:54
    "Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marcin-e32
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    557
    BMW
    E32 '92 735i
    Skąd
    Poznań
    Wymień ten rozrząd i będziesz miał spokój i pewność, że pojeździ kolejne X lat. Kupisz używany silnik, szrota po przejściach i będziesz się bujał z remontem "nowego" silnika. Sam silnik + wymiana to podejrzewam większy koszt niż wymiana samego rozrządu w silniku.
    --------------
    Pozdrawiam,
    Marcin

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    193
    BMW
    e32 730
    Skąd
    Morąg
    Cytat Zamieszczone przez marek1132 Zobacz posta
    Tu masz za 199 zł:
    http://allegro.pl/mercedes-w140-s320...659170298.html
    Wymiana silnika to ostateczność.Myślę,że jakaś pierdoła jest uszkodzona,któryś ze ślizgów napinających.Jeśli ślizg to na pewno sam ogarniesz,zdejmij najpierw dekiel rozrządu,na zdjęciach masz wszystko pokazane.
    http://allegro.pl/rozrzad-lancuch-me...645023174.html
    Jak ty to znajdujesz?? ja widziałem po 700pln bendę robił ten silnik tylko muszę u siebie poszukać mechanika kto w tym podoła bo jak się na to potrzy to chłodnice ,wiskoza i dużo kółek nie chce sam próbować bo morze niewyiść

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Pytanie,jak ty tego nie znalazłeś:)Jednostaka bardzo prosta przypominająca m30,każdy mechanik powinien to ogarnąć.
    "Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford

Podobne wątki

  1. [E32] Nie nowy i z nie nową 7er Ale witam :) 735iAL Powraca
    Przez ManiacDrifting w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 366
    Ostatni post / autor: 19-02-2015, 18:04
  2. [E32] Nie nowy ale nowa e32
    Przez RWD w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-10-2013, 11:28
  3. Może nie 7 i nie BMW ale...
    Przez krzysparco w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 26-12-2012, 23:28
  4. nie wiem czy było ale dawno tak się nie uśmiałem<hahaha&g
    Przez Dzuda w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 16-11-2008, 17:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •