Cytat Zamieszczone przez uzi Zobacz posta
Filtr DPF można wypalić czyli przeczyścić powinien sam się regenerować ale można też wymusić go np. przez inpę lub inny program diagnostyczny. Jeżeli to nie pomoże to decyzja należy tylko i wyłącznie do Ciebie bo jest dużo opinii na ten temat jedni są za wycięciem tego ustrojstwa i skasowaniu w sterownikach auta inni znów są za wymiana na nowy. Ja osobiście bym nic nie wycinał słyszałem że można też w niektórych firmach przeczyścić go mechanicznie czyli demontaż i jakoś go tam płuczą. jak się wytnie to będzie puszczał dymka z tyłu jak stary diesel. Ale warto sprawdzic też dla czego Ci się zapchał ja miałem np zapchany przez padnięty wtrysk gdzie auto jeździło normalnie ale palił o prawie 2 litry więcej.
kolega mial zapchany DPF w e60 3.0d, winowajcą okazały się padnięte termostaty. silnik nie osiągał właściwej temp, poprzez co nie zachodził proces wypalania DPF.
wykręcił filtr, wlał w niego 2litry jakiegoś specjalnego płynu do czyszczenia. założył DPF i pojechał na próbę. przez klikaset metrów unosiła się za nim chmura czarnego dymu. później wszystko wróciło do normy...oczywiście wcześniej wymienił tremostaty

pzdr