Strona 65 z 91 PierwszyPierwszy ... 1555636465666775 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 641 do 650 z 902

Wątek: Tarcze hamulcowe, które firmy polecacie??

  1. #641
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Ja z kolei mam wrażenie, że w niektórych przypadkach każdy jeden komplet wysiada, nie ważne od jakiego producenta pochodzi.

  2. #642
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka

    Post

    Cytat Zamieszczone przez damned1 Zobacz posta
    Efekt ślepej plamki, efekt skupienia. Pisałem to już ze 3 albo 4 razy w tym temacie, ale totalnie mnie olaliście: amory, przekładnia. Zagrzane hamulce i tarcze inaczej rozprowadzają siły na zawieszenie, więc nic nie stoi na przeszkodzie, żeby "najsłabszym ogniwem" w tym całym układzie było coś innego niż tarcze/klocki.

    W E65 nawet wyhuśtane amory dobrze wypadają na ścieżce diagnostycznej, a przy przebiegach 250k+ km i wieku 10+ nie oczekiwałbym od nich nawet dostatecznych parametrów.
    damned1, pamiętam, jak mi to pisałeś. Nie olaliśmy Cię, tylko za każdym razem okazywało się, że jednak wymiana tarcz pomogła. Bicie było w normie, a mimo to u mnie dwa razy pomiar wskazywał, że to nie tarcze; po wymianie na pałę jednak okazywało się, że to one.

    Identyczny przykład miał kolega w A8 D3. Też bicie w normie, a kierą telepało przy hamowaniu.

  3. #643
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2015
    Posty
    140
    BMW
    e65 760i 2003r i e65 730d 2004r
    Skąd
    Bucze
    Ja również miałem przypadek telepania kierownicą i wibracje które nasilały się po rozgrzaniu + ogólny dyskomfort podczas hamowania, pomiar bicia tarcz i piast robiłem dziesiątki razy, wymieniłem kilka kompletów tarcz i klocków w końcu zirytowany i zdesperowany założyłem oryginalne tarcze i klocki do tego nowe piasty SKF i od tego momentu mam igiełkę :)

  4. #644
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Byłem dziś ponownie z odmową po raz czwarty i ostatni bo jeżeli teraz nie zrozumieją co im wyraźnie napisałem to oddaję sprawę do sądu.
    Chciałem tylko powiedzieć ,że oprócz moich tarcz Textara leżały na boku jeszcze dwa inne kpl. Textara. Co się okazało one również do reklamacji. Co się jeszcze dowiedziałem ,że ostatnio to plaga z tymi Textarami oraz Brembo i ATE. Wszyscy co kupują najtańszego Starline są zadowoleni i nie mają żadnych problemów. Niestety Starline nie produkuje do E65 ale do E60 już tak.
    Wszedł prawie następny klient i wywiązała się rozmowa na temat tarcz. Psy wieszał na TRW bo jedne w A6 pokrzywiły się po miesiącu ale uznali mu reklamację od razu. Niestety albo stety nie kupował ich w firmie Elit stąd też reklamacja uwzględniona pozytywnie od razu. Kupił Denckermanna i wszystko idealnie. Czy ktoś mi to może wytłumaczyć.......pewnie nie ale jedno wam powiem....też kupię tego denckermana albo maxgeara i zobaczymy jak długo wytrzymają.
    Tu mamy jeszcze jeden temat o takich tarczach http://7er.pl/showthread.php/51822-T...ighlight=kraft
    Ostatnio edytowane przez miro ; 06-11-2017 o 21:25

  5. #645
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cos czuje że maxgeat wytrzyma hmm

  6. #646
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysiek89
    Dołączył
    Aug 2017
    Posty
    264
    BMW
    F01 740XD
    Skąd
    EPJ
    Po zapoznaniu się z całym wątkiem, pewności zakupu nie ma nigdzie na 100% tylko loteria. Ciekawie jak sprawdzają się tarcze Jurid i Fredo? W nie dalekiej przyszłości planuje zmienić ale nie wiem czy nie zostanę przy oryginałach chodź i tam zdarzają się babole, ciekawe jak z oddaniem na gwarancje takich tarcz by było.

  7. #647
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez krzysiek89 Zobacz posta
    Po zapoznaniu się z całym wątkiem, pewności zakupu nie ma nigdzie na 100% tylko loteria. Ciekawie jak sprawdzają się tarcze Jurid i Fredo? W nie dalekiej przyszłości planuje zmienić ale nie wiem czy nie zostanę przy oryginałach chodź i tam zdarzają się babole, ciekawe jak z oddaniem na gwarancje takich tarcz by było.
    Wymiana w aso plus gwarancja pisemna od nich.

  8. #648
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    132
    BMW
    K100RS, E65 730D
    Skąd
    ZKL
    Cytat Zamieszczone przez miro Zobacz posta
    Chciałem tylko powiedzieć ,że oprócz moich tarcz Textara leżały na boku jeszcze dwa inne kpl. Textara. Co się okazało one również do reklamacji. Co się jeszcze dowiedziałem ,że ostatnio to plaga z tymi Textarami oraz Brembo i ATE.
    Ciakawe, czy sprawa nie ma drugiego dna. Chodzi o to, że koncerny dostarczają na rynek Europy Wschodniej artykuły i towary gorszej jakości. Ostatnio nawet Bułgaria , Słowacja i bodajże Rumunia wniosły oficjalny protest do RE w tej sprawie. Chodziło im bardziej o żywność i artykuły AGD, ale może się to rozciągać również na części samochodowe i np.oleje.
    Ja z racji bliskości granicy kupuję wiele rzeczy w Niemczech i jakoś te problemy o których piszecie mnie omijają.

    Pozdr.

  9. #649
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysiek89
    Dołączył
    Aug 2017
    Posty
    264
    BMW
    F01 740XD
    Skąd
    EPJ
    Dokładnie tak może być podobno na nasz Polski rynek trafiają produkty drugiego sortu wiec może to się tyczyć również części samochodowych .

  10. #650
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Założyłem ATE niemieckie do mesia I też się pogięły :) I żeby było ciekawie to leżaki datowane na 96 rok.

    Nie wytrzymały 10 tyś, a następne zimmermany też się pogięły, ale po 70 tysiącach...
    pozdrawiam Bartek

Podobne wątki

  1. tarcze hamulcowe
    Przez Chudy__ w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 04-03-2012, 22:32
  2. [ zawieszenie] tarcze hamulcowe
    Przez czoobek w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-06-2009, 19:52
  3. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 06-07-2008, 20:15
  4. Jakiej firmy opony polecacie?
    Przez tomcad w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 29-03-2008, 19:46
  5. [mechanika] jakie tarcze hamulcowe polecacie..
    Przez 7ka w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-07-2007, 20:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •