Z 4 tysiami bedzie problem - a ju na pewno nie wtej firmie - no chyba ze ci same glosniki zmienia.

Sprawa jest bardzo rozwojowa - i zalezy od tego co juz masz (radio z navi czy bez, DSP czy brak) i co bys chcial.

Mysle ze przy wlasnym wkladzie pracy (moze z kims kto wie o co chodzi) - wykorzystasz wieksza czesc gotowki w sprzet - a nie w koszta uslugi (podejrzewam ze nie sa tanie) !

W takim przypadku - jak dla mnie 4 tysie by wystarczyly. Ja bym proponowal:

-wzmacniacz na glosniki przod + tyl (4 kanaly)
-wzmacniach na subwoofer (jeden kanal, lub dwa kanaly na subwoofer z podwojnym zwojem)
-komplet glosnikow wysoko i srednio tonowych - w zamian za orginalne (w te same miejsca)
-subwoofer (freeair - od strony bagaznika na dziure na narty) lub skrzynke (jezeli potrzebujesz od czasu do czasu wiecej miejsca)
-dobre kable do pociagniecia nowych wiazek do nowych glosnikow i wzmacniaczy - starych kabli bym nie uzywal)
-kable do napiecia wzmacniaczy
-odpowiedni adapter do podlaczenia wzmacniaczy - z sygnalu wyjscia glosnikow - bo wzmacniacz bmw takiego nie ma
-no i moze jeszcze taki bajer na wzmocnienie energii (co by na dwa wzmacniacze pradu wystarczylo - i akumulator sie nie zasapal)

Przy odpowiednim doborze komponentow - mozna za ta kase na pewno zrobic cos dobrego

Mysle ze sprzet kupowac za granica - wiem z wlasnego doswiadczenia ze roznice cen co do polskich ofert sa gigantyczne

Przy doborze wzmacniaczy i glosnikow - nie lapal bym sie na najnowsze modele - lepiej kupic urzadzenia ktore wyszly 3-4 lat temu - ale maja referencje hifi w tym przedziale - najczesciej mozna je duz taniej kupic (naturalnie nie uzywane - i znanych firm).

Gdybym mial wiecej czasu - sam bym sie wzial za taki projekt !

Pozdrawiam !