Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 36 z 36

Wątek: Zamiana Automatyczna na Manual

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar Bolim5
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    42
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Łowicz
    Mam Ibize Cupre po modach w manualu i to jest zupełnie inne auto stworzone do czegoś zupełnie innego niż 7ka.

    Automat u mnie chodzi bardzo dobrze ale nuda. Wolę manual. Tak jak miałem w poprzednich BMW.

    U mnie korków niema
    Pasażerów nie wożę ( może raz na miesiąc)

    Także albo zmienię auto ( ale szkoda trochę) albo założę manual.

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    ja z dokładnie t4ego samego powodu swapa robiłem w swoim e32 na manual nuda i zabijacz osiągów

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    79
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Warszawa
    Nie porównuję do Fabii RS. Sugeruję właśnie, że to zupełnie inne auta do zupełnie czegoś innego. Zabijacz osiągów - zgoda. Ale to 7ka jest do ścigania się spod świateł? Co kto lubi. Ja np. często wożę ludzi i podoba mi się sposób zmieniania biegów nawet kosztem osiągów czy większego spalania. Żeby zmieniać w taki płynny sposób biegi manualem musiałbym się na tym trochę skupić. Automat robi to za mnie.

    Uważam swoje 4.4 za całkiem zdrowe - zresztą rachunek za remont to potwierdza:P, także wiem jaka jest różnica między Fabią RS, a 2 tonową limuzyną. Zapraszam do Warszawy na dynamiczną przejażdżkę takim klockiem między prostokątną siatką ulic. Naprawdę nie jest to wcale, aż tak dynamiczne i super:) A lekkim hot hatchem (no dobra zostawmy już tą Fabię nieszczęsną:P) jest zupełnie inaczej od świateł do świateł. I tam manual jest super (no chyba że DSG).

    Ale to tylko moja opinia i mogę się mylić. Chociaż wątpię bo 95% 7ek, S klas i innych w tym segmencie ma automat...

    PS. Całkowicie się zgadzam, że nuda jest większa. Sam po miesiącu jazdy swoim autem mam frajdę i mam wrażenie, że dużo się dzieje jak jadę manualem. Ale nie kupiłem 7ki do hasania po uliczkach w mieście tylko do dostojnego wożenia dupy:D
    Ostatnio edytowane przez Baju ; 04-04-2014 o 13:25

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    a czy nie można wozic dupy dostojnie manualem to przeszkadza w czymś????

    nie musisz mi opisywac jak sie jeździ 7er miałem i e32 potem e38 teraz znowu e32 wiem jak to jeździ a jak chodzi o fakturkę za remonty to tez możemy powojować :)

    chodzi o fakt, że samodzielnej redukcji w manualu nic nie zastąpi i nie trzeba jeżeli chcemy dynamicznie pojeździć w trasie walczyc z logika automatu ktry uznaje głównie 2 tryby jazdy weco lub kickdown a po środku nic nie ma

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    79
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Warszawa
    Mi przeszkadza, bo ciężko osiągnąć taki poziom komfortu. Ciężko tak uślizgiwać sprzęgło manualem, żeby auto ruszało za każdym razem tak jak to robi z automatem. Oczywiście da się, ale wymaga to sporego zaangażowania i myślenia o tym. Po prostu noga różnie chodzi i wystarczy większe obciążenie auta, mały krawężnik, górka i już nie jest tak "smooth" jak to robi automat w KAŻDEJ sytuacji.

    Zgodzę się i temu nie przeczę, że do dynamicznej jazdy manual jest lepszy. Też lubię sprawdzić czasem czy kick down działa, ale nie traktuję 2 tonowego klocka jako auta sportowego i jak wożę ludzi to mają czuć się jak w limuzynie, a nie jak worek ziemniaków.

    Tak czy owak jestem konserwatywny w poglądach. Auto sportowe, do latania, hot hatche, tuningowane hondy turbo itp - manual (lub jakieś wypasione DSG, PDK czy inne cudo które zdąży zmienić bieg zanim w ogóle pomyśli się, że fajnie byłoby to zrobić), limuzyna - TYLKO AUTOMAT.

    PS. Nie żebym się z Tobą kłócił, bo rozumiem też Twoje podejście i punkt widzenia.

    Przepraszamy za OT:P

  6. #6
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Wg mnie Baju ma całkowitą rację.

Podobne wątki

  1. zamiana skrzyni automatycznej na manual jak wykonac????
    Przez nowiciusz e32 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-09-2011, 18:51
  2. Zamiana z automata na manual
    Przez Aper w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 05-08-2010, 08:22
  3. Zamiana automatu na manual e39 530D 2001 .
    Przez Anatol w dziale TUNING
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-02-2010, 02:06
  4. klimatyzacja automatyczna
    Przez SMela21 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 16-11-2009, 01:01
  5. Automatyczna skrzynia biegów
    Przez Wiktor3103 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 27-11-2007, 22:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •