Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Odpływanie paliwa w zbiorniku na druga komore.

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    5
    BMW
    740
    Skąd
    koszalin

    Post Odpływanie paliwa w zbiorniku na druga komore.

    Witam
    Mam bardzo dziwna przypadlosc... A mianowicie ostatnio zabraklo mi paliwa, i dziwnym trafem pompe szlak trafil. Kupilem nową, auto działa poprawnie, ma odcinke, trzyma obroty itp. ALE wystarczy ze auto w nocy bedzie stac lekko przechylone na (np. stojac na krawezniku) na lewa strone... cale paliwo odplynie do komory bez pompy i nie da sie odpalic auta. Dodam ze mam w baku ponad 20l paliwa, a udalo sie odpalic auto dopiero po zepchnieciu go z tego kraweznika... Akcja nie toczy sie pierwszy raz i zaczyna mnie to troche martwic.
    Czy jest jakas osobna pompa, albo na jakiej zasadzie działa wyrownywanie sie poziomu paliwa w obu komorach. Poniewaz uwazam ze przy tej ilosci paliwa powinno auto odpalic niezaleznie cyz stoi na gorce, krawezniku czy wzniesieniu.
    Ma ktos jakis pomysl?

  2. #2
    marcin.b11
    Gość
    Kolego mam ten sam problem ale w środę jadę na wymianę zbiornika bo jest wgięty i cieknie z lewej komory ale juz jest świeży. Obecnie mam taką samą przypadłość i też nie wiem co z tym a po kupnie auta tez wymieniłem pompe.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    5
    BMW
    740
    Skąd
    koszalin
    ja swoj bak ogladalem z kanału, i jest cały. Nigdzie nie wgiety ani nic z niego nie cieknie... Widzialem w ze w koszyku w ktorym siedzi pompa jest jakis przewod ktory chyba mial by tam dopraowadzac paliwo z drugiej komory, czy cos ?

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    833
    BMW
    E38 740IA M60, E39 525d
    Skąd
    Kraków
    w tej komorze co pompa jest taki zaworek jeśli się przyciął albo zabrudził to nie będzie przepompowywać palia z lewej do prawej wyciąg pompę paliwa i wsadź rękę do zbiornika i wycią ten zaworek następnie go wyczyść

  5. #5
    Początkujący Użytkownik Awatar JuniorS
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    13
    BMW
    750 iL
    Skąd
    Bogatynia
    Ciecz zwana "zupą" czy też "wachą" czyli paliwo ;> zmienia swoje położenie w baku (z komory lewej do prawej i odwrotnie) dzięki połączeniu obu komór wąską rurą... O ile rurą można to nazwać. Znajduje się to na górze baku po jego środku. Działa to na zasadzie podciśnienia. Jeśli paliwo przelewa się z komory A do komory B ale niechętnie powraca można założyć że podciśnienie utworzyć się nie może. U mnie było podobnie. Oprócz przewodów paliwowych doprowadzających paliwo do silnika był jeszcze przewód idący hmmmm nie wiem sam gdzie. Zakładam że to przewód paliwowy do Webasto. Problem taki jak Twój rozwiązałem zaślepiając przy baku właśnie to wyjście ponieważ nie posiadam Webasto i nie za bardzo znalazłem inne miejsce do którego tenże przewód mógłby prowadzić.
    The Ultimate Driving Machine

Podobne wątki

  1. [E32] Trup odsłona druga
    Przez nino w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 16-03-2013, 21:49
  2. [pozostale] Komory zbiornika paliwa: jedna pusta druga pelna..
    Przez bksjb w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-12-2012, 22:26
  3. Druga 7ka 735iA po 750iA
    Przez kaszlarz w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 31-07-2011, 10:08
  4. MOJA DRUGA MIŁOŚĆ
    Przez dzikigrzyb w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-02-2010, 01:45
  5. [mechanika] Olej w zbiorniku wyrownawczym
    Przez goldfighter w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 22-08-2009, 19:27

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •