Strona 11 z 17 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 168

Wątek: Nierówna praca silnika - diagnoza 740i n62 e65

  1. #101
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    GrzybGB do N62 muszą być blokady, może rozrząd przeskoczył .... ja tak najprawdopodobniej miałem, ale nie miałem żadnych błedów z wypadaniem zapłonów (mimo że je czułem), dlatego się specjalnie nie wypowiadam w temacie. Kumpl mi to zrobił hmm chyba w 3 godziny i git ;)

  2. #102
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    14
    BMW
    e65
    Skąd
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Zapytam jak to składał.Nie zalatwiałem mu żadnych i nie wiem czy miał swoje dlatego napisałem,że chyba bez.To,że fotki robił to napewno.No tak tylko ja zrobiłem jakieś 70 tys km od tej naprawy.Nigdy mi zaplony nie wypadaly a uwierzycie robiłem wszystko by wypadly po naprawie.Było git więc śmigalem autkiem.A to chorwacja,niemcy i takie tam wyjazdy.Nigdy nie miałem problemów poza silnikami sterującym walkiem valvetronic.Padly mi ale to norma.Wymiana/adaptacja ista i jazda.Są dwie opcje naprawy jakie biorę pod uwagę.Wymiana całej kasety tak jak ostatnim razem lub jeśli uda mi się załatwić same dzwigienki za ludzka kase to wymienie je wraz z plytkami które łączą się z popychaczem zaworu.Wolał bym.tak.bo nowe to nowe.Został by tylko stary wałek ale notabene 3500 za kawał badziewia...Bez przesady wole robić to dwa razy.Nie chcę kupywac w serwisie samych dzwigienek za 1200 bo nie daje mi to gwarancji udanej naprawy.Wydam tyle samo a nawet więcej niż na druga kompletną kasete.

    Koledzy coś mi się jednak udało wyszukać.Mam numer poszczególnej dziwigienki do motorów miedzy innymi v8 czyli do naszych bmw 11377514013.Może ktoś coś może jakoś przez kogoś.Sami wiecie jak to jest.Może uda się nam rozwiązać problem ceny za to dziadostwo i nie dorabiać serwisu :-) .Było by na przyszłość bo chyba kazdego czeka wymiana owych dzwigienek.

    Twin7

    Pytałeś o rozrząd.Może ci się przyda.Znalazłem takie coś.Nie tylko to tutaj jest ale i wiecej być może dla nas na przyszłośćh
    Http://workshop-manuals.com/bmw/7_se...nd_n/page_694/
    Ostatnio edytowane przez tuczi77 ; 18-03-2016 o 18:40 Powód: Edytuj swoje posty zamiast pisać jednego pod drugim!

  3. #103
    Zaawansowany Użytkownik Awatar twin7
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    731
    BMW
    E65 735i + E65 730d
    Skąd
    Szczucin-Antwerpen
    Dzięki Grzyb i nie żebym się cieszył że Ci też to siodło ale czuję że dużo wniesiesz do tematu 👍
    Będę w pl to się za to wezmę ale oby same dzwignie dało się podmienić to bym wtedy coś wiedział już
    Myślałem żeby zmienić tylko na tym co mam wypadanie ale sam nie wiem czy jest sens się bawić tyle
    No i czy ta kaseta co kupiłem jest ok to też loteria...

  4. #104
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    14
    BMW
    e65
    Skąd
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Ja bym się nie bawił w wymianę tylko na poszczegolnych bankach.Zaryzykuj i wkładaj całą kasetę.Mi się kiedyś udało :-) Najlepiej gdyby była wyprodukowana po 2005 r wtedy podobno byly ok.Tzn wałki się nie gieły i dzwigienki były inne.Koledzy Razem zawsze można do czegoś dojść takie mam zdanie.Wiem jak to jest gdy nikt nie potafi ci pomóc a nawet jeśli to odrazu ci rzuca cenami z kosmosu...W tamtym roku spędziłem 3 miesiące na rozmyślaniu co jest.O mały włos nie włożył bym drugiego moturu.Jednak coś mi mówiło,że da się ogarnąć ten problem.Ba nawet czytałem ten post który urwał się nagłe...Teraz widze,że coś sie dzieje więc i ja chętnie pomogę.Tak czy inaczej w miedzy czasie szukam calej kasety w dobrej cenie.Marzę o takiej z 4.8 is bo byly pozbawione wad.Taka ciekawostka mam kolegę w serwisie bmw i gdyby auto nie przekroczyło 10 lat wymienili by wałki i dzwigienki za free bo byla na to akcja tyle,że mało kto wiedział...

