Strona 4 z 17 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 168

Wątek: Nierówna praca silnika - diagnoza 740i n62 e65

  1. #31
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    37
    BMW
    BMW E65 740i
    Skąd
    Polska
    Nie chce za dużo w tym grzebać, bo wydaje mi się, że to nie jet wina vvt. Z resztą na moim vin 7 inpa nie działa idealnie.
    Jak robię wzniosy na plus, to wtedy auto chodzi dobrze, ale w parametrach lambda wychodzi na to, że na bank 2 jest dobra mieszanka, a na bank 1 zbyt uboga.

    Czy jeżeli robię parametr vvt na plus to podawane jest więcej powietrza?

  2. #32
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Replay 1999
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    122
    BMW
    E65 740i
    Skąd
    Warszawa/Skierniewice
    Na ostatnim zrzucie dla Bank 1 na wolnych obrotach masz +0,19 ms a dla Bank 2 -0,23ms czyli na Bank 1 masz mieszankę minimalnie ubogą a na Bank 2 minimalnie bogatą. To są normalne wartości-nic niepokojącego. Tylko ,czy to co podają sondy lambda do sterownika DME to wartości prawdziwe?. Na to pytanie odpowiedź da tylko dobry analizator spalin..

  3. #33
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    37
    BMW
    BMW E65 740i
    Skąd
    Polska
    Jak zatrzymuję się po przejechaniu np. 15 km gdzie silnik jest już nagrzany. To strasznie śmierdzi gazem w aucie i na zewnątrz ;/
    Rozmawiałem z elektrykiem. Twierdzi, że może się podjąć wymontowania sterownika od gazu. Tylko boję się o gwarancję na gaz. Tylko, że w tym wypadku nie ma innej opcji, gazownik podejścia pewnie nie zmieni ;/

  4. #34
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Replay 1999
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    122
    BMW
    E65 740i
    Skąd
    Warszawa/Skierniewice
    A co ma niby na celu wymontowanie sterownika od gazu? Nieszczelności tym nie zlikwidujesz..Ty się lepiej dowiedz skąd sterownik pobiera info o obciążeniu silnika .Z kolektora ssącego czy z gniazda OBD? Dla N62 warunek konieczny prawidłowo zamontowanej instalacji to OBD a nie podciśnienie z kolektora.

  5. #35
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    37
    BMW
    BMW E65 740i
    Skąd
    Polska
    Dziś podjadę i się zapytam :0

    A to dane instalacji gazowej :

    [IMG][/IMG]

    Może to coś pomoże :)

    Już teraz się pogubiłem. To jest problem z dawkowaniem paliwa czy nieszczelnością ?
    Odnośnie nieszczelności: wymieniłem już niepotrzebnie uszczelki pod kolektorem ;/

    A co do tego sterownika to chcę tylko zlutować przewody do wtryskiwaczy benzynowych, tak jak było fabrycznie :)

  6. #36
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    37
    BMW
    BMW E65 740i
    Skąd
    Polska
    Gazownik twierdzi, że sterownik pobiera info z OBD, i że w tym silniku nawet nie ma innej opcji ;)

  7. #37
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Replay 1999
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    122
    BMW
    E65 740i
    Skąd
    Warszawa/Skierniewice
    Fachowcem od instalacji gazowych nie jestem, choć znam zasady prawidłowego montażu i doboru komponentów.W żadnej ze swoich beemek gazu nie mam.. Zadzwoniłem do mojego kumpla z Lublina, który w swoim (już byłym) E65 miał zakładaną instalację BRC Plug & Drive i był z niej bardzo zadowolony. Słowo "zadowolony" w połączeniu z nim nabiera szczególnego znaczenia, bo to jest facet któremu żadna nieprawidłowaść nie umknie uwadze.Pytany przeze mnie wielokrotnie potwierdzał wysoką jakość komponentów i instalacji oraz ,że nic złego się z tym nie działo. Silnik nie zgłaszał żadnych problemów. On zakładał to tu: http://www.lpg-brc.pl/index3_pokaz.php?name=0205
    Właściciel nazywa się Mariusz Stopa. Porozmawiaj z nim i powołaj się na Marcina Brzozowskiego ( to ten,któremu zakładał instalację). Powiedz z detalami jaką masz instalację i zapytaj czy to się nadaje do Twojego auta a jeśli nie to dlaczego.
    U Marcina wysterowanie centralki gazowej było brane z przepływomierza a nie z OBD...
    Ostatnio edytowane przez Replay 1999 ; 13-11-2013 o 16:04

  8. #38
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Replay 1999
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    122
    BMW
    E65 740i
    Skąd
    Warszawa/Skierniewice
    Jeszcze jedno ważne pytanie,

    Czy na rozgrzanym silniku ,gdy otworzysz maskę słychać niezbyt głośne, miarowe i głuche odgłosy pochodzące z któregoś rzędu cylindrów? Dźwięki pochodzące z głowic powinny być identyczne z każdej ze stron a ich składowe prawie niewychwytywalne.
    Głuche odgłosy dające się zlokalizować jako pochodzące "wyraźnie z prawej lub lewej strony ,których częstotliwość zmienia się wraz z obrotami silnika (na biegu luzem) mogą świadczyć o uszkodzonym czujniku wałka mimośrodowego Valvetronic ( wałek sterujący wzniosem zaworów). U Ciebie jest tak ,że gdy Ty nieco podnosisz "ręcznie" wznios zaworów to jest O.K.Po tym zabiegu uszkodzony czujnik podaje nieprawdziwe wartości dotyczące wzniosu zaworów do sterownika VVT (że jest zbyt wysoki wznios) Efekt jest taki ,że wałek regulacyjny tak długo zmniejsza wznios aż sterownik dostanie z czujnika info ,że jest ok a ok nie jest....

    Sprawdź ,czy w okolicach tych czujników nie leje się olej (z lewej i prawej strony)
    Ostatnio edytowane przez Replay 1999 ; 14-11-2013 o 15:08

  9. #39
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    37
    BMW
    BMW E65 740i
    Skąd
    Polska
    Cytat Zamieszczone przez Replay 1999 Zobacz posta
    Jeszcze jedno ważne pytanie,

    Czy na rozgrzanym silniku ,gdy otworzysz maskę słychać niezbyt głośne, miarowe i głuche odgłosy pochodzące z któregoś rzędu cylindrów? Dźwięki pochodzące z głowic powinny być identyczne z każdej ze stron a ich składowe prawie niewychwytywalne.
    Głuche odgłosy dające się zlokalizować jako pochodzące "wyraźnie z prawej lub lewej strony ,których częstotliwość zmienia się wraz z obrotami silnika (na biegu luzem) mogą świadczyć o uszkodzonym czujniku wałka mimośrodowego Valvetronic ( wałek sterujący wzniosem zaworów). U Ciebie jest tak ,że gdy Ty nieco podnosisz "ręcznie" wznios zaworów to jest O.K.Po tym zabiegu uszkodzony czujnik podaje nieprawdziwe wartości dotyczące wzniosu zaworów do sterownika VVT (że jest zbyt wysoki wznios) Efekt jest taki ,że wałek regulacyjny tak długo zmniejsza wznios aż sterownik dostanie z czujnika info ,że jest ok a ok nie jest....

    Sprawdź ,czy w okolicach tych czujników nie leje się olej (z lewej i prawej strony)
    Słychać z lewej strony takie jakby rechotanie na wolnych, a po dodaniu gazu i kiedy już auto spada do niskich obrotów wtedy tak jakby delikatnie tam puka.
    O pukaniu, które słychać we wnętrzu auta pisałem kilka postów prędzej :)

  10. #40
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Replay 1999
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    122
    BMW
    E65 740i
    Skąd
    Warszawa/Skierniewice
    Sprawdź ,czy w okolicach czujników położenia wałka valvetronic nie ma śladów oleju (z lewej i prawej strony). Ja zauważyłem dzisiaj u siebie, że po zdjęciu wtyczki z gniazda czujnika, po jej hermetycznej stronie wtyczki wszystko jest w oleju. wewnątrz gniazda tez jest olej.Wtyczki tych czujników wykonane są jako tzw kątowe i znajdują się w pokrywach zaworów z tyłu (pod blachą separującą filtry kabinowe od komory silnika). Od jakiegoś czasu tez nam delikatne głuche pukanie. Żadnych innych niepokojących objawów jak dotąd brak.

    Dzwoniłeś do gazownika? Co powiedział?

Podobne wątki

  1. Nierówna Praca silnika m60b30 V8
    Przez Hen w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 11-07-2014, 09:04
  2. nierówna praca silnika M60
    Przez Seba665 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-03-2012, 11:28
  3. 745i e65 nierówna praca silnika
    Przez niudka w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 17-01-2011, 16:40
  4. Nierówna praca silnika
    Przez Kuki w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 03-09-2010, 22:38
  5. Nierówna praca silnika 3,0 V8
    Przez Rymar w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-07-2008, 07:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •