Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: specyfikacje oleju castrol

  1. #1
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko

    Post specyfikacje oleju castrol

    Koledzy może ktoś z was robi przy olejach mam pytanie dotyczące olejów castrola jako że czas u mnie na wymianę Silnik mam zalany castrolem edge professional ll04 0w30 jeszcze z niemieckiego serwisu BMW. Większość castroli edge ma dziś oznaczenia FST z tego co się dowiedziałem oznaczenie ll04 to specyfikacja BMW i można go kupić tylko w litrowych opakowaniach i teraz pytanie czy edge fst 0w30 to to samo co professional ll04 0w30

  2. #2
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    Wg mnie, jest to to samo, tyle że producent zmienił nazwę produktu i jest ona dostępna teraz jako ta 2 wymieniona przez Ciebie, ale olej ten sam


    http://www.kolegaberlin.pl/product-p...-0W-30-1L.html
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  3. #3
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    a czy to jest tak wielka roznica co wlejesz do silnika m73??? tam nie ma DPFa, pompowtryskow, itp itp, kazdy markowy syntetyk to przyjmie,

  4. #4
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko
    Cytat Zamieszczone przez krzywy191 Zobacz posta
    a czy to jest tak wielka roznica co wlejesz do silnika m73??? tam nie ma DPFa, pompowtryskow, itp itp, kazdy markowy syntetyk to przyjmie,
    W teorii nie w praktyce na tym oleju przejechałem 15 tyś km nie dolałem grama a olej jest przezroczysty i stąd moja chęć zalania tym samym

  5. #5
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    to tak jak i ja na swoim :-)

  6. #6
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez kruger32 Zobacz posta
    W teorii nie w praktyce na tym oleju przejechałem 15 tyś km nie dolałem grama a olej jest przezroczysty i stąd moja chęć zalania tym samym
    Jesli po 15tkm olej jest dalej przezroczysty to wcale dobrze o nim nie swiadczy...
    LL04 jest przede wszystkim do diesli z DPF - brawa dla ASO ktore to zalalo dla benzyny :D

    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    678
    BMW
    e65 730d :)
    Skąd
    Bydgoszcz / Flensburg
    Jak mozna zalac olej longlife do benzyniaka :P przede wszystkim, po co ? :P

  8. #8
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    a ja wam powiem po co, dam przykład na przykładzie firmy valvoline. posiadam katalog valvoline z 2004r i tak do mojego silnika zalecany był w tamtych latach olej : dura blend 10w40, syn power 5w40 lub 5w40 max life, w katalogu z 2009 zalecane oleje to: 5w30 syn power, 5w40 max life. W katalogu z 2012r zalecanym olejami są, syn power 5w30 MST c3 (!!!!!!) i tylko to. CUDA!!! auto sie nie zmienia a zalecenia producenta oleju tak, gdzie olej 5w30 valvoline MST c3 jest do aut z silnikiem diesla oraz z DPF, identyczna praktyke ma shell czy mobil czy castrol, poporstu lepiej i opłacalniej jest sprzedawac olej drogi pseudo ekologiczny ktory w starszych jednostkach jest "srednio" zalecany. Oczywiscie kazdy ma swoje zdanie i upodobania, Ja np jezdze na oleju 5w40 petronas syntium 3000 bo akurat taki mialem, wczesniej mialem NESTE 1 5w50 a pierwsza wymiane zrobilem na petro canada 5w30 i lało mi sie z uszczelniacz ze strony skrzyni niesamowicie, po zmianie na 5w50 a teraz na 5w40 po wycieku nie ma sladu (mozecie wierzyć lub nie), wiec tak jak pisalem, zalej dobry syntetyk 5w40 czy 5w30 a bedziesz zadowolony

  9. #9
    Początkujący Użytkownik Awatar FIACIOR
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    74
    BMW
    BMW E38 735iA
    Skąd
    Warszawa-Bemowo
    Kolor oleju w silniku benzynowym jest zupełnie inny niż w silniku diesla. Kolor przezroczysty, tak jak Kolega Kruger32 napisał, po przebiegu 15 000 km jest zupełnie naturalną rzeczą. Czasami olej trochę ciemnieje - robi się bursztynowy, ale nadal jest prawie przezroczysty. Jest to normalna (prawidłowa) barwa oleju w silniku benzynowym. W silniku diesla, ten sam olej zaraz po wymianie będzie miał kolor czarny.

    LL04 - to specyfikacja oleju dla BMW. Jest to olej zarówno do silników benzynowych jak i do diesla. Jest to specyfikacja stosowana w olejach nowej generacji. Zastępuje poprzednie specyfikacje LL98 i LL01.

    Kolega Smoku napisał : "jak można zalać olej LL do benzyniaka, po co?" - można, a nawet trzeba - jeśli samochód jeździ w zmiennym (wydłużonym) trybie serwisowym. Większość modeli BMW (jeśli nie wszystkie?) jeździ w zmiennym okresie obsługowym, tzn. wymiana oleju może przypadać np. po przebiegu 20/40 000 km lub np. po 2 latach eksploatacji.

  10. #10
    Początkujący Użytkownik Awatar FIACIOR
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    74
    BMW
    BMW E38 735iA
    Skąd
    Warszawa-Bemowo
    Kolego Krzywy191 - przy doborze oleju silnikowego nie patrzy się na zalecenia producenta oleju silnikowego, tylko na zalecenia producenta samochodu, w tym przypadku BMW.
    Przy wymianie oleju należy tylko pamiętać, aby olej posiadał specyfikację (klasyfikację) nie gorszą od tej, którą obecnie posiadamy.

Podobne wątki

  1. Castrol EDGE 5/30
    Przez BMW 7 LONG w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 06-04-2013, 18:51
  2. Wyciek oleju
    Przez tequila1909 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-09-2012, 14:17
  3. Kupno Oleju
    Przez jarek88 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-12-2010, 14:27
  4. castrol magnatec 10w/40
    Przez MCGUMA w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 19-03-2010, 20:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •