Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: [mechanika] Uklad chlodzenia - przeciek?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    216
    BMW
    E32 730i M60B30 '92, E34 525iX M50B25 '92
    Skąd
    okolice Krakowa

    [mechanika] Uklad chlodzenia - przeciek?

    Witam,

    czy w przypadku zbyt wysokiego cisnienia w ukladzie moze pojawic sie wyciek przez "przelew"? Nie wiem czy jest cos takiego w E38, a sytuacja wygladala tak:
    wczoraj zajezdzam pod dom, otwieram brame, druga, trwa to jakies 2minuty (auto na wolnych obrotach pracuje) po czym wsiadam i wjezdzam do garazu.
    Wychodze a za autem widze cieniutka struzke, slad czegos mokrego... Najpierw oczywiscie przerazenie, ze to jakis olej cieknie ale pomacalem, powachalem i stwierdzilem, ze to plyn chlodniczy.
    Otworzylem maske (po ciemku prawie niestety) i slychac bylo kapiacy plyn na oslony dolne silnika (takim prawie "ciurkiem"). Okrecilem odpowietrznik i mocno syczalo, przez ladnych pare sekund. Jakis czas temu dosc solidnie odpowietrzylem uklad, wszystko chodzilo jak nalezy, ogrzewanie idealnie itp. Na domiar zlego zlamal sie bagnecik, ktory pokazuje poziom plynu i teraz nie wiem, czy nie bedzie go za malo. Czy BC powie mi cos o tym?
    Czego szukac, rozszczelnienia na wezach, chlodnicy, czy po prostu to przelew zadzialal?
    Mialem wrazenie, jakby plyn wrzal, aczkolwiek strzalka na wzkazniku temp. stala na srodku, a BC nic nie gadal o tym, ze temp. za wysoka...
    Pozdrawiam
    Gwozdziu
    ------------------------------------------------

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    372
    BMW
    740iA, e30 344i, 126p
    Skąd
    Pruszkow
    Zobacz przewod od termostatu do chlodnicy, u mnie wlasnie ten sie przetarl.... dosc dlugo nie moglem dojsc poniewaz dopiero jak sie otwieral termostat lecialo. Ale juz znalazlem przyczyne i przewod w Aso 70 pare zl :)

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    216
    BMW
    E32 730i M60B30 '92, E34 525iX M50B25 '92
    Skąd
    okolice Krakowa
    No i nie cieknie..... Musialo wywalic plyn przez cisnienie (tylko jak i czemu)...
    Dzisiaj dolalem plynu, odpalilem, sledzilem temp na tescie 7, stoi 107 jak drut.
    Przyszlo mi do glowy, czy moj plyn nie ma zbyt niskiej temp wrzenia.
    Tylko ktoredy go wywalilo, dzisiaj ani kropelki nie puscila, a silnik pracowal ze 2h na postoju.
    Pozdrawiam
    Gwozdziu
    ------------------------------------------------

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •