Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: silnik n73

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Domel
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    174
    BMW
    e65 745i 2001
    Skąd
    Wrocław

    Post silnik n73

    Witam. Potrzebuje bardzo fachowej i sprawdzonej pomocy. Mam do zagazowania auto e66 760 3/2005 roku v12. po kodzie vin w częściach wychodzi mi, że ten silnik n73 ma bezpośredni wtrysk do głowicy. Jednak właściciel i serwis inchcape i poprzedni właściciej w niemczech twierdzą żę to wtrysk pośreni jak to zweryfikowć w 100 procentach??

  2. #2
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa

    Post

    Cytat Zamieszczone przez Domel Zobacz posta
    Witam. Potrzebuje bardzo fachowej i sprawdzonej pomocy. Mam do zagazowania auto e66 760 3/2005 roku v12. po kodzie vin w częściach wychodzi mi, że ten silnik n73 ma bezpośredni wtrysk do głowicy. Jednak właściciel i serwis inchcape i poprzedni właściciej w niemczech twierdzą żę to wtrysk pośreni jak to zweryfikowć w 100 procentach??
    To jest pierwszy silnik w historii motoryzacji, który miał bezpośredni wtrysk. Nie trzeba dużo szukać w google, żeby to znaleźć.

    Kolejny raz widać, że serwis inchcape to jednak idioci są.

    Znany jest z pomp paliwowych wysokiego ciśnienia, przypominających stare pompy wysokiego ciśnienia diesla.
    Ostatnio edytowane przez tuczi77 ; 07-12-2013 o 21:59
    pozdrawiam Bartek

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar qba
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    692
    BMW
    E32 750iL, E46 330Ci
    Skąd
    Warszawa

    Post

    Cytat Zamieszczone przez ttrol Zobacz posta
    To jest pierwszy silnik w historii motoryzacji, który miał bezpośredni wtrysk. Nie trzeba dużo szukać w google, żeby to znaleźć.
    Trochę polemiki Bartek

    A co z silnikiem Mitsubishi GDI? (1995 rok)

    A co z Renault 2.0 IDE? (2002 rok)

    A co z 1.8 SCi Forda? (2001 rok)

    Pewnie jeszcze coś by znalazł.

    Wszystko to było wcześniej niż N73, który wszedł w 2003 roku. Chyba, że mówimy o pierwszym V12 z bezpośrednim wtryskiem, to się zgodzę.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Domel
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    174
    BMW
    e65 745i 2001
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez ttrol Zobacz posta
    To jest pierwszy silnik w historii motoryzacji, który miał bezpośredni wtrysk. Nie trzeba dużo szukać w google, żeby to znaleźć.

    Kolejny raz widać, że serwis inchcape to jednak idioci są.

    Znany jest z pomp paliwowych wysokiego ciśnienia, przypominających stare pompy wysokiego ciśnienia diesla.
    przekopałem całe google i też do tych samych wniosków doszedłem. A z tropu mnie zbił klient i to, że sprawdzał w inchcape.

  5. #5
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,124
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez Domel Zobacz posta
    przekopałem całe google i też do tych samych wniosków doszedłem. A z tropu mnie zbił klient i to, że sprawdzał w inchcape.
    To niech mu inchcape gaz zalozy :) wiedza przeciez lepiej...
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    251
    BMW
    e38 740iL 98'
    Skąd
    Raszyn
    Ogólnie wszystko się da :D Są instalacje LPG do samochodów z bezpośrednim wtryskiem gazu, ale ich koszt jest dosyć duży. Zagazowanie takie v12 na STAG'u 400 kosztowałoby koło 12 - 14 tysięcy zł

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Domel
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    174
    BMW
    e65 745i 2001
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez wojtek1989 Zobacz posta
    Ogólnie wszystko się da :D Są instalacje LPG do samochodów z bezpośrednim wtryskiem gazu, ale ich koszt jest dosyć duży. Zagazowanie takie v12 na STAG'u 400 kosztowałoby koło 12 - 14 tysięcy zł
    v12 nie jest silnikiem do eksperymentów. stag ma instalacje ale nie wszystko jest przetestowane tak do konca i oszczędności są mniejsze przy stagu. jedne rozwiazanie to vialle ale to inna bajka.

  8. #8
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  9. #9
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Na dzień dzisiejszy taki montaż byłby jednym wielkim eksperymentem.

    Vialle od kilku lat proponuje system LPi który jednak nadal uzywa dodatkowe wtryski gazu.

    Bardzo często występują problemy z pompami.



    Najnowszy system Vialle LPdi nie używa dodatkowych wtrysków tylko jest wpięty w układ benzynowy samochodu.

    LPdi jest jednak nowością i aby mógł zostać zamontowany, instalacja musi być przez producenta odgórnie zaprogramowana pod konkretny silnik.



    Prins posiada także porównywalny do Vialle LPdi system o nazwie Direct LiquiMax 2.0.

    Także tutaj instalacja musi być odgórnie zaprogramowana.



    Obaj producenci koncentrują się jednak na początku bardziej popularnymi autami niż duże silniki benzynowe BMW.

    Chyba trzeba bedzie jeszcze pare lat poczekać żeby istniała realna możliwość "zagazowania" np. 750 w wersji F01/F02 która także ma bezpośredni wtrysk benzyny.


    Szkoda ...
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  10. #10
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,124
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez wojtek1989 Zobacz posta
    Ogólnie wszystko się da :D Są instalacje LPG do samochodów z bezpośrednim wtryskiem gazu, ale ich koszt jest dosyć duży. Zagazowanie takie v12 na STAG'u 400 kosztowałoby koło 12 - 14 tysięcy zł
    Instalacje te tez borykaja sie z podobnym problemem z pompami jak owe 760i wiec na dzien dzisiejszy niestety nie ma co sie pchac w gaz do 760i
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

Podobne wątki

  1. silnik
    Przez Artek410 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-10-2012, 11:23
  2. [silnik] [mechanika] e65 760 n73 zasysa korek olejowy
    Przez wm w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-06-2012, 10:09
  3. Pytanie o nokie n73
    Przez JACEKK. w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-12-2010, 18:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •