Strona 3 z 17 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 167

Wątek: Wysoka temperatura m62b44

  1. #21
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    375
    BMW
    740i e38 1996r m62b44
    Skąd
    Środa Śląska

    Post

    Cytat Zamieszczone przez ratovnik Zobacz posta
    Wykręć korek, sprawdź w nim gwint.

    On ma jeszcze gumowa uszczelkę, tez ją sprawdź. Ona dociska i uszczelnia.
    Dzięki kolego już wszystko pozamawiałem czyli nowy termostat korek zbiorniczka wyrównawczego i korek odpowietrzający ( mam nadzieję że ta mała uszczelka jest w zestawie ) pod koniec tygodnia powinienem wszystko mieć to w weekend powalczę i dam znać czy coś pomogło. A podpowie może ktoś jeszcze jak dobrze wymienić płyn w chłodnicy bo kupiłem 4 x 4l Prestone ale będę wymieniał dopiero jak dostanę graty. Koledzy proszę jeszcze raz o pomoc jak odpowiednio zabrać sie za wymianę płynu i odpowietrzenie układu, a i czy ktoś podpowie czy dam sobie radę z wymianą termostatu? Zalezy mi na konkretnych podpowiedziach dzięki.
    Ostatnio edytowane przez stachu0505 ; 06-11-2013 o 19:20

  2. #22
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    375
    BMW
    740i e38 1996r m62b44
    Skąd
    Środa Śląska
    Mam następne pytanie wymieniłem termostat korek chłodnicy i odpowietrznik i niby było wszystko ok ale w piątek jadąc autostradą temperaturę miałem ok, ogrzewanie działało normalnie i nagle przy zjeździe z autostrady usłyszałem huk i nagle dym z pod maski. Strzelił gumowy wąż idący od chłodnicy do pompy wody. Co mogło to spowodować? Zamówiłem już nowego węża i auto do domu na lawecie. Powiedzcie co to mogło być bo nie chcę aby po wymianie węża znowu się to wydarzyło.

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    452
    BMW
    SZUKAM
    Skąd
    ZAWIERCIE
    Nic, nie wytrzymał ciśnienia i padł. U mnie też się posypał. Z racji wieku , kiedyś musiał strzelić... Zakładaj nowy i śmigaj ;=)

  4. #24
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    Jak temp. ok to może za dużo powietrza w układzie...?

  5. #25
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    375
    BMW
    740i e38 1996r m62b44
    Skąd
    Środa Śląska

    Post

    Cytat Zamieszczone przez ratovnik Zobacz posta
    Jak temp. ok to może za dużo powietrza w układzie...?
    To wiem ale ciągle mam problem z odpowietrzeniem układu, a u mnie w okolicy nie ma nikogo kumatego żebym miał pewność że to dobrze zrobi. Jak macie jakiś pewny i sprawdzony sposób to pomóżcie.

  6. #26
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    no bo to rzeczywiście trochę problematyczne

    jest instrukcja w "instrukcje"

  7. #27
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1
    Ja odpowietrzałem wg intrukcji na forum i dalo rade.. jedynie co to podnioslem bardzo wysoko przod auta.. Po przejechaniu ok 30km i ostygnieciu auta musialem dolac niecaly litr plynu i od tamtej pory nic nie dolewalem i wszystko jest ok..

  8. #28
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    375
    BMW
    740i e38 1996r m62b44
    Skąd
    Środa Śląska

    Post

    Cytat Zamieszczone przez charzun Zobacz posta
    Ja odpowietrzałem wg intrukcji na forum i dalo rade.. jedynie co to podnioslem bardzo wysoko przod auta.. Po przejechaniu ok 30km i ostygnieciu auta musialem dolac niecaly litr plynu i od tamtej pory nic nie dolewalem i wszystko jest ok..
    Ja też odpowietrzałem według instrukcji, też unosiłem przód auta i niby wszystko było ok temperatura ok ogrzewanie też, ale po zgaszeniu auta odpaliłem je na drugi dzień i okazało się że ogrzewania nie ma prawie wcale dopiero po przejechaniu ok 20 km i przyciśnięciu na autostradzie zaczęło dmuchać ciepło, ale tylko ze strony pasażera. Temperatura ok ale po zjechaniu z autostrady i dojechaniu na miejsce zgasiłem auto i po około 30mintach musiałem jechać na miasto i wtedy zaczęła rosnąć temperatura jednak wskazówka wychylała się tylko trochę ponad pion i wracała na miejsce, ogrzewanie nie działało. Co to może być wycieku nie zauważyłem żadnego termostat mam wymieniony a układ zalany Prestone.

  9. #29
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    Cytat Zamieszczone przez stachu0505 Zobacz posta
    Ja też odpowietrzałem według instrukcji, też unosiłem przód auta i niby wszystko było ok temperatura ok ogrzewanie też, ale po zgaszeniu auta odpaliłem je na drugi dzień i okazało się że ogrzewania nie ma prawie wcale dopiero po przejechaniu ok 20 km i przyciśnięciu na autostradzie zaczęło dmuchać ciepło, ale tylko ze strony pasażera. Temperatura ok ale po zjechaniu z autostrady i dojechaniu na miejsce zgasiłem auto i po około 30mintach musiałem jechać na miasto i wtedy zaczęła rosnąć temperatura jednak wskazówka wychylała się tylko trochę ponad pion i wracała na miejsce, ogrzewanie nie działało. Co to może być wycieku nie zauważyłem żadnego termostat mam wymieniony a układ zalany Prestone.
    Na ciepłym popompuj wężem po prawej stronie i odkręć/zakręć odpowietrznik (tylko tak, aby syczało powietrze, nie odkręcaj całkiem). Powtórz to kilka razy. Delikatnie odkręć korek główny, aby uszło ew. powietrze.

  10. #30
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    375
    BMW
    740i e38 1996r m62b44
    Skąd
    Środa Śląska

    Post

    Cytat Zamieszczone przez ratovnik Zobacz posta
    Na ciepłym popompuj wężem po prawej stronie i odkręć/zakręć odpowietrznik (tylko tak, aby syczało powietrze, nie odkręcaj całkiem). Powtórz to kilka razy. Delikatnie odkręć korek główny, aby uszło ew. powietrze.
    Ok dzisiaj zobacze a w ktorym momencie mam pompowac i odkrecac odpowietrznik musze to jakoś ze soba zgrac czy nie ma to znaczenia

Podobne wątki

  1. [silnik] Wysoka temperatura cieczy
    Przez Kimi_T w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 04-10-2012, 11:20
  2. e32 735i za wysoka temperatura
    Przez Woyas w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-10-2011, 09:28
  3. [mechanika] zbyt wysoka temperatura silnika
    Przez czoobek w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 23-08-2010, 17:04
  4. Bardzo wysoka temperatura gazu
    Przez Jurij w dziale LPG / CNG
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 18-03-2010, 16:24
  5. [mechanika] Wysoka temperatura i Przyspiszsza wolno
    Przez orzechopcja w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 27-08-2007, 17:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •