Strona 3 z 17 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 166

Wątek: Nierówna praca silnika - diagnoza 740i n62 e65

  1. #21
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Replay 1999
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    122
    BMW
    E65 740i
    Skąd
    Warszawa/Skierniewice
    Jakie obroty ma rozgrzany silnik gdy pracuje na wolnych obrotach?

  2. #22
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    37
    BMW
    BMW E65 740i
    Skąd
    Polska
    Auto pracowało idealnie przez długi czas, nawet zrobiłem jazdę próbną żeby sprawdzić czy nadal szarpie w niskim zakresie obrotów(jednak ten problem pozostał bez zmian) Po powrocie auto nadal pracowało idealnie aż do zgaszenia. Po ponownym odpaleniu problem pufania powrócił.
    Kiedy auto pracuje źle to obroty spadają poniżej 500, kiedy pracuje dobrze jest jakieś 700.

    W parametrach Roughness są ponumerowane cylindry. Jak je liczymy ?? cylinder nr. 2 to który według INPY ??

  3. #23
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Auto prawidlowo powinno pracować właśnie na 500

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  4. #24
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Replay 1999
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    122
    BMW
    E65 740i
    Skąd
    Warszawa/Skierniewice
    Tak jak napisał Jakub.Prawidłowe obroty rozgrzanego silnika bez włączonej klimatyzacji to 500/min. Patrząc w kierunku jazdy rząd cylindrów po lewej stronie to Bank1 a cylinder nr 1 to ten najbliżej chłodnicy a nr 4 to ten najbliżej wycieraczek.

    Bank 2 to strona prawa a cylindry 5-8 liczone są od przodu ku tyłowi auta.

    Korekcja Additiv to korekcja odpowiedzialna za wolne obroty.Jest możliwe,że po skasowaniu adaptacji zbyt krótki czas silnik pracował na wolnych obrotach i nowe wartości się nie zdążyły zapisać. Nie mam tu na myśli rozgrzewanie silnika na wolnych obrotach a jazdę w taki sposób,żeby silnik pracował także na wolnych obrotach (np zatrzymywanie się - stanie na światłach)

    Tuż po skasowaniu adaptacji silnik na wolnych obrotach pracował O.K.?

    Praca silnika tylko na wolnych obrotach lub tylko podczas jazdy spowoduje ,że w sterowniku nie zapiszą się wszystkie niezbędne korekcje. Inna sprawa to jest to,że ,że po resecie adaptacji silnik od razu powinien dobrze pracować w całym zakresie obrotów..
    Ostatnio edytowane przez Replay 1999 ; 10-11-2013 o 19:51

  5. #25
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    37
    BMW
    BMW E65 740i
    Skąd
    Polska
    Niestety zapachu spalin nie udało się określić ponieważ auto po ponowny skasowaniu adaptacji nie ożyło.
    Zaraz po skasowaniu auto chodzi w miarę równo, ale utrzymuje dość wysoki obroty.
    Screen :




    Po przejechaniu dłuższego odcinka obroty spadają na 500, a auto trzęsie i pufa.
    To auto po prostu wariuje.

    Nie wiem czy to coś pomoże, ale kiedy dodam w inpie ten parametr na plus to auto chodzi idealnie. Screeny:





    I żeby uniknąć pomyłki. Dobrze ponumerowałem cylindry wg. INPY? :)

  6. #26
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Replay 1999
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    122
    BMW
    E65 740i
    Skąd
    Warszawa/Skierniewice
    Cylindry ponumerowane ok.

    Obroty zbyt wysokie-powinno być 500 i silnik ma pracować bez drgań. "Ten parametr" który zmieniasz na plus to wysokość wzniosu zaworów. Jeśli wcześniej przy tym grzebałeś to zbyt wysokie obroty są tego przyczyną. Powinieneś odczytać błędy z VVT
    (sterownik valvetronic). Musimy koniecznie ustalić co ty rozumiesz przez 'pufanie".Czy chodzi o to że gdy przykładasz dłoń do wylotu rury wydechowej przy pracującym silniku na wolnych obrotach czujesz jakby wypadające zapłony? -nierównomierny wylot spalin.

    Jak podwyższysz wznios zaworów to ok jest tylko przez chwilę?
    Czy wysokość wzniosu samoistnie się zmieni po przejechaniu kilku km?
    Sprawdź koniecznie ,czy zawór odpowietrzania lewego rzędu cylindrów ( w pokrywie zaworów pod okrągłym czarnym deklem ) nie ma dziurawej membrany. Zawór odpowiedzialny za prawą stronę jest w przewodzie odpowietrzającym.Zaznaczyłem go czerwoną kropą. Ten zawór jest nierozbieralny.sprawdzić go mozna tylko silnie zasysając ustami powietrze z jednej strony rurki. zawór powinien się zamykać.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez tytułu.jpg
Wyświetleń:	69
Rozmiar:	16.6 KB
ID:	6496

    Czy Twoje auto jest wyprodukowane po 11/2006 ? .Jeśli jest starsze to masz założoną nieprawidłową rurę odpowietrzającą.
    Ostatnio edytowane przez Replay 1999 ; 11-11-2013 o 23:17

  7. #27
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    37
    BMW
    BMW E65 740i
    Skąd
    Polska
    Wzniosem zaworów bawiłem się dopiero później. Jak robię parametr na plus to obroty są na 500 :) i Auto chodzi pięknie. Ale po czasie parametr vvt spada sam i auto nadal pracuje nierówno.
    Jeżeli chodzi o pufanie to chodzi mi o to że stojąc z tyłu auta słychać nie równomierny wylot spalin. Chodzi jak stary traktor ;/ a nie v8.
    Odpowietrzenie cylindrów jest ok. przy 100 tys. wymieniłem membrany :) Nawet niedawno je sprawdzałem, bo pomyślałem, że mogłem coś zepsuć przy montażu. Na 100 % spełniają swoją rolę i nie ma nieszczelności.
    Auto jest z 2007 r. :)

    Jeżeli tak wygląda prawidłowa numeracja cylindrów to mój mechanik zmieniał nie tą cewkę ;/ Zmienił cewkę nr 5. Twierdził, że to jest pierwszy cylinder.

  8. #28
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Replay 1999
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    122
    BMW
    E65 740i
    Skąd
    Warszawa/Skierniewice
    sorry -tym razem ja się kropnąłem. Mechanik miał rację . Nr 1 -4 jest od prawej strony..

    Odczytaj błędy z VVT .Może czujnik nastawnika VVT?

  9. #29
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    37
    BMW
    BMW E65 740i
    Skąd
    Polska
    Jak odczytać błędy z VVT ?? Jest w inpie jakaś dodatkowa opcja ?
    Bo jeżeli chodzi o błędy silnika, to nie ma tam nic związanego z VVT.

  10. #30
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Replay 1999
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    122
    BMW
    E65 740i
    Skąd
    Warszawa/Skierniewice
    No faktycznie nie da się nic podejrzeć.

    Patrzyłeś co jest pod F1 oraz F7 ?. Może pod F7 da się trwale zapisać w sterowniku najniższą wartość wzniosu. Jeśli tak ,to pojawi się okno,w które wpiszesz najniższą wartość wzniosu,przy której silnik pracuje O.K.
    Nigdy tam nie zaglądałem ,więc nie wiem czy to działa. Jeśli się zdecydujesz to na własną odpowiedzialność. Gdy pojawi się żółty ekran to co potem zrobisz jest odwracalne ,jeśli czerwony -nie wykonuj następnego kroku..

Podobne wątki

  1. Nierówna Praca silnika m60b30 V8
    Przez Hen w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 11-07-2014, 09:04
  2. nierówna praca silnika M60
    Przez Seba665 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-03-2012, 11:28
  3. 745i e65 nierówna praca silnika
    Przez niudka w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 17-01-2011, 16:40
  4. Nierówna praca silnika
    Przez Kuki w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 03-09-2010, 22:38
  5. Nierówna praca silnika 3,0 V8
    Przez Rymar w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-07-2008, 07:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •