Strona 71 z 91 PierwszyPierwszy ... 2161697071727381 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 701 do 710 z 902

Wątek: Tarcze hamulcowe, które firmy polecacie??

  1. #701
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Cytat Zamieszczone przez Zdzira 850I Zobacz posta
    mam w e38 OEM już prawie dwa lata i jest tip top

    w e32 mam zimmerman 3 lata ale formukla z a nie zwykły i tez ok

    ciekawe, że w e65 bo tam hamulce sa dużo wydajniejsze niż w e38 co za tym idzie mniej powinny się grzac choć ja mam na to swoją teorię ale nie napisze bo będzie że cham jestem :)))
    Napisz swoją teorię. Ja tam złego słowa nie napiszę a chętnie poczytam bo jestem praktykiem a nie teoretykiem i czyjaś wizja może być bardzo ucząca.

  2. #702
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    a wizja jest chamska bo dotyczy właścicieli e65 a nie e65

    a mianowicie e65 ma lepiej i to sporo dopracowane hamulce od e38 i e32 a mimo to niby ciągle biją hmmm a może dlatego, że obecnie e65 jest na etapie największego dziadowania bo jest tanie jak barszcz i kupuja ją ludzie którzy potem kupują tarcze byle jakie byle gdzie byle tanio a potem setki tematów o biciu i dupności rozwiązań bmw....... a wystarczy kupić oem trochę droższy od syfu i problem z głowy no ale kto to widział płacić więcej przecież skoro całe auto kupiłem za 25-30k to kto by w hamulce 2k inwestował jak można tylko 1k...... taka to moja wizja

    ale mogę się mylić :)))

  3. #703
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez Zdzira 850I Zobacz posta
    a wizja jest chamska bo dotyczy właścicieli e65 a nie e65

    a mianowicie e65 ma lepiej i to sporo dopracowane hamulce od e38 i e32 a mimo to niby ciągle biją hmmm a może dlatego, że obecnie e65 jest na etapie największego dziadowania bo jest tanie jak barszcz i kupuja ją ludzie którzy potem kupują tarcze byle jakie byle gdzie byle tanio a potem setki tematów o biciu i dupności rozwiązań bmw....... a wystarczy kupić oem trochę droższy od syfu i problem z głowy no ale kto to widział płacić więcej przecież skoro całe auto kupiłem za 25-30k to kto by w hamulce 2k inwestował jak można tylko 1k...... taka to moja wizja

    ale mogę się mylić :)))
    Mam wrażenie, że w ogóle nie jesteś w temacie..

  4. #704
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,249
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Panowie, bardzo proszę żeby nie było g*wnoburzy...

  5. #705
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Cytat Zamieszczone przez Aldik Zobacz posta
    Mam wrażenie, że w ogóle nie jesteś w temacie..
    Też mam wrażenie ,że sie z choinki urwał ale nie wdaję sie w gadkę bo kolega @Zdzira nie wie o czym w ogóle pisze.
    Wyjaśnię to w skrócie. Nie chodzi o pieniądze. Chłopaki co niektórzy z E65 powymieniali już i oryginały i textary i trw i jakieś ebc i wuj wie co jeszcze i w większości przypadków szlag wszystko trafił.
    Więc kolego @Zdzira Twoje przemyślenia są z dupy wzięte. E65 ma zupełnie inne zawieszenie,zupełnie inny układ kierowniczy ,inny układ hamulcowy i co najważniejsze zupełnie inną masę nieresorowaną niż e32 czy e38.
    Nie chodzi co powtarzam po raz kolejny o ilość monet tylko o towar dobrej jakości.
    Z tarczami OEM też jest różnie i jak się dowiedziałem u samego źródła czyli w serwisie BMW często ,gęsto przyjeżdżają właśnie z problemem bicia tarcz auta które są młode na ori tarczach BMW czyli SHW.
    Aby mieć gwarancję na nowe tarcze zakupione w ASO należy spełnić kilka wymagań
    1 tarcze zakupić w ASO
    2 Klocki hamulcowe zakupić w ASO które kosztują drugie tyle co tarcze lub więcej
    3 Czujnik klocków zakupić w ASO
    3 Śrubki montażu tarcz nowe zakupić w ASO
    Normalnie jeszcze ASO powinno to wszystko zamontować .......więc wiadomo ale ja nie jestem frajerem i frycowego krawaciarzom nie zapłacę co jest logiczne.

  6. #706
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Ja kupiłem specjalnie Zimmermann Sport, żeby mieć te "lepsze". Wszyscy chwalili, to spróbowałem; dzisiaj stanowczo odradzam. W zasadzie były tańsze od Jurida i oryginału, ale połowę droższe od Textar'a, czy tym podobnych. Były jeszcze EBC, które z kolei były droższe o 50% od tarcz oryginalnych.

    Ja Zdziry krytykował za wypowiedź nie będę - trochę racji w moim przypadku ma, bo czasami kupuje coś tańszego w nadziei, że będzie tak samo dobre, jak i to droższe. Czasami się to sprawdza, czasami nie; na jednym zyskuję, na drugim... płacę za zdobyte doświadczenie :).

    W tym wszystkim chodzi o hajs - oczywiście! Czasami wolę wydać mniej, żeby móc wydać na jeszcze coś innego, a nie mam jeszcze tyle kapuchy, żeby w ogóle się z nią nie liczyć i wcale mi z tego powodu nie jest wstyd. Do Pablo Escobara mi jeszcze daleko, ale jutro też jest dzień i będę o kolejny krok bliżej ;).
    Lekko offtopic'owo, ale w temacie "oszczędności" - posłuchajcie wypowiedzi Pudziana:
    https://youtu.be/JuTHudYlpqQ
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 13-12-2017 o 13:15

  7. #707
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez HTN Zobacz posta
    Ja kupiłem specjalnie Zimmermann Sport, żeby mieć te "lepsze". Wszyscy chwalili, to spróbowałem; dzisiaj stanowczo odradzam. W zasadzie były tańsze od Jurida i oryginału, ale połowę droższe od Textar'a, czy tym podobnych. Były jeszcze EBC, które z kolei były droższe o 50% od tarcz oryginalnych.

    Ja Zdziry krytykował za wypowiedź nie będę - trochę racji w moim przypadku ma, bo czasami kupuje coś tańszego w nadziei, że będzie tak samo dobre, jak i to droższe. Czasami się to sprawdza, czasami nie; na jednym zyskuję, na drugim... płacę za zdobyte doświadczenie :).

    W tym wszystkim chodzi o hajs - oczywiście! Czasami wolę wydać mniej, żeby móc wydać na jeszcze coś innego, a nie mam jeszcze tyle kapuchy, żeby w ogóle się z nią nie liczyć i wcale mi z tego powodu nie jest wstyd. Do Pablo Escobara mi jeszcze daleko, ale jutro też jest dzień i będę o kolejny krok bliżej ;).
    Lekko offtopic'owo, ale w temacie "oszczędności" - posłuchajcie wypowiedzi Pudziana:
    https://youtu.be/JuTHudYlpqQ
    Ja miałem EBC i to dwa kpl !!! I oba szlak trafił !

  8. #708
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    No widzisz, czyli cena nie zawsze idzie z jakością - czasami te drogie nie są adekwatnie do ceny lepsze.

    Pytanie też jakie te tarcze były. Myślę, że komplet za 1500zł na sam przód to jakaś wyższa półka, bo są też "standardowe" od nich. To tak, jak Zimmermann robi serię Formula Z, która jest zupełnie innym poziomem.
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 13-12-2017 o 13:40

  9. #709
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    dlatego pisałem, że opinia będzie chamska a jak ktos wziął ją do siebie to pewnie właśnie tak robi jak opisałem i nie chce nikogo tutaj obrażać temat czytam od wielu wielu stron

    i wiecei wy macie złe opinie o oem i zimmeram na ja znowu dobre i co przykro ma mi być???

    ja nie mam zimmerman sport tylko formula z to całkiem inna tarcza i do tego płwyająca

    wiem, że masa e65 jest większa od e38 ale też zobacz na moc hamulców jakie tarcze i klocki są w e38 małe a jakie konkret już w e65 tutaj uważam, że e65 o wiele lepiej hamuje w serii
    Ostatnio edytowane przez Zdzira 850I ; 13-12-2017 o 15:20

  10. #710
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Cytat Zamieszczone przez Zdzira 850I Zobacz posta
    i wiecei wy macie złe opinie o oem i zimmeram na ja znowu dobre i co przykro ma mi być???
    Post 187 http://7er.pl/showthread.php/33706-T...lecacie/page19

    Dobra... gadajcie co chcecie. Ci co sa w temacie a tym samym wiedzą o czym tu mowa to zrozumieją.
    Rozmawiałem najpierw mailowo a później osobiście ze specjalistą z firmy ROTINGER
    Po rozmowie i korespondencji mailowej jestem pod dużym wrażeniem jak się traktuje klienta ,oczywiście w pozytywnym słowa znaczeniu.
    Miło ,szybko ,rzetelnie i co najważniejsze indywidualnie. Bez pośredników i hurtowników.
    Tarcze zamówiłem. Nawęglane ,nacinane ,nawiercane i galwanizowane. W piątek powinny być.
    Czas oczywiście pokaże co się z nimi będzie działo ,ale jestem dobrej myśli.
    Pojeżdżę i oczywiście będę meldował co i jak. Na różnych forach, szczególnie BMW mają bardzo dobre opinie, a i na naszym forum bardzo mi je polecali.

Podobne wątki

  1. tarcze hamulcowe
    Przez Chudy__ w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 04-03-2012, 22:32
  2. [ zawieszenie] tarcze hamulcowe
    Przez czoobek w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-06-2009, 19:52
  3. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 06-07-2008, 20:15
  4. Jakiej firmy opony polecacie?
    Przez tomcad w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 29-03-2008, 19:46
  5. [mechanika] jakie tarcze hamulcowe polecacie..
    Przez 7ka w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-07-2007, 20:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •