Witam,

czy w przypadku zbyt wysokiego cisnienia w ukladzie moze pojawic sie wyciek przez "przelew"? Nie wiem czy jest cos takiego w E38, a sytuacja wygladala tak:
wczoraj zajezdzam pod dom, otwieram brame, druga, trwa to jakies 2minuty (auto na wolnych obrotach pracuje) po czym wsiadam i wjezdzam do garazu.
Wychodze a za autem widze cieniutka struzke, slad czegos mokrego... Najpierw oczywiscie przerazenie, ze to jakis olej cieknie ale pomacalem, powachalem i stwierdzilem, ze to plyn chlodniczy.
Otworzylem maske (po ciemku prawie niestety) i slychac bylo kapiacy plyn na oslony dolne silnika (takim prawie "ciurkiem"). Okrecilem odpowietrznik i mocno syczalo, przez ladnych pare sekund. Jakis czas temu dosc solidnie odpowietrzylem uklad, wszystko chodzilo jak nalezy, ogrzewanie idealnie itp. Na domiar zlego zlamal sie bagnecik, ktory pokazuje poziom plynu i teraz nie wiem, czy nie bedzie go za malo. Czy BC powie mi cos o tym?
Czego szukac, rozszczelnienia na wezach, chlodnicy, czy po prostu to przelew zadzialal?
Mialem wrazenie, jakby plyn wrzal, aczkolwiek strzalka na wzkazniku temp. stala na srodku, a BC nic nie gadal o tym, ze temp. za wysoka...