  5. #105
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    14
    BMW
    e65
    Skąd
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Witam
    Jutro zabieramy się za rozebranie wszystkiego.Wymiana uszczelniaczy,nowe dzwigienki pośrednie valvetronic i nowe dzwogienki pośrednie te które są na popychaczu.Niestety nie ma opcji ominąć serwis jeśli chodzi o zakup dzwigienek pośrednich do valvetronic.Koszt po rabacie to 1200 brutto za stronę...Szperając dużo na ten temat znalazłem ciekawy post utwierdzajacy mnie w naszym problemie i jego przyczynie.Przynajmniej na to wygląda no i jest pewna zależność korekt wtrysków do której miałem mocne zastrzeżenia.Prawda silnik inny ale tez seria N z valvetronic.Proszę poczytać a w szczególności bodajże druga stronę.Twin7 popatrz na swoje korekty.Widać czarno na białym co jest nie tak.

    http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3007119-60.html

    A tu proszę Tis online bmw czyli co z czym i do czego.Procedura wymiany czego sobie panowie życzą w bmw ;-)

    http://translate.googleusercontent.c...l2Oyg8Geyci79A

  6. #106
    Zaawansowany Użytkownik Awatar twin7
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    731
    BMW
    E65 735i + E65 730d
    Skąd
    Szczucin-Antwerpen
    GrzybGB dzieki za podtrzymanie tematu i jesli bys mial jakies foty z rozbiorki bardzo chetnie bym zobaczyl Szczegolnie jak wygladal demontarz rozrzadu i dzwigienek z walkiem i ewentualnych uszkodzen
    Ogolnie bardzo milo by bylo bo zabieram sie za to po Świetach we wtorek
    Czytalem ten temat ale u mnie jest problem z dzialaniem inpy bo sie nie laczy i wyskakuje blad
    Co smieszniejsze ista d chodzi ok no i to nie jest jedyny taki przypadek samochodu z gazem ze sie nie laczy bo u kumpla to samo a w iscie niewiem gdzie tego szukac


    Wysłane z mojego onetouch EVO7 przy użyciu Tapatalka

  7. #107
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1
    Przepraszam za wmieszanie sie do tematu ale mam jedno male pytanie.. Czy blad "lr adaption area bank 1 / 2" i poranne wypadanie zaplonow na zimnym moga byc spowodowane uszkodzonym walkami/konikami? Czy lepiej szukać przyczyny w sondach, lewym powietrzu, cewkach itp?

  8. #108
    Zaawansowany Użytkownik Awatar twin7
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    731
    BMW
    E65 735i + E65 730d
    Skąd
    Szczucin-Antwerpen
    Zacznij od lewego, cewek, świec, sond i jak nie pomoże to pewnie vvt niestety...

  9. #109
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    14
    BMW
    e65
    Skąd
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Twin7 co do demontażu to jest bardzo prosto.Kolo vvt odkręca się od wałka ssącyego a sama kaseta przykręcona jest na bodajże 8 śrub 10mm.Demontaż kasety jest opisany w TIS do którego wyslalem link wcześniej.A to dziwna sprawą z taw inpa.Aż jestem ciekawy czy moja by chodziła.Może masz coś z kablem? Ja też mam LPG i zero problemów z połączeniem czy to inpa,ista,ncs expert itd.

  10. #110
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    14
    BMW
    e65
    Skąd
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Chrzanu ja tak kiedyś miałem i okazało się,że króciec przez który podawany jest lpg ten co się wkręca do koloktora ssacego.Był luźny i zasysało lewe.Szukaj lewego powietrza.

Podobne wątki

  1. Nierówna Praca silnika m60b30 V8
    Przez Hen w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 11-07-2014, 09:04
  2. nierówna praca silnika M60
    Przez Seba665 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-03-2012, 11:28
  3. 745i e65 nierówna praca silnika
    Przez niudka w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 17-01-2011, 16:40
  4. Nierówna praca silnika
    Przez Kuki w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 03-09-2010, 22:38
  5. Nierówna praca silnika 3,0 V8
    Przez Rymar w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-07-2008, 07:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •