Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Planuję zakup e32 750

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    215
    BMW
    Obecnie brak
    Skąd
    Bydgoszcz

    Planuję zakup e32 750

    Witam! Planuję zakup BMW 750iL e32 tak z roku 1991/1992. Zależy mi aby to autko miało możliwie maksymalne wyposażenie - highliner. Chcę wydać tak około 11.000 zł.
    Czy za tę cenę dostanę coś dobrego?
    Na co mam szczególnie zwrócić uwagę?
    Wiem, że koszty eksploatacji są bardzo wysokie, ale konkretnie ile piniędzy trzeba przeznaczyć na to autko rocznie, zakładając, że jest w dość dobrym stanie technicznym?
    Jak z dostępnością części do tego modelu, bo na Allegro nie ma ich zbyt wiele?

    A może ktoś z Was zastanawia się nad sprzedażą takiego autka i mógłby zaczekać tak do stycznia 2009 r? Zależy mi bardzo, aby to BMW miało możliwie najbogatsze wyposażenie.

    Pozdrawiam!

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar pan.boczek
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    231
    BMW
    MINI COOPER S
    Skąd
    Bruksela
    Dołóż 20 tys. i sprzedam Ci moja furkę :)

  3. #3
    Vip Vip Awatar MiBhell
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1,156
    BMW
    ex. E32 735iA
    Skąd
    www.ASO-BMW.pl
    Na alledrogo nie ma czesci do 750w E32? to chyba na inne aledrogo wchodzimy :D Z cała pewnoascia czesci sa nieporownywalnie tansze niz do E38.
    Jesli auto bedzie w dobrym stanie to bedziesz robil tylko rzeczy zwiazane z wiekiem, przebiegiem i eksploatacja.. bardzo ogolnie wiem ale tego nie da sie raczej przewidziec..

    Spalanie w M70 nie jest za mile niestety wiec jak chesz auto do miasta (ktos kupuje 750 wmiasto? nio ale do domu dojecha trzeba ;)) to to nie jest dobry wybór ;) w trase jak najbardziej tak..

    Jak kupisz padło to bedziesz wkladal bez konca ;) za 11 000 kupisz ladne 750 ale nie kupisz ladnego haighleinera..

    pzdr

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    215
    BMW
    Obecnie brak
    Skąd
    Bydgoszcz
    A za highlinera ile musiałbym dać? I co straciłbym z wyposażenia kupując zwykłe iL w porównaniu do highlinera?

    P.S. Czy są jakieś "triki", które pozwolą sprawdzić sprawność auta przy zakupie?
    Czy ktoś znalazłby czas aby opisać mi co i w jaki sposób z elementów wyposażenia
    wnętrza działa, tzn. np czy zagłówki tylne wysuwają się same na skutek obciążenia
    kanapy, czy też robi się to jakimś przyciskiem, itp., gdyż chciałbym wiedzieć co i w
    jaki sposób sprawdzać?

  5. #5
    Vip Vip Awatar MiBhell
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1,156
    BMW
    ex. E32 735iA
    Skąd
    www.ASO-BMW.pl
    Cytat Zamieszczone przez koggi
    A za highlinera ile musiałbym dać? I co straciłbym z wyposażenia kupując zwykłe iL w porównaniu do highlinera?
    32 450zł :hah: :D sor ale nie mogłem sie powstrzymac :D
    Kolego highlinera mozesz kupic i za 8 tys, pewnie i taniej bo chyba taki byl gdzies na alledrogo w jakim stanie on byl dodawac nie musze..



    Cytat Zamieszczone przez koggi
    P.S. Czy są jakieś "triki", które pozwolą sprawdzić sprawność auta przy zakupie?
    Czy ktoś znalazłby czas aby opisać mi co i w jaki sposób z elementów wyposażenia
    wnętrza działa, tzn. np czy zagłówki tylne wysuwają się same na skutek obciążenia
    kanapy, czy też robi się to jakimś przyciskiem, itp., gdyż chciałbym wiedzieć co i w
    jaki sposób sprawdzać?
    Nie mam 750 a mam elektryczne zagłowki tylne (czujnik wyjezdzania w klamrze pasów + przycisk w kanapie)
    Reasumujac:
    1. Doczytaj o highlinerze
    2. Z tego co czytam jestes laikiem wiec dobra rada jak nie chesz wtopic kasy to wez kogos kto sie zna na BMW i jedz kupowac.. moze na forum ktos z bydgoszyc ci pomoze.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    215
    BMW
    Obecnie brak
    Skąd
    Bydgoszcz
    Wiem, że Highlinera mogę i za 8 tys kupic, tylko pytałem ile powiniennem mieć, aby móc rozglądać się za czymś w naprawdę dobrym stanie.
    Masz rację jestem laikiem i to było by moje pierwsze BMW (ogólnie o motoryzacji mam przecietne/dobre pojęcie, ale autka wyższej klasy typu BMW 7, audi A8, itp. są dość specyficzne i drogie w eksploatacji.
    Może Was dziwić, że tak zabiegam o to wyposażenie, ale chciałbym auto mozliwie najbogatsze, aby zobaczyć jak to wszystko działa, co z tego tak szczerze mi sie przyda, jaka jest awaryjność tych bajerów, itp.
    To auto ma być pewnego rodzaju poligonem doświadczalnym (oczywiście w miarę możliwości w jak najlepszym stanie), gdyż gdy wszystko pójdzie ok, to za max 2 lata chciałbym kupić 7, ale już tak za 60-70 tys zł. Teraz miałem już nabyć e38, ale trafiła się możliwość zamiany mieszkania na większe i kasa się rozeszła.

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Jako ze handluje na codzięń autkami to nauczyłem sie ze wielkość ceny ni ezawsze idzie w parze za stanem technicznym - uwierz mi widziałem juz rodzynki za "bezcen" ...

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez pan.boczek
    Dołóż 20 tys. i sprzedam Ci moja furkę :)
    Dołoży jeszcze jedyne 17 i sprzedam mu moją hahaha

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    215
    BMW
    Obecnie brak
    Skąd
    Bydgoszcz
    Jak bym miał wolną kasę to bym kupił, ale teraz wszystko poszło w mieszkanie. Będę miał 11-13 tys pod koniec roku i nic więcej. Poza tym chcę zobaczyć jak to jest miec BMW, a później tak jak pisałem (o ile się sprawdzi - biorę poprawkę na to, że to będzie dość stare auto) rozejrzę się za czymś znacznie nowszym.
    Jeśli ktos będzie chętny do sprzedania dobrze wyposażonej i zadbanej 750 iL, a jednocześnie nie spieszy mu się bardzo, to jestem na 100% zainteresowany!!!
    Mam nadzieję, że na tym forum są uczciwi ludzie i jeśli ktoś by zdecydował się na sprzedaż, to chociaż tym autem do domu bym dojechał :D

    A co sądzicie o takich okazjach (była już ona zaprezentowana w tym wątku, ale może więcej opinii - może ktoś zna to autko):
    BMW 750 iL

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •