Strona 5 z 91 PierwszyPierwszy ... 345671555 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 902

Wątek: Tarcze hamulcowe, które firmy polecacie??

  1. #41
    Elbich
    Gość
    Panowie... A gdzie Wy to wszystko montujecie?? Jestem świeżo po szkoleniu na temat hamulców i powiem Wam, że ATE spełnia wszystkie normy oryginału także nie rozumiem dlaczego tak na to plujecie? Reklamowaliście zakupione tarcze?? Poznalibyście realne przyczyny kłopotów z hamulcami. Dobrze dobrany zestaw i zamontowany z prawidłową procedura nie ma prawa źle funkcjonować. Dotyczy to tak samo ATE, TRW czy oryginałów bo i na te ostatnie widziałem wiele reklamacji ;)

  2. #42
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Replay 1999
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    122
    BMW
    E65 740i
    Skąd
    Warszawa/Skierniewice
    Spełnianie "wszystkich norm " oznacza ,że takie tarcze mają dopuszczenie do obrotu w handlu- czyli np nie pękają podczas nagłego hamowania.Oprócz kryteriów stricte związanych z bezpieczeństwem jest jeszcze co najmniej kilka niuansów na temat których wspomniane normy milczą a mające wpływ na "radość z jazdy".Per analogia przywołam tu różne klocki hamulcowe. Jedne z nich są super a inne beznadziejne pomimo tego,że jedne i drugie spełniają normy i mają certyfikaty dopuszczające je do obrotu. Po prostu jedne spełniają minimum norm a inne znacznie poza te minimum wykraczają.
    Nie przyjmuj bezkrytycznie wszystkiego co próbują Ci wtłoczyć do głowy białe kołnierzyki na szkoleniach. Dokonasz właściwych wyborów posiłkując się informacjami z różnych dostępnych źródeł. A te pozaoficjalne źródła podają ,że w niezliczonych przypadkach tarcze hamulcowe gną również bez wyraźnej przyczyny...

    Co miałeś na myśli pisząc o "dobrze dobranym zestawie'?

  3. #43
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    A co polecacie lepszego od Oryginalnych ?

    ATE dla mnie odpada - złe mam doświadczenia, brembo podobno też na psy zeszło ...

  4. #44
    Zaawansowany Użytkownik Awatar PaweliGosia
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    454
    BMW
    S8 D2, W221 S500
    Skąd
    Bydgoszcz
    Tylko EBC.

    Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

  5. #45
    Początkujący Użytkownik Awatar Laqsss
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    22
    BMW
    740il individual 2000
    Skąd
    UK
    Ja w moich autkach uzywam brembo I ebc
    Nigdy nie mialem problemów nawet z piszczeniem, prawidłowa instalacja jest bardzo ważna, jak i docieranie, ułożenie klocków z tarczami.
    Nistety 7ki to ciężkie samochody ze skrzyniami automatycznymi Wjec technika jazdy jest tez bardzo istotna, mianowicie jak się zatrzymujemy na światłach to powinnismy wrzucać nasze autka na P gdyż po chamowaniu klocek jest rozgrzany i trzymając autko na chamulcu zostawia to termiczny znak i to wystarczy aby zapoczątkować spiralę która z czasem spowoduje zwichrowanie tarcz.

  6. #46
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Replay 1999
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    122
    BMW
    E65 740i
    Skąd
    Warszawa/Skierniewice

    Post

    Laqsss ,

    Zauważyłeś na pewno,że nowe klocki i tarcze nie mają powierzchni roboczych obrobionych na gładko. Taki sposób obróbki jest zamierzony,bo zapewnia błyskawiczne "dotarcie się" współpracujących ze sobą elementów.W związku z tym jakieś specjalne "zaklęcia" i nadzwyczajna ostrożność z nowymi hamulcami wg mnie to lekka przesada. Jak tarcze będą do kitu to i tak się pogną. Inaczej się rzeczy mają ,gdy zakładamy nowe klocki do używanych tarcz...

    Hamulce w samochodach są budowane tak,że podczas hamowania klocek akumuluje ledwie ułamek energii cieplnej ( z racji swojej niewielkiej masy ) w stosunku do tarczy ,więc nawet gdyby jego temperatura była nawet wyższa od tarczy to zaciśnięte klocki podczas postoju , na wzrost temperatury tarczy znacząco nie wpłyną..
    I na koniec najważniejsze. Jak wytłumaczyć fakt pogięcia się u mnie po przebiegu ledwie kilku tysięcy km dwóch nowych kompletów ATE ,gdy założone obecnie oryginały BMW takiej wady nie wykazują. Dodam,że tym samochodem jeżdżę tylko ja a tarcze pogięte i te używane obecnie użytkowane są w identycznych warunkach. Nawet zakładał je ten sam mechanik tzn ja..

    Zgadzam się z Tobą,że prawidłowy montaż tarcz i klocków jest ważny,choć nie każdemu znany. Napisz więc proszę jak Ty widzisz niuanse prawidłowego montażu tych elementów.Z pewnością wielu czegoś pożytecznego się nauczy..
    Ostatnio edytowane przez Replay 1999 ; 14-11-2013 o 18:59

  7. #47

  8. #48
    Zaawansowany Użytkownik Awatar voshon
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    99
    BMW
    e65 745i 2003
    Skąd
    Bytom
    W swoim mam zamontowane, zarówno przód jak i tył, ATE Ceramic + tarcze Zimmermann i zero problemów. Hamuje doskonale, nic się nie pokrzywiło, do tego bonus w postaci zerowego pylenia klocków - na felgach jedynie drogowy kurz ;)
    Locha pali:

  9. #49
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    190
    BMW
    728i
    Skąd
    Katowice
    Blog
    3
    Ja mogę jedynie ostrzec przed Meyle HD :D Mam u siebie klocki i tarcze, w sumie nie wiem jak tarcze bo wyglądają ok i nie biją, oraz nie rdzewieją, ale klocki tragedia :P

  10. #50
    Doświadczony Użytkownik Awatar jaro5
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    2,688
    BMW
    F01 750i 540km 850N x-drive,ML 3,2CDI
    Skąd
    radom
    Cytat Zamieszczone przez voshon Zobacz posta
    W swoim mam zamontowane, zarówno przód jak i tył, ATE Ceramic + tarcze Zimmermann i zero problemów. Hamuje doskonale, nic się nie pokrzywiło, do tego bonus w postaci zerowego pylenia klocków - na felgach jedynie drogowy kurz ;)
    ja też mam wiercone zinermany przód i tył.Do tego ATE ceramic.Zestaw super i nie pyli nic.

Podobne wątki

  1. tarcze hamulcowe
    Przez Chudy__ w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 04-03-2012, 22:32
  2. [ zawieszenie] tarcze hamulcowe
    Przez czoobek w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-06-2009, 19:52
  3. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 06-07-2008, 20:15
  4. Jakiej firmy opony polecacie?
    Przez tomcad w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 29-03-2008, 19:46
  5. [mechanika] jakie tarcze hamulcowe polecacie..
    Przez 7ka w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-07-2007, 20:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •