Strona 12 z 17 PierwszyPierwszy ... 21011121314 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 168

Wątek: Nierówna praca silnika - diagnoza 740i n62 e65

  1. #111
    Zaawansowany Użytkownik Awatar twin7
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    731
    BMW
    E65 735i + E65 730d
    Skąd
    Szczucin-Antwerpen
    Mam klasę dźwigni 3 a kupiłem 2 tyle że moje wszystkie są idealne bez najmniejszego śladu zuzycia
    Te co kupiłem już tak dobrze nie wygladaja i sam nie wiem...

  2. #112
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    14
    BMW
    e65
    Skąd
    Nowy Dwór Mazowiecki
    No ok a jak ruszyłeś wałkiem valvetronic w jego calym zakresie obrotów to chodzi luźno bez skoków?Dzwigienki się dotykają tzn idealnie dochodzą do wałka?W tym dziadostwie najgirsze jest to,że nie widać zużycia.Jednym słowem bez wymiany się nie przekonasz.
    Twin7
    To nie widziałeś co bierzesz?Po co brałeś jak wyglądają gorzej od twoich...

  3. #113
    Zaawansowany Użytkownik Awatar twin7
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    731
    BMW
    E65 735i + E65 730d
    Skąd
    Szczucin-Antwerpen
    Okazja była, wałek ok rolki dolne z wrzerami małymi Niewiem...

    Wiesz co, z tą dzwigienką na której mam wypadanie jak krece wałkiem vvt podskakuje jakby zawiesza się Miałeś tak?

    Padł u mnie chyba jeden zawór na cyl 2 bo w innych w takim samym ustawieniu dzwigienka nie naciska tak na zawory a tu jest cały czas jakby uchylony Valvetronic jest naprawdę w stanie idealnym
    Szykuje się chyba grubsza robota przy głowicy

    Edytuj posty!!
    Ostatnio edytowane przez Anatol ; 27-04-2016 o 09:29

  4. #114
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    14
    BMW
    e65
    Skąd
    Nowy Dwór Mazowiecki
    U mnie jest identycznie z tym przeskakiwaniem.Tak jak by coś blokowało.Do tego valvetronic tak ciezko chodził...Wogóle ta cała kaseta którą wlożyliśmy rok temu wyglądała tragicznie... Teraz już wiem czemu dwa razy spalił mi sie silnik sterujący valvetronic.Jeszcze nie zakładaliśmy nowego zestawu także nie wiem jak się to będzie zachowywało.Co masz na myśli mówiąc,że padł zawór.Gdby się zatarł w prowadnicy nie chodził by z odpiętą przepływką.Przynajmniej tak mi sie wydaję :-) Jestem na etapie wymiany uszczelniaczy także sprawdze czy zawór leciutko chodzi w prowadnicy.

  5. #115
    Zaawansowany Użytkownik Awatar twin7
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    731
    BMW
    E65 735i + E65 730d
    Skąd
    Szczucin-Antwerpen
    Chodzi o to że zawór wpada zbyt głęboko w gniazdo i wtedy więcej wystaje a dzwigienka mimo minimalnego skoku krzywki cały czas naciska lekko na zawór

    Jeszcze jedno jeśli ma ktoś ładne dzwigienki klasy 3 chętnie odkupie
    Ostatnio edytowane przez twin7 ; 01-04-2016 o 09:25

  6. #116
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    14
    BMW
    e65
    Skąd
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Rozumiem twoją teorię ale tak myślę i myślę.Zazwyczaj skutkiem jest przyczyna a w tym przypadku co miało by spowodować,że zawór bardziej niż powinien wpada w gniazdo.Dziś powinien byc poskładany motor.Troszkę było opóźnień ze wzgledu na blokadę rozrządu.Do etapu ustawienia rozrzadu i kilkukrotnym pokreceniu wałem valvetronic na obu bankach chodzi tak samo.Czyli sam odbija i nic się nie blokuje.Zoboczymy jak to będzie po odpaleniu.Jestem ciekawy twojej teori i powiem szczerze,że zaczynam sie obawiać ale na szczescie mam drugą głowice w zapasie :-)
    Twin7 mogę podesłać ci filmik jak to chodziło u mnie po zdjęciu pokrywy i ruszaniu wałkiem valvetronic.Porównasz do swojego przypadku.Tylko daj swój adres.

  7. #117
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Wrzuć na YT i podaj linka. Takich filmików nigdy za wiele :)

  8. #118
    Zaawansowany Użytkownik Awatar twin7
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    731
    BMW
    E65 735i + E65 730d
    Skąd
    Szczucin-Antwerpen
    Cytat Zamieszczone przez GrzybGB Zobacz posta
    Rozumiem twoją teorię ale tak myślę i myślę.Zazwyczaj skutkiem jest przyczyna a w tym przypadku co miało by spowodować,że zawór bardziej niż powinien wpada w gniazdo.Dziś powinien byc poskładany motor.Troszkę było opóźnień ze wzgledu na blokadę rozrządu.Do etapu ustawienia rozrzadu i kilkukrotnym pokreceniu wałem valvetronic na obu bankach chodzi tak samo.Czyli sam odbija i nic się nie blokuje.Zoboczymy jak to będzie po odpaleniu.Jestem ciekawy twojej teori i powiem szczerze,że zaczynam sie obawiać ale na szczescie mam drugą głowice w zapasie :-)
    Twin7 mogę podesłać ci filmik jak to chodziło u mnie po zdjęciu pokrywy i ruszaniu wałkiem valvetronic.Porównasz do swojego przypadku.Tylko daj swój adres.
    Sorry ale byłem zapracowany
    i temat zszedł na bok
    Wyslalem Ci maila na pw chętnie zobacze filmik

  9. #119
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    14
    BMW
    e65
    Skąd
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Witam.
    A wiec tak.Odpukać jak narazie auto chodzi tzn jeździ płynnie.Zrobiłem ponad 1000km.Nic się nie dzieje.Ciekawy tylko jestem jak długo tak będzie :-)Wymienione uszczelniacze plus wałek ssący razem z dzwigienkami zaworowymi i cała kasetą valvetronic.Dodam dziś lub jutro filmik na yt wiec popatrzycie sobie jaki tam miałem śmietnik.Tak wiec znowu moje v8 jest pełną gębą i zapomniałem o kosztach.Fani motoryzacji chyba wiedzą o czym mówię :-D.W razie czego chętnie pomogę jeśli ktoś będzie miał wątpliwości jak coś tam ustawić czy odkręcić.Twin7 jak tam u ciebie sytuacja?

  10. #120
    Zaawansowany Użytkownik Awatar twin7
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    731
    BMW
    E65 735i + E65 730d
    Skąd
    Szczucin-Antwerpen
    Odpisuje z opóźnieniem bo na wolnym nie wiedziałem w co ręce włożyć
    Sprawa wygląda tak, podszlifowałem jedna ta małą dzwigienke w miejscu styku z zaworem złozyłem i działa wyraznie lepiej
    na zimnym lekkie drgania ale nie to co wczesniej i niema juz wypadania zapłonu jak się trochę nagrzeje chodzi ok
    Co może mieć jeszcze wpływ na ta lekko nierówna prace silnika?

    I z innej beczki jeszcze bo temat sie pojawiał na innych forach odnosnie falowania obrotow podczas jazdy tj skrzynia do roboty
    ale pytanie czy ma to tez może wpływ na prace silnika na wolnych obrotach

    GrzybGB czekam na filmik i dzieki za wszelkie odpowiedzi
    Na marginesie zostało Ci cos z dzwigienek tj kl3? bo jedna ułamalem tam gdzie spoczywa spreżyna przy sprawdzaniu i mam klase 2
    Moze masz jakaś ładna?

Podobne wątki

  1. Nierówna Praca silnika m60b30 V8
    Przez Hen w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 11-07-2014, 09:04
  2. nierówna praca silnika M60
    Przez Seba665 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-03-2012, 11:28
  3. 745i e65 nierówna praca silnika
    Przez niudka w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 17-01-2011, 16:40
  4. Nierówna praca silnika
    Przez Kuki w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 03-09-2010, 22:38
  5. Nierówna praca silnika 3,0 V8
    Przez Rymar w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-07-2008, 07:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •