Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: przecieki

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    197
    BMW
    bmw e32 4.0
    Skąd
    Terespol nad Bugiem

    Post przecieki



    Witam. Mam koledzy następujący problem. Jak widać podciekają mi trochę te śruby nad cewkami i jak sądzę to przez to mi trochę rzuca silnikiem... Czy da się to samodzielnie naprawić bez większej ingerencji? Jeżeli tak co muszę zakupić, żeby naprawić to? Cieknie mi tylko lewa strona, prawa jest ok.

  2. #2
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    Uszczelki (mała i duża) pokrywy zaworów do wymiany. Do tego gumowe podkładki pod śruby. Przy okazji oczyśc gumowe końcówki fajek.

    Wymień od razu dwie strony.

    Koszt uszczelek ok. 230zł, do tego jakaś pasta uszczelniająca typu Rezinosil (szary) i będzie gitara.

    Mi zeszło cały dzień na dwie strony :) Spokojna robota :)


    Po wymianie uszczelek wypadałoby wymienić od razu te zalane świece.

  3. #3
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,247
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1

    Post

    KOszt uszczelek Victor Reinz to coś koło 130-140zł + gumki pod śruby jakieś 40-50zł + silikon czarny RTV 10zł. Robota tak jak napisał ratovnik - kilka godzin, spokój - bezcenny.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    197
    BMW
    bmw e32 4.0
    Skąd
    Terespol nad Bugiem
    Rzeczowe odpowiedzi, części już namierzone. Dzięki chłopaki :)

  5. #5
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,247
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Jeśli rzucanie silnikiem się nie zakończy (a raczej nie spodziewaj się cudów), to wymień uszczelki pod kolektorem dolotowym, przepustnicą, odmą i przy okazji odmę ;)

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar S1 POLAK
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    220
    BMW
    Było e36 320is,e46 320i ,jest e38 735i automat ;)
    Skąd
    735i z Hildesheim-Niemcy,Ja z Cięciny-Powiat Żywiecki
    Blog
    7
    I coś odemnie przeczyść przepustnice dokładnie i bedzie git .Umnie po tym zabiegu wibracje zmniejszyły się o 95% ;)) polecam w sumie przy większości starszych samochodów.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    197
    BMW
    bmw e32 4.0
    Skąd
    Terespol nad Bugiem
    Może ktoś dać mi namiar na stronę gdzie w miarę niedrogo mogę zamówić następujące części: odma z uszczelką, uszczelka kolektora dolotowego i uszczelka przepustnicy. Najlepszym rozwiązaniem będzie wydaje mi się Victor Reinz jeżeli chodzi o uszczelki. Wszystko oczywiście do silnika m60b40.

  8. #8
    Początkujący Użytkownik Awatar Longner
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    37
    BMW
    e32 730i m30b30 '87 ;e32 730iA m60b30 `93; e28 525e m20b27 `83
    Skąd
    Opole
    witam, jestem świeżo po wymianie odmy i uszczelek, brałem tu: http://allegro.pl/bmw-e34-e32-e38-e3...112033050.html
    jedynie w odmie musiałem zaślepić jeden króciec, ten który w e38 idzie na serwo, z czerwonym oringiem. Brałem też uszczelki pod dekle Reinza za ok 160zl, gumki pod dekle ma drogie, w harcie glycko połowe taniej wychodziły. Wibracje po tych zabiegach się nawet nasiliły, pomogła dopiero wymiana fajek na świece 24zł/szt boscha.

    "No to jadę, skóra, klima, żółte blachy, szyby w prądzie"

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    197
    BMW
    bmw e32 4.0
    Skąd
    Terespol nad Bugiem
    Uszczelki pod pokrywy i śruby już mam, komplet Reinz kosztował 200 pln. Chodziło mi tylko o wyżej wymienione uszczelki, ale już znalazłem odma z uszczelką to koszt ok 230, uszczelka przepustnicy koszt w aso 30 pln plus ewentualna przesyłka, uszczelki kolektora dolotowego komplet również w aso 180 pln.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •